Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Construcția de parcări în București

878 posts, 251999 views
 
Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 63
 
 

📖 Pagination options
Re: Constructia de parcari in Bucuresti Puss in Boots

Subteran e cuvant tabu in Bucuresti pt parcari si pasaje. Metroul e in subteran atat. Si aurolacii.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti URANUS

Ieri pe la ora 14 lucrau cam 30 de muncitori la parcarea de langa Palatul Copiilor

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti Puss in Boots

Pai mi se pare normal, doar Justitia nu a zis nimic inca. Si chiar daca o sa zica, raul e deja facut. Nu se apuca nimeni sa sparga asfaltul ca sa faca iar parc. Pe celelalte santiere bate vantul ca sunt toti la unicul obiectiv declarat ilegal :D E logic.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti adila

Puss in Boots wrote:
Subteran e cuvant tabu in Bucuresti pt parcari si pasaje. Metroul e in subteran atat. Si aurolacii.

Tabu ne tabu asa se face o parcare cand vrei sa te gandesti si la viitor. Asa am putea spune ca nu are rost sa mai vorbim nici de autostrazi, nu, ca si aici stam la fel de prost.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti Puss in Boots

Eu eram sarcastic mai sus sa stii.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti realistul

Am văzut și eu. Au asfaltat ai pus copaci. Totul e aproape gata. Bănuiesc că va fi cu plata. Daca făceau una subterană cu parc deasupra așa cum am mai zis, sughitau? Intrau și mai multe mașini și terminau și cu Nicușor.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti adila

Primaria nu se arunca la astfel de proiecte deoarece este absolut clar ca nu le poate duce la bun sfarsit. Proiectele cu o astfel de anvergura in Romania se intind pe mai multe mandate. Nivelul de educatie al populatiei este mediocru si in consecinta nici asteptarile ei nu sunt mai presus.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti survola

Câteva imagini de la Palatul Copiilor, începând de la colțul dinspre palat (un pic de contre jour, era la apus).

20 mai
Au plantat destui pomi
41351729865_f4bdb8048f_b.jpg (251.52 KB; downloaded 2097 times)

Unul dintre accesuri
41351730655_2466b5fcb7_b.jpg (264.87 KB; downloaded 2096 times)

Urmează marcajele
28379993088_1acb4dc858_b.jpg (188.92 KB; downloaded 2096 times)

41531685414_ec780570bb_b.jpg (201.02 KB; downloaded 2098 times)

Alt acces (dinspre Bld. Tineretului)
41351729525_d6ccc569b9_b.jpg (217.55 KB; downloaded 2097 times)

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti Puss in Boots

Bravo lor, macar au respectat planul  :lol: Dar intrebare: intre copaceii aia intra doua masini? Sau macar una? adica nu una jumate sau 3/4 dintr-o masina... Nu de alta dar pe bulevarde e jale mare cu spatiile de pe langa copacei asa ca macar in parcarea asta sa fie cat de cat facuta cu cap treaba (pe cat se poate cu ce au in dotare...cap, putinta etc).

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti alexxd_31

Acolo nu cred ca merge facuta parcare in subteran. Mai cautati si o sa aflati si de ce.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti Puss in Boots

Eu sunt curios unde or sa parcheze, atunci cand or sa puna bariera si taxa, masinile alea care momentan stau in parcarea noua de langa IMGB ca e moca. Si parcarea asta de aici o sa fie cu taxa? ca doar nu cred ca se mai indoieste cineva ca o sa-i dea drumul cu tot cu scandalul legat de ea.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti adila

alexxd_31 wrote:
Acolo nu cred ca merge facuta parcare in subteran. Mai cautati si o sa aflati si de ce.


Pai nu crezi sau tu stii sigur? Pe mine m-ai facut curios totusi si ma gandesc ca daca s-au incumetat sa faca la Universitate unde erau "comorile dacice" si metroul, aici ce ar putea sa mai fie?

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti MikeT

S-o gandi la vreun canal care face legatura intre lacul din parcul Tineretului si Dambovita. Povestea aia la care au lucrat mult acum vreo 2 ani. Sau e doar o fumigena cu povestea vechii gropi de gunoi care era pe amplasament, bla-bla.

 


Re: Constructia de parcari in Bucuresti Costin

E un buncar sub parc / polivalenta. Motivul pentru care nici Brancoveanu nu se continua cu Cantemir.

 


Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 63
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423624 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use