Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1362053 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 202 203 204 205 206 207 208  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Costin

Ai primit bilet / bon fiscal pt aia 3 lei? "Civilizatia" depinde de raspunsul la intrebarea asta...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

Pe linia 539 (la dus) am primit (fara sa cer pentru decontare). La intoarcere nu s-a pus problema cu respectiva cazatura de Mercedes de acum 100 de ani...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

Pe site-ul primăriei din Clinceni scria ca se dorea înființarea acestei linii din 2015!
Apropo a văzut cineva pana acum aceasta linie? :twisted:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

Știre șoc, de vineri a revenit 460, iar de luni se reinfiinteaza 439 si 456! :shock:
Ne mai auzim peste doua luni! :twisted:  :twisted:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Au fost publicate pe forum comunicatele respective inca de vineri...

viewtopic.php?f=20&t=52&start=2660

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

OK, eu nu le-am văzut; oricum ne auzim peste doua luni...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB BodoMinea

O poză de azi cu 408 (care surprinzător a rezistat mai mult de un an și ceva împreună cu 428 și care mai nou are controlor în aproape fiecare cursă, pentru că unii din comună numeau ratb-ul "mașina mare gratuită") și 456 care speram să nu fie doar cu ocazia alegerilor (și programul lui afișat în cel mai drăguț mod posibil, că electronic încă nu exista - 404 not found pe site și la el și la 439).
20160510_171326-min.jpg (1.79 MB; downloaded 2128 times)
20160510_171502-min.jpg (1.47 MB; downloaded 2129 times)
20160510_171043-min.jpg (581.53 KB; downloaded 2128 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB barbuandrei

Cum sa nu fie pe site-ul ratb plecarile?
1234.png (76.23 KB; downloaded 2059 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

De pe telefon, graficele noilor linii infiintate nu pot fi citite.
Ca o mica paranteza, 460-ul de la ora 16 nu a venit astazi la ora de plecare. Am stat pana la 16:10 si nu aparuse. Din ce m-am uitat pe program, sunt 5 curse la fiecare schimb, iar la ora 13 se retrage la garaj, urmand ca la 16:00 sa aiba prima cursa...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

124 avea orar prost?

Ia priviti noul orar! Bataia de joc nu are limite! Felicitari RATB!

124.PNG (119.48 KB; downloaded 1924 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Florinds

Bine ca se infiinteaza catre Clinceni si linii din Bucuresti vin la cate doua ore!!

Curse spre Pitesti la 5 minute, mai multe plecari la aceeasi ora, interval de 30 minute si la ora 5.
Hai ca deja...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB alchimistul

Se zvoneste ca primaria Clinceni a facut contract doar pe 2 luni cu RATB pentru 439 si 456. Pentru 439 nu s-a inteles cu primaria Bragadiru, drept urmare autobuzele nu opresc deloc de la Gladiolelor pana capatul lui 438.

E ridicol cum s-a ajuns, oamenii sa voteze cu cineva anume pentru ca le asigura transport public si mai putin de atat! Lumea nu intelege ca asta e treaba primarului, ca e dreptul lor sa aiba transport, nu e un lux pentru care trebuie sa-i aduca ofrande.

Ar trebui modificata cumva legea in asa fel incat primariile localitatilor cu peste un anumit numar de locuitori sa fie OBLIGATE sa asigure un buget pentru transportul public RATB. Sa nu se mai lase decizia la latitudinea unora care nu au mai mers cu autobuzul sau "maxi-taxi" (antipatic imi mai este termenul) de cand "s-au ajuns".

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Celestin Draganescu

Contractul ar trebui facut public...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB hADRIAN

Si in realitate nici nu pot beneficia pe deplin cei din Clinceni de RATB. Oamenii au multe treburi prin Bragadiru si tot la maxi - taxi trebuie sa apeleze din cauza prostiei cu statiile. Eu merg in Week-end la Clinceni si mai mult de 10 persoane nu sunt in masina.
Autobuzele alocate liniei sunt 4306 si 4318

 


Go to page:  1  ... 202 203 204 205 206 207 208  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423263 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use