Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj suprateran Metalurgiei (parte din inelul median) (FINALIZAT decembrie 2023)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

294 posts, 61572 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Da, problema este că va fi suficient trafic si la sol, viraje la dreapta și stânga pe lângă și pe sub pasaj.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Am trecut cu STB si nu a avut probleme. Mi-e teama ca in momentul in care opreste STB in statie se formeaza coada in spatele lui.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Se intampla deja asta pe sensul spre Luica, totul este facut foarte inghesuit dupa ce ca si calitatea lasa de dorit.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

In ultimele zile s-au pus serios pe treaba la sol iar azi lucrau concomitent pe toate colturile intersectiei. Se reconfigureaza intersectia, se pun borduri si se asfaltează, se largeste putin bucla de la capatul lui 673, se reface gardul autobazei iar pe pasaj se pregatesc soclurile pentru montarea acelor arcade metalice.

Ca minusuri, daca treceti pe langa rampa vestica pe langa benzinarie puteti sa admirați cum incepe sa se crape  :!: tencuiala din zona rosturilor. La fostul semafor de la Selgros a aparut un scuar mare.. de bitum, cand puteau sa faca ceva elegant si verde. Poate vor pune acolo peste asfalt o vaza cu o planta si ii vor spune spatiu verde.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului zapacitu

Mie mi se pare fascinant cat de inghesuite sunt rampele. Un TIR sau un Otokar articulat se incadreaza foarte greu. E nevoie de o decupare ceva mai mare din spatiile adiacente la capatul dinspre est ca sa nu se faca blocaje majore la accesul pe bretea pe sensul est-vest.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Mi se pare și mai fascinant faptul că s-a asfaltat peste devierile distruse care nu au o fundație corespunzătoare și s-au format adâncituri încă de la început.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului zapacitu

Asta nu o observasem... dar daca devierea respectiva ramane permanenta...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Inaugurarea este acum anuntata in intevalul 10-15 octombrie, testele de rezistenta in doua saptamani. La sol inca e faza de borduri, binder si montarea semafoarelor. Cu ocazia asta se schimba tot gardul autobazei, intra vreo 70-80m si pe Metalurgiei, cel vechi era macinat pana la armatura. Dar decoperteaza inutil trotuarele pe lungimea lor, trotuarele erau in stare perfecta. Așteptam arcadele metalice sa vedem cat de mult vor semana cu cele ale lui Negoita.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Ramân, insa, semne de intrebare privind bucla lui 74.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului V2A

Da, trotuarele au fost asfaltate, dar nici urmă de stâlpi pentru troleibuz...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Poate vor prinde consolele pe rampele pasajului. Speculez si eu.

Problema este ca povestea cu substatia arsa nu pune deloc presiune pe revenirea troleibuzului in Berceni la capacitatea maxima si doar accentueaza ca "se poate si fara".

Si cand te gandesti ca, in campanie, troleibuzul a fost unul dintre pilonii principali pe care s-a axat actualul primar.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului punmeister

maxresdefault.jpg (114.79 KB; downloaded 1332 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

In aceasta saptamana pare ca Bog'Art a inceput lucrul pentru montarea structurii metalice de deasupra pasajului. In rest miscare asa-si-asa, tot cu borduri, refacere spatii verzi, sa vedem daca se respecta termenul de peste doua luni. Nu am vazut stalpi de iluminat pusi pe partea centrului comercial si a autobazei, pentru benzile de la sol vor fi lampi amplasate pe structura pasajului?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Doar au adus niste paleti cu materiale acum o saptamana, ca de incepul lucrul nu au inceput nimic.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Metalurgiei (parte din inelul median) (FINALIZAT decembrie 2023)  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424454 posts in 5284 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use