Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2092 posts, 535405 views
 
Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 150
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 133 313

La depoul Colentina cred ca este necesara o epidemie de Antrax, Ebola sau ceva ca sa se mai curete vagoanele.
P.S. Fecale sub scaune bonus. Nu le-am pozat. Linia 16 (ca numai in asta si 36 poti vedea asa ceva).
CAM14492.jpg (81.66 KB; downloaded 2052 times)
CAM14495.jpg (93.94 KB; downloaded 2049 times)

 



Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Trole

Sincer să fiu, graffitiul de la exterior e mic copil față de distrugerea și mizeria din interior. Rugină, lipsă de întreținere - priviți cum arată treptele scării de acces, vopsea neconfrmă/neaplicată corespunzător - zona aia neagră nu e praf, e jeg înglobat în vopsea, soluții rudimentare - toată partea din spate este de fapt un cofret din tablă vopsita, realizat fără nici o gîndire estetică, ergonomică sau antivandalism. Și vorbim de un produs ”modernizat”. Cu așa ceva nu va fi convins nimeni să abandoneze mașina personală.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 133 313

Un V3A Faur oarecare repartizat in 25.


 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures ByOnu





Un 21 / 16 oarecare. Deci, al tau este farmacie pe langa al meu! :lol:
Ca sa citez un prieten,daca atinge copilul, trebuie sa-i amputezi mana!! :lol:  :o

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 133 313

La Dudesti sunt scoase din hala ciobitul 4027 si langa el Rathgeber-ul galben.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 133 313

Cum sti ca in RATB e jeg? Cand santieristii refuza sa stea pe scaun.
Un Citelis oarecare din 86. Desi troleibuzul avea numa' 3 calatori cu mine inclus am preferat sa stau in picioare si sa ma tin de o bara, doar cu doua degete.










 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Robert24

Deshide un caz la ANPC. Chiar sunt curios ce-ti raspund!  :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 133 313

As putea dar dupa viteza in care s-au jegosit de la amenda anterioara imi pare ca e o cauza pierduta. Cred ca am sa ma rezum la transportul individual, cat mai eco. Sa lasam clandestinilor ce-i al clandestinilor.  :twisted:
P.S. Apropo de noile achizitii de vehicule... S-ar putea sa aveti surpriza neplacuta sa se caseze mai multe vehicule vechi decat se cumpara noi. Iar parcul va scadea procentual pana la numarul de vehicule ce pot fi tinute in traseu strict din finantarea primariei. Celebrul deja "transport public gratuit" vehiculat de primareasa.  :twisted: Moment la care nu vom mai avea motive sa ne plangem de curatenie pe motiv ca... e gratuit si cui nu-i place...

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Cristy

De luni, 26 decembrie, pe linia 1 vor circula două tramvaie pictate cu graffiti

Primăria Municipiului Bucureşti, prin Administraţia Monumentelor şi Patrimoniului Turistic, în parteneriat cu Regia Autonomă de Transport București, vă invită să urmăriți un proiect cultural, prezentat publicului într-un mod inedit,  pe două garnituri de tramvai. Expoziția murală va putea fi văzută circulând prin București, pe traseul tramvaiului 1, începând cu data de 26.12.2016.

Întreg proiectul „CoolTOURal  București” urmărește pe de o parte încurajarea și atragerea locuitorilor Capitalei, dar și a turiștilor către utilizarea mijloacelor de transport în comun, lucru ce ar ajuta la fluidizarea traficului în București, iar, pe de altă parte, urmărește descurajarea vandalizării monumentelor de for public, a mijloacelor de transport în comun și diminuarea fenomenului ilegal de graffiti.

În marile capitale culturale europene, „graffiti” nu mai reprezintă doar vandalizarea spațiului public, ci este mijlocul prin care tinerii, artiștii și absolvenții facultăților de arte frumoase își exprimă creativitatea. Administrația Locală din aceste orașe s-a implicat în realizarea unor proiecte care integrează arta stradală în peisajul cultural al orașului (festivaluri, zone special amenajate pentru graffiti).

Proiectul „CoolTOURal  București” îmbină armonios originalul imagisticii sculpturale a Bucureștiului cu modernul, arta stradală, prin atragerea și implicarea tinerilor într-un proiect cultural prin care aceștia să își poată exprima viziunea asupra monumentelor de for public, a unei părți din istoria tramvaiului bucureștean și a principalelor obiective cultural-turistice din București.
15723530_1313348995392473_4996808466230915894_o.jpg (210.94 KB; downloaded 2575 times)

http://ratb.ro/comunicat1.php?nrcom=676

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 133 313

Cultura nu gluma si pe vagoanele Victoriei ca la Colentina nu se putea. Pe 128 cel putin ultimul tatuaj reprezinta un manunchi de ciuperci...  :x
Iar 16 este ca de obicei adapost de zi pentru autolaci.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Florinds

Cred ca PMB-ul si sefii RATB traiesc in alta lume sau film.
Numai bine incurajeaza aurolacii sa desavarseasca si celelalte opere ale lor...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures GPS

Nu e chiar asa... Spre exemplu, daca pe linia 21 toate V3A-93 ar arata asa nu as avea nimic împotriva. Cea ce este aici este arta (sau cel puțin o forma de), in timp ce pe linia 21 avem niște desene oarecare, fără logica "aruncate" pe niște tramvaie. Poate N-ar avea nimeni impotriva cu cei care fac graffiti, daca ar face numai opere din acestea.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Florinds

Eu cred ca o sa le mazgaleasca si mai abitir in special pe astea. :)))

 


Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423276 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use