Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2323 posts, 797478 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 39 40 41 42 43 44 45  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

401 chiar o sa existe, insa pe la sfarsit de mai, este o linie regio Ilfov-Ilfov

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Pe lista masinilor ce vor fi regasite in periferia autobazei Titan mai putem adauga 4565, 4826, 4977, 4660, 4207

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Sursa foto: Pagina de facebook Bazar Branesti
F69DF6BC-838A-4E58-B63E-CE710E3F5A92.jpeg (81.11 KB; downloaded 2821 times)

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 ByOnu

Poate ca pe afisajul din spate ar fi mai clar fara R. Nu cred ca e musai sa fie trecut acolo. Eh, it is what it is. :roll:

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 sethsteeman

ByOnu wrote:
Poate ca pe afisajul din spate ar fi mai clar fara R. Nu cred ca e musai sa fie trecut acolo. Eh, it is what it is. :roll:

Dupa parerea mea acel "R" mai mult incurca . Chiar este necesar  :?:

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Dragos31

4794 azi pe linia R441 la Piata Presei.

4794 - Linia R441 - Terminalul "Piata Presei" - 01.01.2019
thumbnail (8).jpg (153.68 KB; downloaded 3083 times)

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 George

Parcă era vorba că Citaro 4 rămâne doar pentru liniile din oraș și că Citaro 3 vor merge pe liniile preorășenești!
Azi R 443 era cu Citaro 4, în vreme ce pe 126 am văzut tot Citaro 3.
Eu cred că STB trebuie, în primul rând, să deservească corect Bucureștiul. Și suburbiile, desigur, asta face parte dintr-un concept integrat, dar în primul rând Bucureștiul.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Dragos31

Treaba cu euro 4 in oras si euro 3 pe regionale e bine de aplicat vara... Iarna nu e obligatoriu, ambele modele avand caldura in salon...

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 George

Dar nu e mai bine să fie alocate stabil unor trasee? Sigur, 1 ianuarie sigur nu e o dată prea bună pentru o evaluare, s-a circulat cu un parc mult redus, dar cred că e bine să existe o minimă planificare în perspectivă.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Parcul mult redus este parc normal de sambata-duminica, in alta ordine de idei putem avea si Otokar pe periferie deoarece licentele numai sunt obtinute individual per masina, sunt licente de traseu pentru fiecare tur in parte al respectivei linii, licenta pe care fiecare sofer trebuie sa o primeasca la iesirea din garaj impreuna cu talon, rca si chei, licenta pe care soferul trebuie sa o prezinta cand este oprit impreuna cu toate actele.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 andrei11

1 Ianuarie este o zi atipică, nu o confundați cu o zi de dumunică oarecare ! La fel și 25 Decembrie și prima zi de Paști.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Nu inteleg la ce te referi cand spui atipica, deoarece in zilele de weekend si de sarbatoare legala, la autobaza Titan sunt turate in acest moment 96 de masini pe traseu

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 andrei11

E mult mai puțină lume pe stradă decât intr-o zi de duminică obișnuită. Implicit și în STB - uri / metrouri / trenuri, etc.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Dragos31

dany wrote:
Putem avea si Otokar pe periferie deoarece licentele numai sunt obtinute individual per masina, sunt licente de traseu pentru fiecare tur in parte al respectivei linii, licenta pe care fiecare sofer trebuie sa o primeasca la iesirea din garaj impreuna cu talon, rca si chei, licenta pe care soferul trebuie sa o prezinta cand este oprit impreuna cu toate actele.


Cum sa nu mai fie licențele date pe fiecare mașină în parte? Chiar azi am mers cu 6811 pe 780 și avea licența lipită în parbriz, pe care, printre altele, era trecut și numărul de înmatriculare: B-811-STB...

L.E.: Și un exemplu azi pe 6319:
Licen?a.jpg
20190102_000350.jpg (279.14 KB; downloaded 2831 times)

 


Go to page:  1  ... 39 40 41 42 43 44 45  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424380 posts in 5283 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use