MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 372291 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

E vorba de un taxi, de metroul  din New York pe la anul 1930 - 1940.  :roll:
12-21-2014 3-01-58 PM.png (177.59 KB; downloaded 2989 times)

http://www.gandul.info/magazin/galerie-...ma-8908806
PS : Cum de nu a scapat stirea in Click / Libertatea / Romania TV  :?:
Cred ca e bine ascuns Taxi- ul in groapa aia de nu l-au vazut "stiristii" pana acum  :!:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Atal

Initial era rasturnata masina. Marea sansa a fost ca nu s-a inceput excavarea acolo sau ca n-a cazut in groapa de pe mijlocul bulevardului. Altele erau consecintele...
DSC01853cs1.jpg (261.7 KB; downloaded 2962 times)
DSC01854cs.jpg (255.79 KB; downloaded 2961 times)
DSC01859.jpg (281.7 KB; downloaded 2962 times)

 



Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Daca era sapat acolo ar fi durut rau de tot prostia!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

E bine sa ne innecam amarul in comic dar realitatea este dureroasa. S-o mai da permisul la d'alde fara patru clase ca pe vremuri sau am evoluat si noi?
Acum ceva timp ma certam pe luminatoare in mijlocul bulevardului cu "cineva".   :twisted: Oricum capacul ala de la portbagaj in alta culoare vine sa spuna cate ceva despre "antecedentele" taxiului. Sau taximetristului...
P.S. Un offtopic pe langa poza asta. Cele mai busite masini din trafic azi erau masinile noi noute, primite cadou de "copilasi" de la mos Nicolae. Urmate la numar de taxiurile Logan.  :twisted: Repet indemnul de zilele trecute, nu iesiti in trafic pe patru roti pana pe 6 ianuarie. Va stricati sarbatorile.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Mi-as dori sa-l scoata de acolo cu excavator cu cupa 'greifer', bucatica-bucatele!
:)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

la 4 metri in lateral se mai adaugau alti  cel putin 4 adancime... sfarsitul era altul...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Nu vreti sa ascultam si o varianta reala a ceea ce s-a intamplat acolo ?
Iar o sa se ia colegii de forum de mine, mie mi s-a blocat odata directia, asa, ca a vrut ea. Iarasi o sa-mi iau critici, noroc ca aveam 5 km / h, ca vroiam s-o bag in parcare. Dupa 15 secunde si-a revenit, repet, noroc ca eram cu 5 km / h.
Am dus-o si in Sevice superautorizat, nu de spate de bloc,<< ba nene n-ai nimic, ce ti-e si cu electronica din ziua de azi.>>  Asta e.  :roll:
Bine, nu e cazul aici, dar sa nu ne grabim asa cu concluziile dintr-o data.
https://www.youtube.com/watch?v=_Da94zQpRv0

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Norocul lui ca n-a aterizat pe beton sau intre armaturi...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Cum a ajuns acolo... e treaba lui, oricum pagubele sunt mari.
A avut noroc, asta e cert. Si ma mir ca pana acum am aflat doar de 2 incidente in atatia ani de cand se lucreaza la metrou in Dr Taberei. Unul la Orizont, acela a avut noroc ca a rezistat gardul si asta...Putine, si fara victime... e de mirare, dar este un lucru excelent pe de alta parte.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Atal

Am vazut ca s-a betonat la depou, o mare parte din ce se armase.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei survola

Doar colțul acela mai rămăsese de acoperit?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Atal

Am trecut repede. Inspre blocul albastru, nu mi-am putut da seama daca sub folie era beton sau nu... In capat sigur era turnat deja.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Si eu am trecut pe acolo, mi se pare ca e deja betonat, inclusiv sub folie, dar nu sunt sigur.

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428487 posts in 5313 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use