MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 404137 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Daca dupa 4 luni avem PM 50 % cu un singur Kelly inseamna ca daca se lucra cu doua astfel de utilaje acum ne ocupam de PS.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Asteptam sa treaca pos-tul.  :twisted:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

URANUS wrote:
Ca o noutate din parcul Eroilor, unde era ceasul.

Ratasem pozele alea, se traseaza viitorul pasaj pietonal spre Opera, presupun.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Se pregateste o noua extindere a gardului santierului statiei in zona intersectiei cu Eroii Sanitari (e un restaurant pe colt, nu stiu cum se numeste). Probabil ca destul de curand se va inchide intersectia.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Florinds

Sunt doua, Derby si 35. Probabil ca te referi la Derby, fiind cel mai vizibil.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

E vorba despre Derby care se pare ca va ramane fara terasa.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Ieri am zarit in incinta santierului un utilaj culcat la pamant (verde) dar nu mi-am putut da seama daca era Kelly sau vreo foreza.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Dragii moșului avem un Kelly la Eroilor! Văzut acum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Oare e cel care a lucrat la Parc DT?

 



Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Atal

Da, e stegarul la datorie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Deocamdata lucreaza doar utilajul de PM care a fost de la inceput. Prin gard am observat ca noul utilaj Kelly (care inca e la orizontala) are atasata o cupa graifer de dimensiuni reduse (nu se compara cu cea a celuilalt utilaj), dar langa el se odihneste o cupa graifer din aia mare (e vopsita in alb).

Un alt lucru interesant pe care l-am observat:

Se lucreaza si in zona in care dupa parerea mea ar fi chiar deasupra liniei 4, dar nu se mai excaveaza mai mult decat au facut deja ci mai degraba pare ca s-ar pregati o deviere a circulatiei prin zona aceea de parc. Dar de ce? Se apuca de sapat intre peretele statiei E1 si Dambovita? Sau ceva injectii?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Datu' * cu presupusul :
Acolo ( sau pe acolo ) nu prea au ce lucrari sa faca, decat sa "iasa" cu accesul deja existent si pe partea cealalta a bulevardului Eroilor ( acela care vine din Dr Taberei si se duce spre Stirbey ). In rest m-as mira de alte lucrari, pentru ca accesul de pe malul stang al Dambovitei nu se mai face ( era la un moment dat intr-o varianta de proiect, mira-m-as sa mai fie de actualitate ).
______________
Cuvantul <datu'> nu se prea foloseste, dar am pus totusi un apostrof in locul literei "l".  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Care linie...4?

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2316 forum members have written 423878 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use