Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire Sos. Berceni (FINALIZAT 2019)

318 posts, 97675 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Lărgire Sos. Berceni Ferrell

Si continuarea prin Imgur
































 



Re: Lărgire Sos. Berceni Ferrell

Da, am decurcat-o, Merci colegu.
@Mod, Invata sa-i ajuti pe viitor, e rusine sa-mi zici ca nu stii sa ma ajuti sa folosesc forumul ca moderator, tot "ca el"  nu este doar sa ma atentionezi cand nu scriu cu litera mare.
PS: Nu e nevoie de cont dar asa de bun simt cum ai zis tu, trage un ochi, add o poza si vezi cum functioneaza pe viitor sa ne ajuti. Mersi
































 


Re: Lărgire Sos. Berceni Ferrell

Mersi @Tibi




















 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

Multumim si noi...
Foarte bune pozele.

PS
Ce imi plac ”discurile” cu PS4 de pe fiecare sectiune de gard...  :lol:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Ferrell

Si partea cu Spitalul Bagdasar

























 


Re: Lărgire Sos. Berceni andrei11

TibiV wrote:
PS
Ce imi plac ”discurile” cu PS4 de pe fiecare sectiune de gard...  :lol:

:?:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Adica gardurile de la parcari, cele albastre subtierele  ;) au niste cerculete din tabla din loc in loc ca sa nu uitam cui datoram minunea.
In alta ordine de idei am facut o propunere la PS4 ca sa ia in vedere in viitor pe acele insule de asfalt de prin capetele parcarilor in spic (indeosebi, dar nu sunt doar acolo) sa se puna gazon, flori, orice dar sa nu ramana asa. Cu bile la capete ca altfel ne trezim cu masini. Dar pe interior facut ceva ca la stadiul la care sunt acum nu ajuta pe nimeni cu nimic. Pietonii nu le folosesc (linia trotuarului e mai mult decat suficienta) si masinile nu le acceseaza (ceea ce e corect). Mai bine vreo palma de verdeata, vreun copacel fara ghiveci, orice ca sa mai fructificam spatii create artificial si care nu ajuta -la felul cum sunt create acum- pe nimeni si cu nimic.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

@andrei11...
”Muncesc, iubesc, traiesc in sectorul 4”... :D



Detaliu:



Acum asa sunt pana si gardurile din Pasajul Piata Sudului (nu erau asa cand le-am fotografiat in februarie)
TibiV wrote:
Astazi au ajuns cu gardul la ”pipele” dintre ”cracii panatalonilor” la Pasajul Piata Sudului...



Cine spunea ca aceste garduri vor impiedica traversarea?!?!....
Pietonii NU vor sa traverseze, ei vor sa traga trolerul in lungul gardului !!!...



 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Si cele de pe Tineretului care strajuiesc boschetii sa nu pice. Si parca le-am vazut si pe Cantemir. Tot strajuind boschetii :)

 



Re: Lărgire Sos. Berceni andrei11

# Ferrell,    :bere:

 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

Am vazut....
:lol:  :lol:  :lol:
N-au apa, n-au agricultura, n-au mine... Dar au totul pentru ca au ”the right leadership!...”

Ferrell, vezi ca postarea asta ar putea fi considerata ”politica”
(glumesc, desigur...)
:bere:

PS
Si stii ce NU mai au?
NU au placute ”I work, I love, I live in Dubai”!... Dar nici n-au nevoie de ele...
Si zice nenea ala ca NU au nici coruptie... Deci este clar ca Dubai NU este sector/judet in Romania... ;)

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Ferrell

Au inceput sa toarne ultimul strat de asfalt dinspre Aparatorii Patriei spre IMGB








 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423627 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use