Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010)

281 posts, 58567 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) andrei11

Sincer, nu mi se pare ca userul codz a incalcat vreo regula a forumului, iar interventia lui este OK. Din punctul meu de vedere, evident. :x

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Dominatrix

Ce regula sa incalce? Si-a exprimat niste pareri, care e problema? Daca lucrarea are neajunsuri, e foarte bine ca se discuta despre ele, ca doar nu totul e roz in viata... Revenind la topic, as vrea sa intreb aici: ce se face cu bretelele? Dr. Oetker zicea ca raman cu piatra cubica (ca si zona din jurul monumentului Aviatorilor si Piata Charlie-Dă-Gol, care stim cu totii ca n-au ramas). Sau iar a vorbit aiurea, asa cum ii e obiceiul?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) cornel001

Apropo... s-au apucat de au reasfaltat Tache Ionescu... cu tot cu refacere borduri si trotuare... si pe trotuare au pus niste desene geometrice formate din piatra cubica noua deschisa la culoare combinata cu d-aia veche inchisa la culoare, cica aia veche de aici era. Probabil nu se vor opri aici, sper.









 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Serban

codz wrote:
Despre Mircea Eliade - da, se asfalteaza celebrele strazi ale cartierului Primaverii: str. Herastrau, str. Helesteului, str. Crangului - vile de vile pe acolo :)


Am trecut azi pe acolo. S-au refacut cu fundatie de beton si peste beton (surpriza!) asezau azi piatra cubica!

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Goldmund

Presupun ca voi vedea acest bulevard la vara, in 2011, dupa 2mii de km de autostrada ;)  intre Stuttgart si Bucuresti, pentru ca nimeni nu poate face iarna cateva fotografii :roll:

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) codz

Eu am spus ca pun poze dar inca n-am fost in stare :)

O chestie noua - au pus led-uri in asfalt la noul sens giratoriu de la ambasada Chinei

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Techno

Se mai lucreaza pe bretelele de langa parcul Herastrau? S-a terminat asfaltarea? Daca nu, cat mai tine?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Serban

Se lucreaza la bretele. La Pescarus s-au montat in asfalt niste beculete foarte spectaculoase si pe borduri, dar nu stiu daca o sa reziste prea mult.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Dominatrix

Bretelele se refac cu piatra cubica, cum zicea Dr. Oetker vara asta?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Techno

Vad ca nici acum nu au teminat breteaua dinspre parcul herastrau. Chiar nu se mai face nimic acolo? Au lasat totul in paragina?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Lutyk

Daca am inteles eu bine pe acea bretea o sa fie intrarea in pasajul/parcarea de la CdG si nu avea rost sa asfalteze ca sa sparga iar cand se apuca de lucrare

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010) Nightwolf

Techno wrote:
Vad ca nici acum nu au teminat breteaua dinspre parcul herastrau. Chiar nu se mai face nimic acolo? Au lasat totul in paragina?


Breteaua aia au inceput s-o munceasca acum o luna si ceva, ce sa termine la ea? Plus ca asteptam sa vedem ce se va intampla cu pasajul...

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010 cornel001

Se lucreaza la breteaua dintre victoriei si statuia aviatorilor, posibil si mai la nord.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010 cornel001

Pe breteaua de pe Aviatorilor, dinspre Victoriei, au inceput sa puna piatra cubica, cu acelasi desen in X ca in zona Amzei. Au dat jos cablurile de pe Aviatorilor de curand, exceptand cablul de iluminat dintre stalpi.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424467 posts in 5284 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use