Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati

62 posts, 23731 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati GPS

1404 și 1405 sunt trecute în ambele părți.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

De câteva zile, troleibuzul 1405 a revenit pe traseu.
Ieri, a fost prezent pe tura 1, însă a fost retras mai târziu din cauza unei defecțiuni.
1405.jpg (1.99 MB; downloaded 1773 times)

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati deprodio

Este singurul troleibuz(MAZ)rămas activ?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

Momentan da.
Și 1404 este apt de traseu însă nu a ieșit până acum.

 



Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

Astăzi, a revenit și troleibuzul 1404 pe traseu.
Este revopsit în turcoaz asemenea vehiculelor noi din flota Transurb, iar captatorii au fost revopsiți în culoarea galbenă.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati GPS

Au fost reparate și trăgătoarele s-au tot cu sforile atârnate stă?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati deprodio

Nu înțeleg de ce a trebuit și 1404 reactivat.17 troleibuze +1405 nu sunt de-ajuns pentru un traseu?
Când mai ai ocazia,poți să-i faci te rog,o poză?sunt curios cum arată in noua schema de culoare🙄

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

@GPS sforile sunt prinse pe partea stângă a troleibuzului, deci răspunsul este nu.
@deprodio Dacă voi avea ocazia să îl mai văd pe traseu, îi voi face o fotografie (însă nu știu dacă o voi putea posta aici, dat fiind limita de upload a forumului) .
Am încercat ieri să îl prind într-o fotografie însă tind să cred că a fost prezent doar pe tura 1.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati GPS

Înțeleg că au încercat să îl aducă la nivelul celorlalte troleibuze, ceea ce este de apreciat. Nu înțeleg însă de ce nu s-au făcut toate reparațiile necesare. Puteau păstra trăgătoarele de la Ikarus și montate acelea, dacă cele prezente sunt slab calitative.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati PTMZ

@Pavlov195, recomandare legata de limita de upload: dupa ce o atingi, foloseste imgur.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

Iată și troleibuzul 1404 despre care am spus că a fost revopsit în turcoaz. Apare mai rar pe traseu însă l-am întâlnit în Autobaza Transurb.






 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Stefan_79

Îl prinde bine noua culoare. Afișajele celor două funcționează sau nostalgia după DAC încă se menține și se merge cu foaia în geam? De asemenea mi-se pare că au circulat prea puțin la Galați raportat la media de utilizare a unui troleibuz și raportat totodată și la Ikarusuri, care au circulat aproape dublu cât ele, poate dacă se mai dorește revitalizarea unora să se repună în circulație și traseul 104 ținând cont că rețeaua de la ”Ultimul leu” până la cimitirul sf. Lazăr este într-o stare destul de bună.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati deprodio

Afișajele lor nu functioneaza pentru că nu pot fi actualizate,având în vedere că traseul 102 și-a modificat unul din capete.Nici la autobuzele MAZ afișajele nu erau actualizate.Nu știu motivul.Cum de la Constanța încă se pot actualiza,și la Galați nu s-a mai putut.Referitor la rețeaua de pe Prelungirea Brăilei,acolo ar trebui achiziționate troleibuze cu autonomie pentru traseul 9.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use