Topic: Iulie 2016
36 posts, 20390 views
📖 Pagination options
- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Si acum luam gospodareste rampa Nitu Vasile...
In stanga acel perete/parapet decofrat din prima postare de astazi, dar vazut de pe partea opusa

Aici betonul era acoperit cu prelata, desi nu se vede foarte bine...

Aici sufla vineri nenea ala cu aer comprimat

Cred ca betonul vine maine...


Asta fost ziua de duminica,16 10 iulie 2016...
Pozele full-size sunt aici: http://imgur.com/a/46qK9
Si acum luam gospodareste rampa Nitu Vasile...
In stanga acel perete/parapet decofrat din prima postare de astazi, dar vazut de pe partea opusa

Aici betonul era acoperit cu prelata, desi nu se vede foarte bine...

Aici sufla vineri nenea ala cu aer comprimat

Cred ca betonul vine maine...


Asta fost ziua de duminica,
Pozele full-size sunt aici: http://imgur.com/a/46qK9
- misterr
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
misterr
Partea 1/5:
Partea 1/5:
P1050911.JPG (550.49 KB; downloaded 7492 times)
P1050912.JPG (549.95 KB; downloaded 7482 times)
P1050913.JPG (554.84 KB; downloaded 7487 times)
P1050914.JPG (548.56 KB; downloaded 7482 times)
P1050915.JPG (560.36 KB; downloaded 7478 times)
P1050916.JPG (568.33 KB; downloaded 7479 times)
P1050917.JPG (565.31 KB; downloaded 7488 times)
P1050918.JPG (564.08 KB; downloaded 7484 times)
P1050919.JPG (558.61 KB; downloaded 7487 times)
P1050921.JPG (552.2 KB; downloaded 7480 times)
- misterr
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
misterr
Partea 2/5:
Partea 2/5:
P1050922.JPG (553.13 KB; downloaded 7485 times)
P1050923.JPG (594.26 KB; downloaded 7597 times)
P1050924.JPG (566.92 KB; downloaded 7489 times)
P1050925.JPG (581.48 KB; downloaded 7481 times)
P1050926.JPG (596.22 KB; downloaded 7484 times)
P1050927.JPG (588.89 KB; downloaded 7488 times)
P1050928.JPG (589.92 KB; downloaded 7484 times)
P1050929.JPG (578.88 KB; downloaded 7507 times)
P1050930.JPG (572.48 KB; downloaded 7591 times)
P1050931.JPG (583.42 KB; downloaded 7485 times)
- misterr
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
misterr
Partea 3/5:
Partea 3/5:
P1050932.JPG (579.72 KB; downloaded 7483 times)
P1050933.JPG (571.17 KB; downloaded 7488 times)
P1050934.JPG (573.4 KB; downloaded 7516 times)
P1050935.JPG (555.81 KB; downloaded 7477 times)
P1050936.JPG (582.3 KB; downloaded 7477 times)
P1050938.JPG (583.84 KB; downloaded 7477 times)
P1050940.JPG (547.61 KB; downloaded 7474 times)
P1050942.JPG (588.87 KB; downloaded 7478 times)
P1050943.JPG (571.12 KB; downloaded 7480 times)
P1050944.JPG (556.05 KB; downloaded 7479 times)
- misterr
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
misterr
Partea 4/5:
Partea 4/5:
P1050945.JPG (561.99 KB; downloaded 7474 times)
P1050946.JPG (595.42 KB; downloaded 7584 times)
P1050947.JPG (558.64 KB; downloaded 7481 times)
P1050948.JPG (566.53 KB; downloaded 7499 times)
P1050949.JPG (590.78 KB; downloaded 7505 times)
P1050951.JPG (582.35 KB; downloaded 7478 times)
P1050952.JPG (588.33 KB; downloaded 7474 times)
P1050954.JPG (575.28 KB; downloaded 7476 times)
P1050956.JPG (546.09 KB; downloaded 7476 times)
P1050958.JPG (539.95 KB; downloaded 7478 times)
- misterr
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
misterr
Partea 5/5:
Partea 5/5:
P1050959.JPG (566.84 KB; downloaded 7484 times)
P1050960.JPG (576.12 KB; downloaded 7496 times)
P1050961.JPG (553.8 KB; downloaded 7482 times)
P1050963.JPG (591.66 KB; downloaded 7486 times)
P1050964.JPG (529.59 KB; downloaded 7483 times)
P1050965.JPG (599.97 KB; downloaded 7479 times)
P1050966.JPG (581.08 KB; downloaded 7470 times)
P1050971.JPG (557.2 KB; downloaded 7478 times)
- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Si daca tot am ajuns pe acolo, am zis sa mai arunc un ochi sa vad ce s-a mai schimbat...
Pentru inceput ce a pozat misterr vineri:
Astazi arata asa:

Se vede ca tot cofrajul este jos, in mijlocul pasajului

Si pentru ca un coleg ne-a anuntat ca in noaptea de vineri/sambata s-a turnat beton la PP4, am aruncat un ochi acolo.
Clar nu s-a turnat l-a accesul Secuilor...

... la fel de clar cum s-a turnat la accesul cimitir.
Este peretele viitorului tunel pe sub N.Vasile

(la fel este si peretele opus, dar au inlocuit plasa cu una noua si deasa, si nu am putut poza, mai ales ca nici paznicul nu era deloc de acord...)

Dar si peretele de la micul tunel dinspre putul liftului. Fundul putului se vede in coltul staanga jos.

Si daca tot am ajuns pe acolo, am zis sa mai arunc un ochi sa vad ce s-a mai schimbat...
Pentru inceput ce a pozat misterr vineri:
misterr wrote:
Partea 4/5:
Astazi arata asa:

Se vede ca tot cofrajul este jos, in mijlocul pasajului

Si pentru ca un coleg ne-a anuntat ca in noaptea de vineri/sambata s-a turnat beton la PP4, am aruncat un ochi acolo.
Clar nu s-a turnat l-a accesul Secuilor...

... la fel de clar cum s-a turnat la accesul cimitir.
Este peretele viitorului tunel pe sub N.Vasile

(la fel este si peretele opus, dar au inlocuit plasa cu una noua si deasa, si nu am putut poza, mai ales ca nici paznicul nu era deloc de acord...)

Dar si peretele de la micul tunel dinspre putul liftului. Fundul putului se vede in coltul staanga jos.

- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Era sa uit...
Doar doua poze... socante.
Pozele sunt facute de pe trecerea de pietoni de la Nitu Vasile spre Vacaresti. Se vede cladirea BIG in spatele cetateanului cu copilul de mana, care traverseaza corect pe verde...

La 2 secunde distanta poza in lungul N.Vasile, spre Obregia.

NICI O MASINA LA SEMAFOR !!!
Se vede in departare, la Secuilor, un autobuz venind incoace...
Este vara, era duminica si era ora 16.30.... Dar nu cred ca am mai vazut niciodata asa ceva !...
Era sa uit...
Doar doua poze... socante.
Pozele sunt facute de pe trecerea de pietoni de la Nitu Vasile spre Vacaresti. Se vede cladirea BIG in spatele cetateanului cu copilul de mana, care traverseaza corect pe verde...

La 2 secunde distanta poza in lungul N.Vasile, spre Obregia.

NICI O MASINA LA SEMAFOR !!!
Se vede in departare, la Secuilor, un autobuz venind incoace...
Este vara, era duminica si era ora 16.30.... Dar nu cred ca am mai vazut niciodata asa ceva !...
- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Duminica, 24 iulie 2016, foarte pe fuga...
PP4 acces cimitir vazut din poarta cimitirului. S-a turnat planseul superior.

Spre BIG

Asta va fi inceputul subtraversarii Nitu Vasile spre accesul Secuilor

Acelasi lucru dar vazut in sens invers, dinspre N.Vasile spre gardul cimitirului

Zona viitorului lift pentru mamici cu carucioare si pentru cei cu dizabilitati

PP4 Secuilor, de pe Secuilor

Acelasi PP4 Secuilor vazut din capatul opus, spre Secuilor

Duminica, 24 iulie 2016, foarte pe fuga...
PP4 acces cimitir vazut din poarta cimitirului. S-a turnat planseul superior.

Spre BIG

Asta va fi inceputul subtraversarii Nitu Vasile spre accesul Secuilor

Acelasi lucru dar vazut in sens invers, dinspre N.Vasile spre gardul cimitirului

Zona viitorului lift pentru mamici cu carucioare si pentru cei cu dizabilitati

PP4 Secuilor, de pe Secuilor

Acelasi PP4 Secuilor vazut din capatul opus, spre Secuilor

- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Hai sa vedem ce este cu rampa Nitu Vasile...

Aproape au terminat cu radierul...


... dar nu de tot. Banda galbena arata ca mai urmeaza o ultima bucata de radier.


Parapetele este armat...


Hai sa vedem ce este cu rampa Nitu Vasile...

Aproape au terminat cu radierul...


... dar nu de tot. Banda galbena arata ca mai urmeaza o ultima bucata de radier.


Parapetele este armat...


- TibiV
-
Posted:
-
- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Intoarcerea pe partea opusa imi da ocazia sa apreciez valoarea minunilor.
Saptamana trecuta spuneam ca:
Minunile de aia sunt minuni... Ca sunt rare !...

Este drept, era abia ora 13.30, nu 16.30 ca duminica trecuta...

In fine... back to business



Si cam atat cu rampa Nitu Vasile...
Intoarcerea pe partea opusa imi da ocazia sa apreciez valoarea minunilor.
Saptamana trecuta spuneam ca:
TibiV wrote:
NICI O MASINA LA SEMAFOR !!!
Se vede in departare, la Secuilor, un autobuz venind incoace...
Este vara, era duminica si era ora 16.30.... Dar nu cred ca am mai vazut niciodata asa ceva !...
Minunile de aia sunt minuni... Ca sunt rare !...

Este drept, era abia ora 13.30, nu 16.30 ca duminica trecuta...

In fine... back to business



Si cam atat cu rampa Nitu Vasile...
- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Rampa de intrare Vacaresti



Cam pana aici avem radier turnat


De aici abia se scurma pamantul...

Asta este galeria PP1


De fapt, din strada se vede asa

Rampa de intrare Vacaresti



Cam pana aici avem radier turnat


De aici abia se scurma pamantul...

Asta este galeria PP1


De fapt, din strada se vede asa

- TibiV
-
Posted:
-
Re: Iulie 2016
TibiV
Rampa de iesire Vacaresti




Aceeasi poza Pe soare

Din lipsa acuta de timp, am ratat PP3.
Care oricum nu este pe "drumul critic".
Pozele full-size le gasiti aici:http://imgur.com/a/QexA1
Rampa de iesire Vacaresti




Aceeasi poza Pe soare

Din lipsa acuta de timp, am ratat PP3.
Care oricum nu este pe "drumul critic".
Pozele full-size le gasiti aici:http://imgur.com/a/QexA1
📖 Pagination options






