MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 320871 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei laur_visan

Pt mine este cat se poate de limpede,din cauza asta am intrebat unde trebuie,o data si bine,sa nu se intinda pe urma discutii inutile pe 3 pagini.
Multumesc inca o data pt punctul pus pe  i....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Daca am gresit in 'estimari' nu-i bai, imi asum, ca nu e nimeni 'Mafalda'...important e sa vorbim pe cifre cat de cat reale!
Nu uita ca vorbim pe un proiect intocmit de constructor, nu de Metrorex sau altcineva...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Nightwolf

Intreb si io ca Pacala ... nu se mai poate "baga" un utilaj Kelly?? Adica sa marim forta? :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Evident ca da...doar ca nu-l 'bagam' noi, tre' sa-l bage 'asocierea'...
:)
Asa au zis ca fac...ramane sa vedem!
P.S.
De aia am zis ca 'opinia publica' n-ar trebui sa fie 'muta'...sa putem pune 'presiune' pe 'ei', oricare ar fi ei si s-ar gandi ca 'scapa nesifonati' daca nu fac 'ce trebe'...ca sa fie bine, sa nu fie rau...
;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Nightwolf

Sincer nu stiu cam ce ar putea face opinia publica in momentul de fata ... eu unul as milita pt readucerea la forma initiala a zonei Orizont - Moghioros daca nu mai e nimic de facut acolo.. Din cate inteleg la Raul Doamnei va mai dura cel putin pana in vara, in timpul asta putem sa "executam" partea finalizata. Sau gresesc?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei survola

Ce se mai intampla pe la PSS?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Din ce se vede in graficul cu avansul TBM pare ca Varvara a montat ultimul inel deci a iesit complet in PSS (capul bineinteles).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei laur_visan

Confirm.Varvara a terminat tunelul,este cu totul afara.Astazi se lucra la curatarea ei si ceva reparatii la freza.Ieri a mai fost turnata o portiune de planseu superior deasubra tunelelor.Acesta se afla la cota strazii si are cam 1.5m grosime,probabil aici vor fii asezate TBM-urile.In rest lucrari la PM.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Laur, nu e planseu, e doar platforma pe care vine macaraua aia mare de extragere a 'sfintelor'!
:)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Lixandru Dragos-Liviu

Bună seara, oameni buni  :) ! Aici, care este situaţia turnărilor la pereţii mulaţi şi barete, între PSS şi curba care dă către intrarea în staţie?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei laur_visan

A fost adusa macaraua pt scoaterea TBM-urilor.Aceasta este in curs de montaj.Informatie de pe santier si nu de la paznic:TBM-urile vor fi scoase in trei bucati.De la demontare,transport,montare si plecare spre Eroilor 2 vor trece aprox 6 luni.Asa ca mitul lunii septembrie ,gata tunele si statii sa cam spulberat.

Revin mai tarziu cu foto de aici.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Pai oricum nu credea nimeni ca termenul va fi respectat. Chiar daca ar pleca maine niste TBM-uri spre Eroilor ar sta sub pamant (cand ar ajunge in spatele PM fronton) minim 6 luni. Un singur Kelly la o statie destul de mare ca suprafata si adanca, e insuficient. Nu mai vorbim ca organizarea de santier actuala acopera cam 60 % din statie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Macara gata de actiune
macara raul doamnei.JPG (91.05 KB; downloaded 2454 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Lixandru Dragos-Liviu

Mulţumim, Aztec, pentru această imagine edificatoare şi felicitări pentru încadrarea în obiectiv a imensului utilaj  :) !

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2318 forum members have written 423890 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use