Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1357328 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 200 201 202 203 204 205 206  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

Sunt afisate trecerile prin fiecare statie. Doar teoretice.
Sfat: nu va bazati decat pe plecarile de la capete de linie cu stationare.
Si asta din nou teoretic. Ca de multe ori lipsesc ture....

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cris_m

Nu neaparat... depinde cat de departe de capat este statia si ce trafic intampina pe traseu.... eu am verificat la 311 dimineata si corespunde cu constatarile mele din teren  :mrgreen:

In schimb daca ma uit cand ar fi trebuit azi la pranz sa vina 311/655, tinand cont de traficul care era spre Rosetti......  :popa:  :popa:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Ce se intampla cu linia 601 de isi incepe programul abia la ora 6  :?:  :shock:

http://www.ratb.ro/pdf_statii/601/601_0.pdf

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB barbuandrei

Este considerata linie studenteasca

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB andrei11

Linia 601 a fost infiintata nu pentru studenti ci pentru cei care lucreaza in  primarie cand s-a mutat PG din centru la periferie si le-a cazut faţa celor de acolo.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Costin

Linia 601 exista cu mult timp inainte de a se muta PMB pe Splaiul Independentei.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Florinds

Linia 601 a fot creata dupa ce au facut studentii scandal ca nu au RATB din Regie pana in centru. Aveau reducere la abonament si erau obligati sa mearga cu metroul, iar la metrou e mai complicat sa iei bon fiscal. Alta varianta nu mai exista, decat 1... Unii mai ghinionisti au ceva de mers pana la 1...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB WAYNEN

Si această liniie,601,ar trebui prelungită la,,Baicului" şi eventual transformată în troleibuz.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cris_m

Eu un lucru nu prea am inteles la 601 si 682: de ce nu primesc un indicativ de linie permanenta, din moment ce sunt utilizate de mai bine de 7 ani?  :roll:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Gabi23

Ce glumă bună  :lol:  Păcat că a trecut 1 aprilie!

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cris_m

Gabi, eu pe 601 l-am vazut destul de plin de la Eroilor incoace, nu de multe ori, dar l-am vazut. Intre Eroilor si Rosetti este o alternativa pentru troleibuze, pentru restul traseului, ma rog nu comentez ca nu am avut de drum...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

cris_m wrote:
Eu un lucru nu prea am inteles la 601 si 682: de ce nu primesc un indicativ de linie permanenta, din moment ce sunt utilizate de mai bine de 7 ani?  :roll:


601 exista de vreo 20 de ani... In 1997 era cu siguranta.
Ea a fost creata special ca linie studenteasca, initial era doar pentru studenti, mai mult, cel putin in prima luna de existenta, accesul se facea doar cu carnetul de student si era gratuit. Dupa, multe s-au schimbat.
Imediat dupa ce a aparut, au fost planuri sa se introduca si alte linii studentesti, cel putin una catre UTCB in Tei si una catre IFA Magurele, dar nu s-au mai adeverit...

682 a aparut initial ca linie experimentala inaintea unor alegeri, intre Lacul Tei si Cart. Andronache, apoi a suferit mai multe modificari.

Am intrebat si eu RATB-ul in mai multe randuri de ce nu le redenumesc, iar raspunsul lor a fost ca "s-a obisnuit lumea cu ele".

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cris_m

Amanuntele astea nu le stiam... interesante oricum.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Trole

Din câte reţin linia de Măgurele, pentru studenţi şi nu numai, a fost 306: Opera Română - Măgurele. S-a desfiinţat parcă odată cu restul preorăşeneştilor.

 


Go to page:  1  ... 200 201 202 203 204 205 206  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422651 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use