Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1367505 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 355 356 357 358 359 360 361  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București Tom

278 ar putea fi dus la popasul Rândunica la pădure. Are loc destul acolo de staționare. Eventual la întoarcere să o ia pe Rezervelor, Apeductului, Crinului și înapoi pe șoseaua principală. Poate așa de fancy la intoarcere pe 1864, Schiorilor, Ghirlandei și de acolo pe Apusului. Așa ar compensa și dispariția lui R430.
Între complex și Lujerului există linia "611", dacă o mai exista.
Sau un 278 pe Apusului până la Popasul Rândunica și un 238 între Lujerului și Complex Militari, dar eventual să meargă pe Rezervelor (zona complex), Apeductului, Crinului, Cuza, Rezervelor, Apeductului, Tineretului și de acolo spre complexul Militari unde să aibă capătul.
Oricum zona aia cred că nu va mai fi multă vreme de linii R4xx, așa că cred că o să apară din nou 152, echivalentul lui R434 și posibil vreun 252 cine știe pe unde pe acolo.

 


Re: Discuții despre transportul local din București rosetti61

"611" nu mai e de cateva luni bune. Nu mai bine bagam "steroizi" in 106 si il prelungim inspre Militari Residence si mai departe spre popasul Randunica?

 


Re: Discuții despre transportul local din București alexandru_minciu91

De sâmbătă, 25.07.2020, Depoul Bujoreni va scoate ture in linia 105.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București V2A

Linia 667 are ture de Alexandria și Ferentari, iar Alexandria are, tot de astăzi, ture în 605 în locul celor de Ferentari.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul local din București Tom

rosetti61 wrote:
"611" nu mai e de cateva luni bune.
Ieri m-am intersectat cu el în zona Apusului. Deci încă mai există.

 


Re: Discuții despre transportul local din București AlexNord

V2A wrote:
Linia 667 are ture de Alexandria și Ferentari, iar Alexandria are, tot de astăzi, ture în 605 în locul celor de Ferentari.


Cum a spus si V2A, Autobaza Alexandria a preluat ture in linia 605.

Azi l-am surprins pe 6629 in 605.
6629 - 605.jpg (524.75 KB; downloaded 2888 times)

 


Re: Știri despre transportul local din București mihai565

Incepănd din 08.08.2020 linia 135 se prelungeste pana in Tunari !

 


Re: Știri despre transportul local din București rosetti61

Odata parca era o regula, ca ce iese dincolo de limita Bucurestiului e preorasenesc, cu alt indicativ, acum vad ca nu se mai tine cont, hai sa lungim urbanele. S-a facut din 135 un monstru, trebuie neaparat un 235 care sa-l suplineasca, ceva trasee gen Romana/Unirii - Pipera, CET Sud - Romana.
Ce e asa de special la Tunari de are parte de asa tratament? Nu expres, nu regionala, urbana!. Cred ca mai stiti vechile 145/245, poate le resuscitam si pe alea...
Hai si cu 303 la Magurele, expresul a fost infiintat in ideea ca va fi cerere dupa ce laserul ala isi va fi intrat in paine, acum nu stiu cui ajuta.

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

mihai565 wrote:
Incepănd din 08.08.2020 linia 135 se prelungeste pana in Tunari !

O prostie. Sau hai să prelungim niște urbane spre Otopeni / Balotești / Moara Vlăsiei / Ștefănești / Pantelimon / Berceni / Bragadiru / Voluntari - Afumați / etc. 135 deja circulă prin Voluntari...
Dobroești deja are un STB, 235...

 


Re: Știri despre transportul local din București Dragos31

235?

În Dobroești circulă linia regională R455.

 


Re: Știri despre transportul local din București alexandru_gr

Cred că a vrut să zică 253 care dpdv administrativ trece și prin Dobroești

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

Mulțumesc de corecție, 253 desigur.  :bere:

 


Re: Știri despre transportul local din București Robert24

Pai atata vreme cat madam sacaz e nevasta lu' pandele, campanie electorala.

 


Re: Știri despre transportul local din București andrei11

Linia 135 va funcționa pe un traseu prelungit până în localitatea Tunari, începând cu data de 08.08.2020.

135 mai e linie urbană ????
Liniile urbane NU au ce căuta peste limitele Municipiului !
Hai să prelungim 104 în Orașul Pantelimon !
Tramvaiul 1 / 10 în Popești
Etc, mai sunt ceva variante în comunele limitrofe dar nu le cunosc eu prea bine.

 


Go to page:  1  ... 355 356 357 358 359 360 361  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2321 forum members have written 424074 posts in 5279 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use