Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati

62 posts, 23944 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Cosmin Niculiţa

Din momentul de față, doar 9 din 10 troleibuze MAZ vor circula, deoarece 1407 va fi casat.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati micutzu

Are probleme tehnice sau de ce il caseaza asa repede? Abia au 10-11 ani de functionare.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati deprodio

Am vazut si pe site-ul Transurb ca au actualizat evidenta parcului auto iar la troleibuze MAZ sunt 9buc.Initial am crezut ca este vorba de 1402 deoarece acesta a stat mai mult prin Autobaza la cate defectiuni a avut...

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Cosmin Niculiţa

1402 circula bine mersi. Initial, eu am crezut ca il vor casa pe 1409 deoarece avea probleme la instalatia electrica. Treaba asta vine din cauza tehnologiei de calitate slaba.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Nenea_titi

micutzu wrote:
Are probleme tehnice sau de ce il caseaza asa repede? Abia au 10-11 ani de functionare.


Și Irisbus Citelis din București au 10-11 ani de funcționare și au stat unele pe bară și 5 ani. Au vreo scuză? În cazul unor regii gen Transurb, probabil casarea e soluția. La STB, stau unele pe butuci. Am văzut în Vatra Luminoasă, numărat vreo 21  Irisbus pe butuci sau trase la gard. Vina a cui e? A vehiculului sau a omului?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati stefan_br

1402 si 1407 (si inca un exemplar) au fost descompletate si asteapta casarea.

IMG_5633.jpg (542.33 KB; downloaded 4212 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati GPS

Banuiesc că și Ikarusul de lângă tot casarea o așteaptă, nu?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati stefan_br

Da, sunt doua Ikarusuri langa (1279 si 1280 parca).

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Stefan_BusFan

Câte MAZ-uri (și eventual care) mai sunt active în momentul de față?

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati deprodio

Toate in afara de cele 2 din poza de mai sus.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Dragos31

Un troleibuz MAZ de luna trecuta.

1401 - Linia 104 - Strada Brailei/Strada Domneasca - 29 Aprilie 2021



 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Nenea_titi

Care e starea lor ?
- Retrase definitiv/casate
- Conservare
- Funcționale/rezervă.

Ultima oară afară de Solaris pe 102 nu am văzut niciun maz deși într-o vreme mergeau ambele modele, amestecate pe 102 și 104...acum de când cu scoaterea lui 104, 17 troleibuze pe 1 linie e deja arhi suficient, cele 13 cred că sunt în plus...30 deja e excedent pe 1 linie, automat Solaris au prioritate.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati PTMZ

Nu mai circulă de ceva timp. Conform Transphoto, doar 2 mai figurează păstrate, 1404 și 1405, dar amândouă sunt retrase.

 


Re: Troleibuzele MAZ 203T ale Transurb S.A. Galati Pavlov195

Troleibuzele Maz 203T se află în acest moment în conservare. Nu am mai văzut un asemenea troleibuz pe traseu de anul trecut.
Așa cum a amintit și colegul PTMZ singurele troleibuze funcționale sunt 1404 și 1405 în timp ce 1400, 1401, 1403, 1404, 1405, 1406 și 1409 sunt retrase pe una dintre pistele de garare ale Autobazei Transurb.
Au apărut și anumite zvonuri cu privință la soarta acestor troleibuze, însă cum zvonistica nu este permisă, nu le voi expune aici.

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423591 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use