Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)

289 posts, 98393 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) zapacitu

Impreuna cu toti cei din Padure.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Incearca si ei toate solutiile posibile ca sa nu se mai blocheze DN1 si DNCB din cauza cartierului de la marginea padurii.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) alexm

Daca cumva are cineva poze din teren as aprecia foarte mult. Daca schema e corecta, inseamna ca de pe DNCB nu mai poti intra pe DN1 in directia Otopeni. Ceea ce ar fi o nebunie curata.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Exista alternativa, mergi inainte, treci hobanatul si de la giratoriu intrii pe vechea centura, Strada Horia,Closca si Crisan parca ii spune, si te intorci la DN1.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) alexm

Varianta ta este ca scarpinatul cu degetul de la piciorul drept la urechea stanga.  Doar pentru ca unii si-au luat apartamente in camp si pe dezvoltator l-a durut in pix de ei sa faci asa ceva mi se pare de noaptea mintii. Ar fi singura intersectie DNCB cu DNx din care nu ai putea accesa DN-ul in ambele directii.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Da, este varianta mea, am dus-o la OSIM, si dupa cate vad ceva asemanator o sa se faca si la intersectia cu A1, si, daca o sa se mai dubleze pe acolo vreodata, si la DN2, DN3, A2, DN5 si DN6.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) zapacitu

Alternativa este foarte proasta, de acord, insa exista. Hai sa vedem cum se comporta in regim de vara, cu trafic redus. Au timp "la toamna" sa reconfigureze traseul daca apar alte probleme.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) cosminduru

Eu nu înțeleg, dacă tot s-a făcut încrucișarea aceea aberantă (cu roșu) de ce nu s-a făcut și încucișarea omonimă (cu verde)?
Dacă tot faci spaghetti, fă-le în toate direcțiile.
dn1.png (496.56 KB; downloaded 257 times)

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Cea cu rosu este necesara pentru ca pe legatura aceea alta varianta nu exista, sau bine, putea sa te trimita sa intorci pe DN1 la Jandarmeriei dar pana acolo ai 2.4km(pana la giratoriul cu Horia, Closca si Crisan ai doar 1.2km).

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424502 posts in 5284 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use