Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x)

595 posts, 175713 views
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 43
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Eroii Revolutiei andrei11

Bogdan MD  Înseamnă că nu ştii cum arată staţia de metrou sau  pasajul va avea forma unui zig - zag.
Logic este varianta cu zig - zag - ul pentru că dacă o ia "drept"  se împiedică de staţia de metrou.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei ByOnu

Bogdan are dreptate. Statia de tramvai va putea ramane deschisa si noaptea, fiind accesibila de la Bellu.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei andrei11

Da, corect, nu m-am gândit la varianta asta, subtraversezi pe trotuarul cu Bellu apoi pe partea cu  blocurile te ajuţi de traversările la sol existente.
Deşi la 2 noaptea eu  aş lua-o "pe direct" unde aş avea nevoie.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei survola

La 2 noaptea o iei direct cu taxiul.

 



Re: Pasaj Eroii Revolutiei Puss in Boots

Nici nu merg tramvaiele la 2 noaptea.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei oc7avian

1/10 circulă din oră în oră peste noapte. Motivul pentru care și există temporar N610

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Puss in Boots

Ah da? Nu stiam. Multam.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei realistul

Astăzi era un finisor in zona de lucru și o mașină cu asfalt.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei andreiiul

Asterneau stratul de rezistenta pe banda 2 spre Serban Voda. Merge incet rau lucrarea.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei subway guru

Adica binderul sau uzura?

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei ByOnu

Deci au terminat cu structura pasajului (inclusiv scarile/casa liftului) si pe partea cu cimitirul?

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei subway guru

Am trecut azi pe acolo si din fuga calului am vazut ceva binder proaspat si atat.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Confirm si eu ce a zis @guru, refacerea carosabilului e aproape finalizata, insa nici urma de noua gura de acces dinspre Bellu. E foarte ciudat, acum catva timp lucrau la armarea unui perete, dar acum pare ca au astupat tot. Poate doar au pus in siguranta structura pasajului, ca sa nu se trezeasca la un moment dat cu un ditamai craterul? De altfel, Balutza se lauda pe FB cu tot felul de lucrari, dar nu cu asta.

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 43
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422640 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use