Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Otokar Kent C - 10

453 posts, 171697 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Otokar Kent C - 10 cris_m

Mai mult ca sigur, pentru ca asta cam e standardul acum caroseriile de masini: plastic, fibra de sticla.

 


Re: Otokar Kent C - 10 Nenea_titi

Important este să absoarbă șocul și să fie cât mai ușoară. Dimpotrivă, materialele astea (plastic, fibră) sunt mai scumpe ca tabla de oțel clasică, plus că materialele plastice și fibrele sunt mai ușor de finisat decât tabla de oțel (care orice îi faci tot valurită este), în plus nu ruginesc. Structura de rezistență tot din oțel este, nu avea grijă.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 10 anndrei

Cam de ***** fibra aia de sticla. Teoretic nu are voie sa se sparga, trebuie sa aiba o elasticitate destul de mare, in genul barelor auto.

 


Re: Otokar Kent C - 10 Alex21

In continuare linia 106 nu este deservita full Otokar! Ea este desfasurata astfel:
-Otokar Kent C 10->80%
-Mercedes-Benz Citaro->10%

 


Re: Otokar Kent C - 10 Gabi23

Și 10% cu ce, cu OZN-uri?  :lol:  Hai să nu facem matematică aici, aia se face la școală!  :popa:  

Alex21, te rog lecturează viewtopic.php?f=2&t=2827 și înainte să postezi mesaje te rog să te asiguri că nu e ceva nepotrivit!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 10 Utilizator anonim

Revenind la discutii logice. Avem toate 50 Kent 10 la traseu. 6348 si 6349 sunt in 223.

LRM_EXPORT_225750897636402_20190422_114428982.jpeg (864.69 KB; downloaded 3038 times)

 


Re: Otokar Kent C - 10 dany

Inseamna ca Titan mai baga o linie cu scurte?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 10 Utilizator anonim

Teoretic, ar putea 202, 246 nu imi dau seama, fiind multe schimbari fata de ce stiam initial.

 


Re: Otokar Kent C - 10 dany

E greu in 202 pentru ca este mereu plin si daca nu ma insel sunt undeva la 4 masini in aceasta linie iar in 246 sunt 5. La ce te referi cand spui modificari? Despre regionale mai ai ceva noutati? Multumesc mult

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 10 anndrei

Astazi in linia 106 este repartizat un Citaro Euro 3 si un Kent 10m.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Otokar Kent C - 10 Tom

Acum câteva minute, un coleg a primit pe telefon mesaj de la soția lui că ea este într'un Șîkîdîm pe linia 312, care merge încet pentru că nu se mai închid ușile. Adică șîkîdîmul merge cu ele deschise.
Çok tamam otobusu, arkadaşlar! :twisted:

 


Re: Otokar Kent C - 10 Costin

Si ce a cautat soferul sa umble sa dezactiveze sunetul de deschidere / închidere a ușilor, e hacker sau ce? Asta e o chestie minora ce poate fi oprita oricand la cererea beneficiarului. Adica STB, ca nu soferul e beneficiar.

Discutiile astea sunt absurde. Stim ca autobuzele astea nu sunt Mercedes si nici nu vor fi vreodata. S-au postat ieri doua mesaje cu incidente cu usi care nu se inchid (si care evident e un defect minor ce se rezolva tot prin reglaje, nu prin autogen; ca un sofer a fost efectiv idiot si a plecat cu ele deschise, se rezolva prin concediere, din nou, nu prin autogen), in schimb aici umpleti pagini intregi despre sonerii, lumini de gabarit si coltare. Efectiv absurd. Aici le cautati nod in papura si in topicul de repartizari sau trasee intrebati cand mai intra Otokare pe nu stiu ce linie.

Va rog pastrati discutiile logice si relevante. Daca sunt probleme adevarate, le dezbatem. Dar nod in papura nu, asa cum vi s-a mai atras atentia ca discutiile neargumentate sunt impotriva regulamentului si pasibile de sanctiuni, vom incepe sa aplicam regulamentul si in cazul asta, cu riscul de a incepe discutii despre "cenzura". Cine se considera cenzurat este atentionat de acum ca mai exista si alte forumuri de profil.

 


Re: Otokar Kent C - 10 Nenea_titi

O întrebare: au voie autobuzele, troleibuzele și tramvaiele să meargă cu ușile deschise, mai exact (mai) pot?
Știu (deoarece am și categorii C și D la permis, nu mai zic de E) că autobuzele urbane, nu pot pleca din stație cu ușile deschise. Știu și schema pneumatica, a acestor sisteme e chiar simplă. Așa era pe vremuri la DAF, De Simon și evident și la vechile DAC și Ikarus. Doar că acolo, erau dezafectate din cauza aglomerației și mentalității. Dar acel șofer a dezafectat sistemul ăsta? Mie deja îmi miroase a un fel de sabotaj...nu or fi ele grozave, dar sincer, încep să cred că pentru civilizația din București și mentalitatea șoferilor,DAC 112 și 117 erau mai potrivite. Deja le văd mâzgălite și vandalizate.

 


Re: Otokar Kent C - 10 Robert24

Nu, nu au voie. Si setarile 'default' nu permit acest lucru.
E clar ca cineva si-a bagat nasul unde nu trebuie.
Adevarul este ca in RO, multi soferi isi permit prea multe. Si atata vreme cat nu sunt dati afara, or sa continue.

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2341 forum members have written 426226 posts in 5298 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use