Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Repartizarea troleibuzelor

417 posts, 128655 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea troleibuzelor petro burgener

Nu are nicio legătură V3A cu ce am spus eu!

 


Re: Repartizarea troleibuzelor idk_vlad

Nu m-am exprimat eu clar poate, dar, dacă mai ai câteva ture cu Ikarus, e normal să fie înlocuite cu niște vehicule mai moderne, care au podea coborâtă și A/C.

NU ar trebui înlocuite de mâine toate troleibuzele/tramvaiele vechi cu autobuze. Spuneam doar că, dacă mai sunt 4-5 ture cu Ikarus, e normal să fie înlocuite cu ceva mai modern. În cazul de față, 5 autobuze sunt OK, mai ales că nu mai avem vreun Ikarus pe 79, dar sper să nu continue și cu alte linii care deja au troleibuze mai noi (ex. 70, 85, 86 etc.)

 


Re: Repartizarea troleibuzelor nathalael

STB are surplus de autobuze noi? Dacă nu, in circulație tot apare un vehicul vechi. Chiar dacă pe linia de troleibuz se trimite Otokar, de unde este luat acesta se înlocuiește cu E3/E4

 


Re: Repartizarea troleibuzelor georgica2704

idk_vlad wrote here:
Mai ales că nu mai avem vreun Ikarus pe 79, dar sper să nu continue și cu alte linii care deja au troleibuze mai noi (ex. 70, 85, 86 etc.)


Și totuși din două troleibuze cate sunt pe linia 79 , avem și un Ikarus (5144).

 


Re: Repartizarea troleibuzelor bgd70

@idk_vlad
S-a inceput inlocuirea unor linii de autobuz cu troleibuze si dupa daca vii si faci invers, nu mai are logica si nici consecventa. Se anuleaza o actiune cu alta. In ex-336 introduci trolee IMC unde este retea pe aproape tot traseul iar in 79 unde e retea pe tot traseul bagi autobuze? :D Nu mi se pare ok.

@Costin a punctat foarte bine mai devreme.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor petro burgener

idk_vlad wrote here:
Nu m-am exprimat eu clar poate, dar, dacă mai ai câteva ture cu Ikarus, e normal să fie înlocuite cu niște vehicule mai moderne, care au podea coborâtă și A/C.

NU ar trebui înlocuite de mâine toate troleibuzele/tramvaiele vechi cu autobuze. Spuneam doar că, dacă mai sunt 4-5 ture cu Ikarus, e normal să fie înlocuite cu ceva mai modern. În cazul de față, 5 autobuze sunt OK, mai ales că nu mai avem vreun Ikarus pe 79, dar sper să nu continue și cu alte linii care deja au troleibuze mai noi (ex. 70, 85, 86 etc.)


Nu am spus că de mâine să înlocuiască Ikarusurile, trebuiau inlocuite treptat , din februarie, de când  au intrat Solarisurile!
Acum cand le au pe toate venite, se puteau gandi si la linii cu autonomie!
Dacă  va fi gata substația din Berceni, vor reveni troleibuzele liniei 73, vor fi in mod sigur Solarisuri plus cateva autobuze!

 


Re: Repartizarea troleibuzelor Luca M.

Troleibuzul Citelis vopsit verde dat la BN, cu reparatie capitala, a inceput sa circule pe linia 95? Din cate inteleg, este plin de Solaris pe 95, iar daca asa sta situatia si nu au nevoie de acel Citelis ar trebui sa il dea la Berceni, unde circula numai Ikarus.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor DenisM017

Momentan nu este pregătit pentru a ieși pe traseu. Nu are captatori și probabil că mai sunt de pus la punct și alte detalii.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor Gabi23

Troleibuzele Irisbus Citelis de la Bucureștii Noi sunt acolo pentru eliberarea spațiului din Vatra Luminoasă, nu sunt funcționale, așteptând diferite piese. Sunt relocate 5314, 5338, 5376, 5385 și 5386. 5386, troleibuzul „verde” 5386, este reparat interior-exterior caroserie la URAC. Trebuie completat cu mai multe componente pentru a fi făcut funcțional.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor deprodio

Conform info.stbsa.ro,astăzi nu circula niciun Ikarus.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor Just a User

5270 este astăzi repartizat pe linia 95, fiind primul Ikarus repartizat pe această linie de la înființare.

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430478 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use