De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 951639 views
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 312
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" bercenicity

ptiu drace, m-am uitat doar aici  :oops:  :roll:  :D

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dr2005

Bun, deci, Dominatrix, ne vedem la tribunal pentru încălcarea drepturilor de autor  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dominatrix

Suntem chit.  :twisted: viewtopic.php?f=121&t=364&start=606
Dr2005 wrote:
Pentru cei care laudă realizărili întâiului fiu al oraşului, vă doaresc doar să îi vină odată ideea lui Dr. Oetker sau a altuia ca el să facă o supralărgire de stradă prin sufrageria voastră.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dr2005

Păi acum tot ce putem spera e să nu se lărgească mandatul lui Dr. Oetker ca elasticul de la chiloţi  :P

Acest program este un pamflet şi trebuie tratat ca atare... e vorba de Dr. Sorin Oetker, nu de prafurile de pudding (ce cuvânt... că ,,budincă" nu mai suna bine), copt, conservat ş.a..

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon danielstan

Stii ca unii ardeleni (Sabin Gherman?) le zic regatenilor sudisti?

Cat despre faptul ca centrul comercial Baneasa plateste pasajul in rate prin impozite,
in acelasi fel pot spune ca locuitorii cartierului Drumul Taberei platesc de vreo 20 de ani in avans impozite pentru metroul
care le va fi construit candva.
Si la ce smecheri sunt implicati in Baneasa (de la momentul cand statiunea pomicola de acolo a fost rasa si terenul ei vandut),
tare mi-e ca profitul centrelor se duce prin vreo firma off-shore afara din tara si impozitul platit tinde spre zero.
Cine are curiozitatea de a vedea istoria imobiliara a Banesei, poate vedea pe Google Earth imagini din satelit din 2000 si pana azi =>
pana prin 2004 erau pomi pe acolo...

Dupa cum spuneam, orice lucrare publica pana la urma poate fi trasa de par ca ar fi in interesul poporului si nu al privatului,
dar aici se pune problema prioritatilor:
- privatii de la Baneasa au avut pasaj in 2 ani de la deschiderea centrului (cred ca e record) si pasaj de zeci de milioane de euro (nu stiu pretul),
in schimb sunt strazi in Bucuresti fara canalizare si oamenii aceia asteapta de vreo 50 de ani apa curenta.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Aron

alex1968 wrote:
100% de acord! Nordul trebuie sa bata Sudul totdeauna ( o zicala din razboiul civil american de acum 150 de ani)


mie unul mi se pare sudul mai frumos decat nordul. adica in nord e mai modern sunt multe cladiri noi, in schimb in sud, si ma refer aici mai mult la Berceni, fata de cum a fost, arata super adevarat acum, plin de verdeata si toate alea.
P.S: daca americanii ar zice ca romanii trebuie sa sara in cap sa ajunga in america, nu inseamna ca trebuie sa faceti(ma rog, unii chiar ar crede asta), m-am saturat de toti oamenii care ridica america in slavi.

SORRY DE OFF

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Aron

acuma pe bune, daca nimeni nu ar mai vota pe el, credeti ca o sa vina altcineva mai bun ca el, dati-mi un numea care e mai presus de oprescu si de care sunteti sigur ca o sa faca ceva in orasul asta......nu e nimeni, sigur candidatii o sa fie numai din PDL si daca a iesit unul din ei  am be*** ****.

Eu l-as vota cu incredere pe el ca sa mai tina Bucurestiul in picioare pana pleaca Basina, pardon Basescu din parlament cu tot cu midgetul lui. dupa aia mai vorbim :D  ;)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dominatrix

Dj_exemplar, recunosc ca nu mai stiu bine ce preocupari au copiii de 15 ani in ziua de azi, dar ma indoiesc ca ai termeni concreti de comparatie, sau cum se va prefigura scena politica la alegerile de la anul, ca sa iti sustii afirmatiile. Totusi, inainte sa apesi pe taste, trebuie sa vii cu un minim de argumente in sprijinul afirmatiilor facute, altfel risti sa cazi in ridicol, ceea ce nu se cade unui membru respectabil al forumului. Vorba aia: "Opinions are like arseholes. Everyone has one, and everyone thinks theirs is the only one that doesn't stink". E un comentariu general, nu trebuie interpretat ca un atac fata de cineva de pe forum.

 



Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon shoppy

Daca vreti sa ne gandim logic avantul nordului a fost dat de infrastructura, adica DN1 pana la Aeroportul Otopeni, sa nu uitam ca pasajul DN1 peste centura a fost unul dintre primele modernizate dupa 89, aici au aparut primele dezvoltari, aici si-a facut Flamingo ditai sediul, aici au aparut primele panouri publicitare, dupa care s-a intrat intr-un cerc in care investitiile atrageau imbunatatiri ale infrastructurii, care infrastructura atragea noi investitii si tot asa.

Apoi mai sunt si cartierele de blocuri, ce cartiere de blocuri s-au facut in nord? Ar fii Aviatiei si Baneasa dar acolo sunt blocuri de 4 etaje, ar mai fii Pajura dar acolo lafel sunt multe blocuri de 4 etaje si e asa, mai laturalnic, o fundatura, ar mai fii Crangasi si Colentina dar alea sigur nu le percepeti ca fiind in nord, deci tot ce vedem este o urmare a proastei gandiri comuniste care si-a rezervat nordul pe post de cartier prezedential si a facut cartierele de cotete in sud.

Iar cine compara cat impozit plateste un cartier de blocuri de locatari cu cat palteste un centru comercial, habar nu are ce impozite plateste o firma cu 2-3 angajati, ca doar daia se chinuie toti sa isi faca PFA, II si IF (ca sa nu mai zic de cate autorizatii si cat impozit s-a platit ca sa se construiasca tot monstrul ala, blocurile nu au platit nimic, ca le-a facut ceasca de la el).

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Eu as spune ca Franta, Anglia si Germania sunt cu 100 de ani inainte, nu cu 50!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" fider

Intr-adevar daca este sa fim ironici pana la capat taman cei care nu inteleg politica au votul decis. Pe de alta parte, tot ironic, de-abia astept (!) campania electorala pentru a se clarifica cine este bun roman si cum se va intelege ca noi nu suntem demni, nu meritam, un candidat asa de bun ca el. Cei care sunt destul de bine in cunostinta de cauza cred ca isi vor da seama si despre ce om politic laudat aduc vorba si cat de ridicol este totul in frumoasa Romanie.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon subway guru

@jail:
Iar 'ma superi'!  ;)
Rahova, Ferentari, Ghencea sunt in 'Vest', Bercenii sunt la 'Sud'...
Norocul tau ca necunoasterea geografiei nu se 'pedepseste' cu 'temnitza', ca ar fi trebuit sa te inchizi singur in celula... :lol:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon cornel001

Fac parte din jumatatea sudica a bucurestiului.

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2355 forum members have written 427387 posts in 5306 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use