Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3205 posts, 693159 views
 
Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 229
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Florinds

Mai bine plantau copacii mai jos si puneau banci in sistemul clasic (ma refer la prima poza, ceilalti au o varsta) ... Placile se vor incinge si vor afecta radacinile. In rest, aceleasi scheme de jupuire a scoartei ca la orice alta lucrare.

 


Re: Sectorul 4 Adrian Rosca

Bancute cu vedere la strada, cand fix pe partea cealalta a strazii ai parcul. Intr-adevar mind blowing!

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Da, nu vezi ce bataie e pe ele? Mai ceva ca in Cismigiu...

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Dupa cum banuiam, binomul penal consiliu-primar de la sectorul 4 construieste fantani pe Brancoveanu. Sunt curios cum arata statistica fantani functionale/total fantani de pe bulevarde.
20170630_174228-resized-1920.jpg (765.84 KB; downloaded 2505 times)

 


Re: Sectorul 4 adila

adila wrote:
Da nu era normal sa avem un panou care sa explice pe ce se arunca banii nostri, ca doar este lucrare publica nu din banii personali ai primarului?

Am fost astazi dimineata prin parc si am vazut si eu pe viu blocurile din beton din zona fantanii cantatoare. Este clar ce vor sa faca: o copertina pentru scena. Conturul imaginar al blocurilor de beton inconjoara scena la cativa metri in spatele ei si la 30-40 m in fata a ei.

Dupa parerea mea era suficient un sistem mobil pentru protectie solara sau ploaie, mai ales la cate evenimente se vor desfasura acolo, adica nimc, chiar nu era nevoie de o chestie permanenta care sa ocupe si asa putinul spatiu ramas. In plus copertina si stalpii vor apartine statului, adica Primariei cel mai probabil, deci se va alege praful de ele. Se vor strica inainte sa ajunga sa le foloseasca un an de zile.

Si apropos de fantani nefunctionale, confirm si eu ca cele doua fantani de la intrarea Sincai din Tineretului sunt nefunctionale, dupa ce s-au chinuit un an de zile sa le repare. Le-a luat 27 de ani pana sa se apuce de ele si dupa reparatii au functionat mai putin de jumatate de an.

 


Re: Sectorul 4 adila

Urmariti conturul blocurilor de beton pe partea stanga. In mod simetric sunt asezate si pe dreapta. Pe langa varianta copetinei ma mai gandesc si la varianta unui gard, care sa fie montat pe timpul unui eveniment.

Este foarte urat si as spune chiar si periculos ce au facut. Intr-o tara civilizata aceste blocuri de beton nu sunt lasate asa nesemnalizate. Pe timpul noptii sunt un real pericol. Parcul este si foarte prost luminat cu aceste panarame de becuri cumparate de Piedone. Sunt o mizerie efectiv, nu fac lumina absolut deloc si mai sunt si arse dintre ele.



 


Re: Sectorul 4 neb1

Astia nu au limite la cheltuiala :)
Untitled5675.jpg (149.16 KB; downloaded 2351 times)

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Ca design cosul arata foarte bine(nu este o cutie de tabla), arata bine in cam orice culoare, se vede de la distanta daca este plin, se foloseste minimul de material deci costa mai putin, nu merita sa-l furi sa-l duci la REMAT, si odata ajuns la REMAT se poate identifica foarte usor ca furat de pe domeniul public, deci castig pe toate fronturile, bravo.
Acuma cu preturi de achizitie si montare nu sunt la curent, deci nu comentez.

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Este ridicol de scump, ce vorbim aici. :x

 


Re: Sectorul 4 neb1

shoppy wrote:
Acuma cu preturi de achizitie si montare nu sunt la curent, deci nu comentez.


Asa la o cautare de plictiseala pe google,ca sa-ti faci o impresie despre preturi,si asta e un pret de pe net ,dar ca si primarie,faci o licitatie si poti sa le iei si cu 30-40% mai ieftin din pretul din magazin.
O sa ramai uimit ce poti sa cumperi la peste 1000 lei ,cosuri cum gasesti in Praga,Berlin ,Milano.
Exemplu de cos de gunoi stradal.
Untitled5645.jpg (73.81 KB; downloaded 2345 times)

 


Re: Sectorul 4 punmeister

ByOnu wrote:
Este ridicol de scump, ce vorbim aici. :x

Yup, un cos de gunoi care costa cat un Galaxy S7 la second-hand...  :lol:  :oops:

 


Re: Sectorul 4 MikeT

De remarcat cat de prost gandita este intrarea in Oraselul Copiilor pe langa Mc Donald's: din cauza lipsei trotuarelor este un haos acolo sambata si duminica.

 


Re: Sectorul 4 adila

Nu cred ca v-ar mira sa va spun ca astazi dimineata un lucrator ADP Sector 4, de la spatii verzi, infigea un ambalaj din plastic in gardul din fata blocului meu. Persoana in cauza, o femeie, era impreuna cu un barbat si se indreptau probabil spre locul de munca. Barbatul avea in maini doua foarfece de tuns gard viu. Imi este greu sa cred ca exista si angajati ADP departe de acest comportament mizerabil, dar s-ar putea sa mai fie si exceptii. Si cum pestele de la cap se impute trageti voi concluziile.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

De-aia ala nu o sa fie mai mult decat omul care tunde boschetii.

 


Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 229
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423622 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use