Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1252 posts, 356899 views
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 90
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 TibiV

Undeva in septembrie anul trecut am postat asta:
TibiV wrote:
Cum se respecta regulile in S3...
Am mai postat despre cladirea asta in urma cu vreo doua luni, cand era la stadiul de fundatie....
Este pe Nicolae Grigorescu, imediat dupa intersectia cu Prevederii, pe partea dreapta mergand spre Splai...
... dar nu stim cine sunt beneficiarul, constructorul, proiectantul si termenele de executie.
Panoul ala lipseste cu desavarsire !









Completez postarea de atunci cu poze de astazi...
Doar asa, sa ne gandim cum ar fi daca si lucrarile publice ar merge la fel de repede...















Chicimie, darieftina ca braga !... ;)




Oare or fi avut autorizatie de construire ?....
Sau or fi avut doar spaga data la Primarie/partid ?....

 


Re: Sectorul 3 TibiV

In urma cu vreo jumatate de ora.

In parcul IOR s-a rupt o creanga mare dintr-un copac si a cazut peste un cuplu care iesise la plimbare cu copilul in carucior.
Femeia a fost lovita doar usor, in schimb barbatul a fost luat cu targa de SMURD... :(

LE

Poze de la amicul care a fost martor la incident...






























 


Re: Sectorul 3 andrei11

Sunt 2 lucruri diferite aici :
1) Daca copacul e uscat.
- Am in spatele blocului o gradinita ( de stat ) care are un copac uscat de vreo 5 - 6 ani.
ADP -ul nu-l poate taia ca e in domeniul privat al statului.
Gradinita nu-l poate taia ca-i trebuie nu stiu cate aprobari, inclusiv nu e al lor, asa l-au gasit cand s-a construit gradinita. Bine, cand s-a construit ( inainte  de 1989 ) copacul respectiv era in vegetatie, de vreo 5 ani s-a uscat total.
2) Daca copacul e in vegetatie exista o formulare juridica, te-ai gasit la locul nepotrivit la timpul nepotrivit... Ghinion  :cry:
_____________
O sa aud extremistii ca trebuie taiati toti copacii din oras pentru ca reprezinta un pericol public...

 


Re: Sectorul 3 TibiV

In ultima poza se vede ca acea creanga era frumos infrunzita...

 


Re: Sectorul 3 andrei11

Atunci imi pare foarte rau, se aplica punctul 2. Stii cum e, iti faci controlul medical, iese in limitele normale si peste o saptămână faci infarct...
Sau cum am patit eu cu Opelul, faci ITP - ul azi, dai intr-o groapa, se slabeste fuzeta si peste o saptamana faci accident urât ca ti s-a fisurat fuzeta / ti-a cazut roata si ai intrat pe sensul celalalt...
________________
PS : Ai postat pozele după postarea initială... :P

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Din pacate, in lumea asta se mai intampla si accidente, nu ai ce sa faci...

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Mai tineti minte "nodul gordian" ?...
TibiV wrote:
Sapatamana trecuta v-am arata intersectia Traian - Maximilian Popper.
Azi dimineata la ora 11 era ceva miscare...




Hai ca au rezolvat-o....



... au mutat cablurile pe stalpul cel nou ! :D


 


Re: Sectorul 3 andrei11

Semnul acela de circulatie arată bestial. Cine nu e de acolo cum interpretează ? Sunt pe drumul principal si am << cedează >> ?

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Semnul de "Cedeaza..." este cu varful in jos... ;)

 


Re: Sectorul 3 andrei11

Nu-i acela baiul. Durerea e ca aditionalul iti arata ca esti pe drum  cu prioritate.

 


Re: Sectorul 3 PinkyHog

TibiV wrote:
In ultima poza se vede ca acea creanga era frumos infrunzita...


...Iar salcia este un copac nu tocmai de esenta tare. Experiente similare, doar ca au fost crengi mai mici, am avut si eu la mine in curte.

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Andrei, pai nu ala e drumul principal... Strada Traian are prioritate si "cedeaza" este pentru cei care vin de pe Popper. Recunosc ca daca ma grabesc mai depasesc si eu prin dreapta acolo (pe Traian fiind)...:oops:  Sunt doua benzi si stau toti ingramaditi pe banda 2, iar oricum merg in continuare pe Traian.

 


Re: Sectorul 3 andrei11

:D  Cred ca trec pe acolo de sute de ori intr-o luna ( am exagerat ). Eu ma gandeam daca vine unu' strain de locurile astea, vede << cedeaza >> dar aditionalul indica ca e pe drumul cu prioritate...

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Daca vine unu' strain de locurile astea, este "mancat"... :D
Daca este pe banda 1 si vede cum se duce soseaua drept in zid va intra in soc... ;)

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 90
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2387 forum members have written 430714 posts in 5356 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use