Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi IlfovIniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule

 

Topic: Achiziție troleibuze Bozankaya Trambus 12 (2020 - contract reziliat)

83 posts, 31808 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Bozankaya Trambus 12 1689

Eu mai am o intrebare: a evaluat cineva capacitatea retelei din - de exemplu - partea de sud de a sustine consumul suplimentar provocat de incarcarea bateriilor (mai ales in sectiunea din zona Budapesta - Abator, unde vor reintra in retea toate troleibuzele dupa ce au functionat autonom) ?

 


Re: Bozankaya Trambus 12 punmeister

Deci oficial noile Bozankaya vor fi vopsite tot in lime green ca Citaro Hybrid, cel putin asa reise dintr-o filmare a dúamnei primar de pe FB.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Daddy

Nu stiu cat de oficial e cu troleibuzele verzi (nu zice explicit) dar la tramvaie noi a pus un video cu unul Bozankaya...

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Linia 43

Da,ce-i mai plac turcismele !

 


Re: Bozankaya Trambus 12 andreiiul

Lasand placirele duamnei, cand credeti ca vom vedea o imagine oficiala cu noul troleibuz?
Teoretic prototipul ar fi gata zic eu

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Bozankaya Trambus 12 Utilizator anonim

In septembrie prototipul, din noiembrie seria. Primele la Bujoreni si Berceni.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

La Berceni zic că e necesitatea cea mai mare. Totuși nu au mai primit nimic din 2008.  :popa:
Și odată cu noile trolee se extind toate rețetele din Berceni?

 


Re: Bozankaya Trambus 12 ByOnu

Și odată cu noile trolee se extind toate rețetele din Berceni?


Ati vazut voi ceva miscare in ceea ce priveste instalarea pâlniilor pe reteaua de contact? Eu nu...

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Păi nu vor avea 20 de kilometri de autonomie?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Bozankaya Trambus 12 GPS

Păi și ca să folosească autonomia nu au nevoie de pâlnii?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Bozankaya Trambus 12 Utilizator anonim

Palniile se monteaza in 1-2 zile, cel mai probabil cand incep probele cu primul troleibuz.

Berceni daca stam sa ne gandim nu a mai primit troleibuze noi de pe vremea DACurilor in anii 80-90. Dupa a primit toate ciurucurile de la altii pe principiul "se dau cele mai vechi". Dar acum partea buna e ca devine depou cu parc full modernizat. :bere:

 


Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

GPS wrote:
Păi și ca să folosească autonomia nu au nevoie de pâlnii?

Întrebarea asta e pusă tare prost. Troleibuzele folosesc autonomia și fără pâlnii, nu depinzi de ele. Tragi captatorii jos oriunde vrei tu și apoi pe baterii cât și pe unde vrei. Mai degrabă întrebarea trebuia să sune așa: "Ca să se reconecteze la rețeaua de contact nu au nevoie de pâlnii?"

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Am inteles. Mulțumesc pentru răspunsuri. Nu stiam in ce consta întregul "procedeu".

 


Re: Bozankaya Trambus 12 ByOnu

Andrei17, super. Deci asa e si la voi la Brasov, nu? Fara palnii... nu? Coboara soferul si face joc de voie. Si la voi s-au montat palniile cu cateva saptamani in avans.

Fara palnii devine totul o gluma proasta. Nu puteti sustine, serios, autonomia fara palnii in exploatarea curenta...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Iniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use