MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 404152 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Se pregateste o deviere (s-au montat si bordurile) pe langa monument (o largire a bd-ului Eroilor). Din cate observ se va putea face dreapta de pe Eroilor spre Eroii Sanitari si probabil invers (stanga de pe Eroii Sanitari spre Eroilor) deci nu se va inchide de tot traficul in intersectie. Totusi sunt curios cum vor trece conductele spre/dinspre bazinul pentru noroiul bentonitic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Eroii sanitari va fi închis total.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Intre intersectia cu Eroilor si Splai da va fi inchis ca altfel nu vad cum sa faca PSS-ul pentru linia de legatura cu M1/M3.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Directia palatul Cotroceni către operă nu va mai fi tranzitabil până se va sapa statia.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Se cam implinesc 2 luni de la primul panou de PM turnat. Sunt curios ce procent s-a realizat pana acum.

 



Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Multam de info!
1/4 in 2 luni, deci AMR 6 luni.  :lol:
Noroc ca mai vine o Kelly.  ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Cred ca se face un panou pe saptamana...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Inca nu mi-e clar un lucru. Se sapa, se introduce un panou de armatura si se betoneaza sau se sapa pentru mai multe panouri si apoi se betoneaza dupa ce s-au introdus mai multe panouri de armatura (si ce lungime are un astfel de tronson)?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 icee

Nu prea ai cum sa sapi doua panouri alaturate.
E riscul de prabusire al malului cam mare, plus ca intra foarte mult noroi bentonitic.
Plus ca intra multe cife.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 danutzu_2910

@URANUS
Exista literatura de specialitate usor de gasit pe goagle.
"pereti mulati tehnologie" si e suficient sa te uiti pe poze si vei intelege

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 URANUS

Din ce am vazut pe google si avand in vedere conditiile din teren rezulta ca se poate executa cate un panou nu mai mult. Avand in vedere ca aici s-a lucrat cu un singur utilaj Kelly e laudabil ca s-au realizat pana acum 24 % din totalul de PM.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Florinds

Nu se poate lucra deodata in mai multe locuri la Eroilor daca sunt in urma?...Intreb si eu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Nightwolf

La Eroilor se munceste Non-Stop ...

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2318 forum members have written 423890 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use