De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 939166 views
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 312
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" lucianxx9o

Aceasta este poza de la camera video unde se construieste floreasca city center....
Si numi dau seama ce sunt cele 4 puncte albe ce au venit oznuri la bucuresti!!!! :lol:  :lol:  va las si linkul unde puteti vedea in timp real..http://82.76.221.42:82/view.htm
425245245245254245.jpg (76.92 KB; downloaded 3157 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" DanCld

Mizerie pe lentila  :ugeek:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" fider

lucianxx9o wrote:
O sa corectez unde am incalcit literele si am uitat cate o liniuta asta nu inseamna ca nu stiu sa scriu romana
prietene aveam putina treaba l-am postat repede si nu am avut timp sa-l citesc din nou ...infine eram si suparat si nu suport in special cand cineva spune si crede ca peste granita romanii nostri traiesc foarte bine fata de noi si daca iei au un salar de 1000€ pe luna, din acei bani nu se gandesc ca au de platit atatea taxe,mancare, chirie...ma deranjeaza si cand altii spun de exemplu avem un sistem de trasport in romania de .... am vazut mai multe in alte tari bune si rele nu cred ca exista o tara perfect ...momentan sunt la facultate in italia (torino "sunt multe probleme si aici transport mai ales strazile orasului care sunt varza fata de noi si nu mai vorbim de capitala lor... infine") si cand aud din gura romanilor nostri ce spun iti vine chiar sa plangi (au incercat norocul si au dat de dracul)  
Sunt persoane care nu gasesc locuri de munca in tara lor si atunci ce sa mai faca romanul in alta tara !!???Timpurile sau schimbat foarte mult fata de cum era acum 10 ani.
Parerea mea si sunt convins ca romania si in general europa de est va avea o mare importanta in europa si la sustinerea uniunii europeane in viitor, fiecare ramane cu parerea lui.(Proiectul privind crearea a zonei metropolitane in bucuresti si a modificarii administrative teritoriale din romania este un proiect de lege si constitutional foarte bana,l pana si italia are aceleasi criteri cum va avea romania si ma face mai ales sa rad cand am auzit ca cine trebuie sa schimbe buletinul trebuie sa mearga in capitala judetului daca vrem sa o chemam asa... sa nu intram in subiect asta este mentalitatea omului si se sperie de lucruri marunte si le contesteaza fara motiv).


Am expus integral raspunsul lui lucianxx9o doar pentru a se observa mai bine ceea ce este evident.

Hmmm, daca primul raspuns a fost "grabit" si acesta este, in opinia dvs. , un raspuns normal atunci imi pare rau dar pana si aici sunt destule greseli gramaticale in plus parca era ceva si despre regula lungimii unei propozitii, punctuatie si alte "fleacuri" dintr-astea. Cred ca era mai cinstit sa recunoastem ca nu stim gramatica limbii tarii in care ne-am nascut, ceea ce este jenant, dar macar mai laudabil decat sa ne tot ascundem si gasim scuze dintre cele mai imbecile pentru felul in care ne exprimam.

Drept observatie suplimentara, imi pare rau ca  unii colegi de pe forum au fost induplecati sa creada ca un asemenea stil de exprimare se poate remedia. Motivul tine de faptul ca rar greselile de exprimare se pot corecta si, aproape intotdeauna, promisiunile mari sunt facute taman de catre cel care nu este in stare sa le respecte.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" DanCld

Off-topic german: pe google dot de nu avem auto-complete pentru propozitii si sloganuri de tip nazist (de-alea cu "heil" si nu numai); nimic rau pana aici. Problema e ca pe google dot ro si probabil pe multe alte "interfete nationale" aceste sloganuri sunt completate automat iar cautarile listeaza tot felul de pagini, incluzand dubiosenii care sunt cenzurate atent in varianta germana. Ma gandesc ca sunt probabil restrictii de ordin legal aici...  :geek:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon alex1968

Inca o data repet: Herr Doktor va intrerupe lucrarile la Ciurel, Mihai Bravu, va da pe un long standby Doamna Ghica-Chisinau, Grigorescu-Splaiul Dudescu, Piata Sudului, Eroii Revolutiei, Razoare (necesitate de grad 0) va finaliza in caz fericit Pipera-Barbu Vacarescu si va incepe cu entuziasm comunist 2 pasaje ale bogatilor din sectorul 1 : Aviatorilor si PPL. Bravos Natiune!
Sectorul 1 rules!!!

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Cata MCMLXXXVII

alex1968 wrote:
Inca o data repet: Herr Doktor va intrerupe lucrarile la Ciurel, Mihai Bravu, va da pe un long standby Doamna Ghica-Chisinau, Grigorescu-Splaiul Dudescu, Piata Sudului, Eroii Revolutiei, Razoare (necesitate de grad 0) va finaliza in caz fericit Pipera-Barbu Vacarescu si va incepe cu entuziasm comunist 2 pasaje ale bogatilor din sectorul 1 : Aviatorilor si PPL. Bravos Natiune!
Sectorul 1 rules!!!



Cam comunista partea cu pasaje ale bogatilor... e nevoie si de pasajele respective, mai ales de cel de la Piata Charles de Gaulle. Calea Dorobantilor este blocata de masini 10-12 ore pe zi. E drept ca daca te intinzi pe 14 fronturi sanse mari de succes n-ai...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Chestiunea e ca pasajul asta e facut 70%! Daca se incordeaza putin doctorul il trece si pe asta pe lista lui de pasaje terminate. Nu inteleg de ce il ignora de 3 ani!

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon danielstan

Cata MCMLXXXVII wrote:
alex1968 wrote:
Inca o data repet: Herr Doktor va intrerupe lucrarile la Ciurel, Mihai Bravu, va da pe un long standby Doamna Ghica-Chisinau, Grigorescu-Splaiul Dudescu, Piata Sudului, Eroii Revolutiei, Razoare (necesitate de grad 0) va finaliza in caz fericit Pipera-Barbu Vacarescu si va incepe cu entuziasm comunist 2 pasaje ale bogatilor din sectorul 1 : Aviatorilor si PPL. Bravos Natiune!
Sectorul 1 rules!!!



Cam comunista partea cu pasaje ale bogatilor... e nevoie si de pasajele respective, mai ales de cel de la Piata Charles de Gaulle. Calea Dorobantilor este blocata de masini 10-12 ore pe zi. E drept ca daca te intinzi pe 14 fronturi sanse mari de succes n-ai...

De toate pasajele e nevoie, si de cele din cartierele bogate, si din cartierele proletare.
Doar ca, atunci cand se aloca banii si se constata ca nu ajung, se da deoparte Drumul Taberei si se promoveaza axa centru-Otopeni.

S-a mai discutat, dar nu pot sa nu remarc:
pasajul suprateran Baneasa 1 NU este de interes public, ci de interes privat al centrului comercial Baneasa (doar acolo are iesire).
Si a fost construit acum vreo 5 ani (cand salariile erau mici si, deci, bugetul era sarac)!!! Comerciantii din Baneasa au avut de asteptat doar vreo 2-3 ani de la deschiderea centrului lor si gata, le-a facut primaria pasaj!!!

Alt exemplu: iesirea din A1 spre centrul comercial Militari, construita pe bani publici.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

alex1968 wrote:
Inca o data repet: Herr Doktor [...]va incepe cu entuziasm comunist 2 pasaje ale bogatilor din sectorul 1 : Aviatorilor si PPL. Bravos Natiune!
Sectorul 1 rules!!!
Bancuri! Chiar nu aveti decenta minima de a va informa inainte sa apasati pe taste?
Slick wrote:
Chestiunea e ca pasajul asta e facut 70%! Daca se incordeaza putin doctorul il trece si pe asta pe lista lui de pasaje terminate. Nu inteleg de ce il ignora de 3 ani!
Pentru ca nu sunt bani. Si nu au fost nici inainte de amendamentele PDL. Abia au fost aprobate ultimele exproprieri. Mai vorbim la anul!

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" bercenicity

Gabi23 wrote:
bercenicity wrote:
"Durata programata a semicursei, lungita ca elasticul de la chiloti" este o marca inregistrata Dominatrix

Eu cred ca e marca inregistrata a lui Dr2005  :).

Da-i cautare dupa 'chiloti' sau 'elasticul' si sa vezi ca in contextul de timp prima a fost Domix  :twisted: :lol:  :lol:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dr2005

La 28 mai 2007 am scris asta prima dată, pe Transira, vezi LINK :!:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon andrei11

Dominatrix wrote:
Bancuri! Chiar nu aveti decenta minima de a va informa inainte sa apasati pe taste?

Nu stiu cum se face, dar Nordul are totdeauna prioritate. Da,  stiu, din intamplare, mi se pare mie. Off topic Prelungirea lui M 4 tot spre Nord pe niste locuri care acum aveau nevoie de metrou, uite chiar acum, chiar acum, in detrimentul lui M 5 care putea sa ajunga la Universitate ca sa aiba un cap de linie logic.
Repet, ni se pare noua, Bucurestiul beneficiaza de investitii repartizate in mod echitabil pe tot cuprinsul lui.
Uitasem, centura asta a noastra, asa cum e, parca tot din Nord a inceput modernizarea...Aia din Sud sa mai astepte.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Dominatrix

bercenicity wrote:
"Durata programata a semicursei, lungita ca elasticul de la chiloti" este o marca inregistrata Dominatrix
Meritul pentru aceasta expresie ii revine lui Dr2005, nu mie.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon alex1968

100% de acord! Nordul trebuie sa bata Sudul totdeauna ( o zicala din razboiul civil american de acum 150 de ani)

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2333 forum members have written 425701 posts in 5294 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use