Topic: Discuții diverse
4191 posts, 1290022 views
📖 Pagination options
-
- 3mil
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
3mil
Asta e partea a doua...
Am mai gasit un reportaj in care au fost consultate si camerele video si ei spun ca inainte de impact in mod curios camerele nu au mai inregistrat nimic. O alta informatie este ca autobuzul ar fi avut 47 km/h in momentul impactului si nu 38 km/h cum ne spusese Chev Celios.
Dr2005 wrote:3mil wrote:
in care autobuzele acestea au niste frane foarte prompte si nu sunt asa de greu manevrabile.
Nu sunt greu manevrabile, dar dacă nu le apeşi, nu vor funcţiona din oficiu... plus că aici a fost o depăşire neregulamentară (şoferul nu s-a asigurat că are loc pe lângă dubă), deci a trasde volan şi imediat a intrat în taxi, nu mai avea timp să pună frână.
Asta e partea a doua...
Am mai gasit un reportaj in care au fost consultate si camerele video si ei spun ca inainte de impact in mod curios camerele nu au mai inregistrat nimic. O alta informatie este ca autobuzul ar fi avut 47 km/h in momentul impactului si nu 38 km/h cum ne spusese Chev Celios.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Gabi23
Se continua lucrul la transformarea fostului DAF Elvo #760. Lucrarile au fost sistate o perioada, deoarece proiectul este unul destul de complex, totul depinzand de multi factori. Eu unul sper sa se reuseasca ceva totusi si rezultatul final sa fie unul promitator. O sa va informez pe parcursul acestui an despre starea acestui autobuz-experimental
.
Se continua lucrul la transformarea fostului DAF Elvo #760. Lucrarile au fost sistate o perioada, deoarece proiectul este unul destul de complex, totul depinzand de multi factori. Eu unul sper sa se reuseasca ceva totusi si rezultatul final sa fie unul promitator. O sa va informez pe parcursul acestui an despre starea acestui autobuz-experimental
DSCF3394.JPG (452.7 KB; downloaded 3630 times)
-
- autob368
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
autob368
6270 a revenit in traseu, astazi este la schimbul 1 in 368.
Chev Celios wrote:
Cand am sa dau de titularu lui 6270 de la sch 2 am sa-l intreb.
6270 a revenit in traseu, astazi este la schimbul 1 in 368.
- dany
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
dany
Ieri am vorbit la telefon cu fostul titular de pe UDM 1769, 2606, Ikarus 656 si RDS 1257, care este acum titular pe 4188,si din cate mi-a spus ar avea 95000 de km la bord.M-am uitat si la topicul cu km si nu era trecuta cu numar de km.
Ieri am vorbit la telefon cu fostul titular de pe UDM 1769, 2606, Ikarus 656 si RDS 1257, care este acum titular pe 4188,si din cate mi-a spus ar avea 95000 de km la bord.M-am uitat si la topicul cu km si nu era trecuta cu numar de km.
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Gabi23
Da, 4188 are foarte putini km deoarece a stat o gramada pe margine si cu montarea sistemului AC, care am inteles ca e cam nefiabil. Sa speram ca la Titan va circula si ea mai mult
.
Da, 4188 are foarte putini km deoarece a stat o gramada pe margine si cu montarea sistemului AC, care am inteles ca e cam nefiabil. Sa speram ca la Titan va circula si ea mai mult
- Utilizator anonim
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Utilizator anonim
Dupa montarea ACului 4188 a facut foarte mult curse speciale/serviciu de noapte. La Pipera devenise titulara pe linia 135.
Dupa montarea ACului 4188 a facut foarte mult curse speciale/serviciu de noapte. La Pipera devenise titulara pe linia 135.
- dany
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
dany
O puteti gasi pe 102,acolo lucreaza persoana respectiva cu ea.Am si o poza cu 4158 pe 246 pe care o voi posta pe forum dar mai tarziu.
O puteti gasi pe 102,acolo lucreaza persoana respectiva cu ea.Am si o poza cu 4158 pe 246 pe care o voi posta pe forum dar mai tarziu.
-
- Chev Celios
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Chev Celios
4537 is back on busines.Azi am inpresia ca a fost un tur mic in 253.Probabil ca era prima zi de munca.
4537 is back on busines.Azi am inpresia ca a fost un tur mic in 253.Probabil ca era prima zi de munca.
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Victor92
Soferul de la sch2 de pe 4537 a trecut pe 6280?
Chev Celios wrote:
4537 is back on busines.Azi am inpresia ca a fost un tur mic in 253.Probabil ca era prima zi de munca.
Soferul de la sch2 de pe 4537 a trecut pe 6280?
-
- Chev Celios
-
Posted:
-
-
- Chev Celios
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Chev Celios
Astazi se ducea la ITP.
Chev Celios wrote:
4537 is back on busines.Azi am inpresia ca a fost un tur mic in 253.Probabil ca era prima zi de munca.
Astazi se ducea la ITP.
-
- DanCld
-
Posted:
-
-
- Der Hofmeister
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Der Hofmeister
Le e lene (la Evobus sau in URAC) sa vopseasca piesa respectiva in culoarea caroseriei si de-aia ne trezim cu asa ceva. Tot de la Alexandria, 4690 si 4717 au patit-o la fel, dar cu bara spate, asadar mult mai vizibil.
In timp, se vopsesc de la sine. Prin decolorare...
DanCld wrote:
Hal de reparatie la 4597:
Le e lene (la Evobus sau in URAC) sa vopseasca piesa respectiva in culoarea caroseriei si de-aia ne trezim cu asa ceva. Tot de la Alexandria, 4690 si 4717 au patit-o la fel, dar cu bara spate, asadar mult mai vizibil.
In timp, se vopsesc de la sine. Prin decolorare...
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: Discutii diverse
Victor92
@Chev Celios: Cam rar 4801 pe 253. El e titular pe 368. Probabil era rezerva azi...
@Chev Celios: Cam rar 4801 pe 253. El e titular pe 368. Probabil era rezerva azi...
📖 Pagination options