Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2271 posts, 483378 views
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 163
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Referitor la discuția cu ora de vară/iarnă, eu am de când m-am înregistrat setarea de „trecere automată” pusă și s-a corectat fără să îi fac nimic.

Aș avea o sugestie / propunere: adaptarea tag-ului de

 


Re: Dialog cu administratia punmeister

Si mie mi se intampla uneori pe telefon, scriu un reply si cand il trimit ma trezesc ca sunt delogat. Enervant e atunci cand vreau sa pun intr-un reply o poza de pe Imgur de pe telefon.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

O sa studiez problema cu playlisturile youtube. Cu sesiunile... nu cred ca pot face ceva. Si pe mine ma scoate des de pe telefon. Dar pe desktop sunt logat de cateva luni...

 


Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Uite ce am reușit eu să fac pe un PHPBB local... dacă te ajută le poți copia, modifica etc.

BBCODE pentru playlist făcut în Youtube

BBCODE USAGE: [ytplaylist]{SIMPLETEXT}[/ytplaylist]
HTML REPLACEMENT: <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/videoseries?list={SIMPLETEXT}" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Exemplu concret în postare: [ytplaylist]PLXrMYVeGBOC1b5vvKcCo0IWeJH4yOfxtN[/ytplaylist]

1.png (325.15 KB; downloaded 2644 times)

2.png (167.2 KB; downloaded 2642 times)

3.png (302.83 KB; downloaded 2643 times)


BBCODE pentru playlist definit direct în postare

BBCODE USAGE: [ytmultiple={SIMPLETEXT1}]{SIMPLETEXT2}[/ytmultiple]
HTML REPLACEMENT: <iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/{SIMPLETEXT1}?playlist={SIMPLETEXT2}" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Exemplu concret în postare [ytmultiple=q1lli-7VYLI]_g8g47o1CDA,wsJZixSii3U[/ytmultiple]
(ce e după egal e primul video și efectiv în tag restul IDurilor cu virgulă)

4.png (424.96 KB; downloaded 2643 times)


Later edit: o să fiu mai atent și ce e cu sesiunile. Metrouușor mă dă afară într-o veselie comparativ cu instalarea mea locală de PHPBB (indiferent că o folosesc prin IP sau îi setez un subdomeniu). Tot suspectez că aveți ceva proxy/cache/whatever Cloudflare, Varnish și altele care nu face întotdeauna passthrough (lack of a better word) la sesiuni.

 


Re: Dialog cu administratia zapacitu

Legat de sesiuni, e posibil sa fie modul in care telefonul poate sa isi gestioneze cookieurile si sesiunile. Daca stai cu telefonul acasa, pe WiFi, cu save pe sesiune si fara sa inchizi efectiv aplicatia, mai mult ca sigur ca nu te va deloga aproape niciodata.

 


Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Atunci vine altă întrebare. Acel „cookie consent” folosește un cookie să rămână ascuns. Ei bine acel cookie rămâne  :shock: Eu zic că tot e ceva bug din platformă și/sau server. Nu ar avea alt motiv să mă scoată din sesiune înainte să reușesc să mă loghez (log in -> mesaje proprii -> login again). Se întâmplă și pe PC și pe telefon. Dar mă rog, e un glitch suportabil și mai e și un mic security check.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Noi nu avem control asupra serverului iar platforma nu controleaza cookies si/sau sesiuni... deci probabil e din server, dar n-avem ce-i face.

 


Re: Dialog cu administratia florin

De ce nu activați Tapatalk? Acolo am toate forumurile pe care le urmăresc și interfața e mult mai "mobile-friendly". Și nici n-am pățit probleme d-astea.  ;)

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Am mai avut discutia asta (poti cauta mai in urma). Motivele ar fi cel putin doua:
1. PHPBB-ul nostru este foarte diferit de editia standard, inclusiv temele sunt foarte "custom-made" si am semne de intrebare la integrarea cu un third-party. Si aici vorbim de modificari masive facute atat de mine direct cat si de Utilizator anonim (nici macar nu stiu daca direct sau cu ajutorul cuiva).
2. De principiu. Tapatalk contine reclame.

 


Re: Dialog cu administratia punmeister

Exista adblockere pentru telefoane Android rootate si care au frameworkul Xposed.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Am zis ca e o problema de principiu, nu de nerezolvat.

 


Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Eu mai folosesc Ez Forum pentru a accesa metrouusor de pe Android...dar nu e mult mai stabil decât în browser. Totuși Tapatalk e mult mai avansat și adăugarea pluginului e o idee bună. Oricum cine e deranjat de reclame poate să nu îl folosească.

Tapatalk nu folosește temele, din câte știu eu odată instalat  oferă un fel de API pentru aplicația mobilă. Deci nu se leagă de templatingul existent mai deloc, poate doar ca să ofere link-ul spre app. În principiu dacă structura de bază cu autentificarea și topicurile a rămas cât de cât intactă, sau dacă pluginul folosește ceva hooks din APIul de plugin-uri ca să acceseze informațiile.. Nu ar trebui să facă probleme. Dar dacă s-a mai discutat nu mai insist.

Heh deci nu sunt singurul cu xposed de aici  :lol: xposed + adblock + background youtube + greenify și amplify = orice telefon Android devine perfect.  :bere:

 


Re: Dialog cu administratia punmeister

Ai mai uitat ceva... mai trebuie si un custom ROM de Android stoc gen CyanogenMod sau Resurrection Remix iar mixul devine perfect. :D :bere:

 


Re: Dialog cu administratia BodoMinea

TouchWiz for the moment... Că îmi pierd driverul de amprentă, audio enhanced și altele.  :lol: Asta la Samsung că încă n-au dat sursele, altfel AOSP based is the way.

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 163
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428487 posts in 5313 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use