Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x)

598 posts, 177609 views
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 43
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Eroii Revolutiei survola

@andrei11, ai fost vreodată la Eroii Revoluției? Lasă harta ;)

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei andrei11

Daaaaaaaaa ! Chiar de destule ori, şi în tranzit şi << loco >>, avem acolo un obiectiv de interes !

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei survola

Îmi pare rău pentru punctul de interes.
Turnicheții de metrou sunt pe laterale, ca să zic așa, nu se intersectează cu fluxul pietonal al acestui pasaj.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei andrei11

N-are cum să-ţi pară rău pentru că mă învârt deseori între cimitire.  Din familie n-am pe nimeni la Bellu.
A, te refereai la staţia de metrou ? Drept să-ţi spun nu  mai mi-e clar cum sunt turnicheţii, poate o să fac o plimbare pe acolo. Dar ştiu că există şi un nivel intermediar,   din vestibul nu se ajunge direct pe peron.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Costin

Turnichetii sunt pe lateralele vestibulului, dupa ei se coboara la nivelul intermediar.

Noul pasaj comunica direct cu vestibulul fata in fata cu iesirea. Deci din viitoarea statie de tramvai cobori in pasaj, ajungi in vestibul, pe laterale sunt turnichetii si drept inainte e iesirea.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei ByOnu

Singura posibilitate...
singura posibilitate.png (250.97 KB; downloaded 2681 times)
sadas.jpg (179.48 KB; downloaded 2659 times)

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei andrei11

....
B.jpg (130.12 KB; downloaded 2630 times)

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

La suprafata nu s-a mai miscat nimic de la mijlocul lui septembrie.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei MikeT

Azi m-am uitat si disparusera toate utilajele, nu mai era nimic in santier. O fi din cauza vremii, ca e umed si nu se poate lucra la sol?

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Nu, vremea n-are nicio treaba, altele sunt motivele.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei subway guru

Ai ceva informatii suplimentare mai explicite?

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Cred ca tu esti mai in masura sa ne dai informatii, avand in vedere ca Metroul SA furnizeaza Servicii de Supervizare pentru obiectivul ”Modernizare Piața Eroii Revoluției și Pasaj Pietonal”, in baza contractului semnat cu PS4 in 24.03.2022. Banuiesc ca mai esti in relatii cu ei.

Dar avand in vedere ca nu e niciun panou de investitie afisat la loc vizibil, banuiala mea este ca autorizatia emisa in regim de urgenta pentru lucrarile de punere in siguranta nu acopera si noul acces, respectiv lucrarile de finisaje si instalatii.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei MikeT

Adica si-au dat seama ca lucrau fara autorizatie valabila si au intrerupt lucrarile subit?
Primarul de sector a reafirmat intr-un raspuns la o postare a lui pe pagina sa de Facebook ca vor fi desfiintate toate trecerile de pietoni din intersectia Eroii Revolutiei si aceasta va fi reconfigurata. Nimic despre cum se va face asta si de ce nu se va putea traversa pe la suprafata daca masinile oricum vor sta la semafor...

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

@MiteT, e un "educated guess", cum zice frantuzul, nu am date de la sursa. Si ca sa anticipez o reactie din partea lui @guru, sa trimiti cereri de furnizare de informatii de interes public la primaria lui Balutza e pierdere de vreme.

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 43
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2312 forum members have written 423401 posts in 5273 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use