Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4890 posts, 1302622 views
 
Go to page:  1  ... 179 180 181 182 183 184 185  ... 350
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente andrei11

E, dar are și semafor. Deobicei oamenii în vârstă  ignoră cu bună știință semaforul. Ei au experiență și nu au răbdare să aștepte verdele.
Pe de altă parte poți face mii deanalize de rutină, infarctul tot îl faci. Ar trebui să faci niște analize specifice, habar nu am cât costă.

 


Re: Accidente / incidente zapacitu

E cel putin al doilea infarct in ultimii ani. A mai fost un 311 pe la Rebreanu.

 


Re: Accidente / incidente Calaretul

Fier / plastic se repara. Stie cineva ceva de starea soferului? Cred ca este mult mai important acest lucru..

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Accident cu 4 masini in Capitala

Cinci răniţi au fost transportati cu ambulanţele SMURD la spital, după ce patru autovehicule s-au lovit pe bulevardul Dacia, între intersecţiile cu Calea Victoriei şi Calea Giviţei. În accident au fost implicaţi şapte oameni:  doi nu au avut nevoie de îngrijiri medicale.

Poliţiştii rutieri fac cercetări la faţa locului pentru a determina cauzele producerii accidentului.

Trei femei şi doi bărbaţi  au suferit contuzii şi au fost duşi la spitalele Floreasca şi Elias.

Primele date arată că accidentul a fost provocat de unul dintre şoferi. Acesta s-ar fi aflat sub influenţa alcoolului sau a stupefiantelor, însă nu a putut fi testat la faţa locului, fiind foarte agitat. Se relatează chiar că a încercat să fugă,  dar a fost reţinut de poliţişti şi condus pentru recoltarea probelor biologice.

În urma accidentului, circulaţia pe Bulevardul Dacia a fost complet blocată.

Sursa: https://www.europafm.ro/accident-cu-pat ... capitalei/

Mai multe informatii:

http://adevarul.ro/news/bucuresti/martu ... index.html

http://adevarul.ro/news/bucuresti/cinci ... index.html

Conform Twitter RATB, un autobuz de pe linia 133 ar fi fost lovit inainte. La Centrul de Accidente de pe raza Sectorului 1, am zarit aproape de ora 18 pe 4196 stationand in zona ...

 


Re: Accidente / incidente neb1

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/zeci-de-troleibuze-sunt-blocate-in-centrul-capitalei-873184

Din primele informații, este vorba de o pană de curent în zonă, doar pe reţeaua de alimentare a mijloacelor de transport în comun.

La această oră sunt zeci de troleibuze blocate pe ambele sensuri. Călătorii au coborât din mijloacele de transport în comun și au continuat călătoria pe jos.

Oficialii RATB au transmis Digi24 că lucrează pentru remedierea problemei, dar nu au putut estima când va fi remediată defecțiunea.

În zonă au ajuns și polițiștii de la Rutieră, pentru că de obicei la această oră sunt înregistrate valori mari de trafic.

Pe Bulevardul Regina Elisabeta circulă opt linii de troleibuze: 61, 66, 69, 70, 85, 90 și 91.

Actualizare 9:40. Circulaţia troleibuzelor a fost reluată după aproximativ 45 de minute. Avaria a avut loc pe bulevardul Regina Elisabeta, unde tensiunea a fost întreruptă la reţeaua de contact.

Potrivit Brigăzii Rutiere a Capitalei, traficul nu a fost blocat, fiind restricţionată doar banda de circulaţie pentru RATB.

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

La Grozavesti: 416, 3304, 3303 au pantografele rupte. Totul e blocat. Reteaua e avariata, se lucreaza la demontarea pantografelor si repararea firului de contact.

20180212(1).jpg (385.96 KB; downloaded 2349 times)
20180212(2).JPG (404.09 KB; downloaded 2351 times)
20180212(3).JPG (306.27 KB; downloaded 2351 times)
20180212(4).JPG (312.75 KB; downloaded 2351 times)
20180212(5).JPG (300.49 KB; downloaded 2350 times)

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

Fara legatura, dar vad ca 416 are si masca aia pusa stramb. Si crapata. Sau mi se pare mie?

 


Re: Accidente / incidente mario antonio

Probabil masca a fost "deschisa" pentru a putea fi tractat, fiind fara sursa de alimentare.

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Da, este crapata masca.

 


Re: Accidente / incidente georgica2704

Astazi dupa ora 15.00, 4620 si 4703 erau stationate in dreptul statiei Griro,  de pe Calea Grivitei , in dreptul politiei locale sector 1 . Probabil mici incidente in trafic .  :)

 


Re: Accidente / incidente koala1712

Un incident haios ieri in jurul orei 15. Soferul unui troleibuz 69 a incurcat traseul, virand la stanga unde trebuia de fapt s-o ia la dreapta,la intersectia dintre B-dul General Vasile Milea si Drumul Taberei, inspre Orizont(troleibuzul venea dinspre Afi). Soferul si-a cerut scuze respectuos si citez :"Ma scuzati, ieri am avut 91, m-am tampit". A reusit sa intoarca La Locotenent Nicoale Gaina (statiile lui 91 si 96), insa ajungand la aceeasi intersectie nu mai avea cum sa mute pe alte fire (troleibuzele luand-o la dreapta). Nu stiu cum s-a continuat, ca m-am dat jos in acel moment si mi-am vazut de drum.

 


Re: Accidente / incidente barbuandrei

A spus 96 , nu 91. A asteptat un alt coleg ce venea dinspre Dep. Alexandria spre Gara/Rosetti , pentru a-l 'pilota' pe partea cealalta.

 


Re: Accidente / incidente nathalael

Tocmai am văzut pe Viilor pe #174, #259 si alte 2 vagoane de la Victoria, de pe linia 10, circulând pe inelul exterior.

 


Re: Accidente / incidente 3mil

A fost un accident dimineață în jurul orei 7 între Vatra Luminoasă și Iancului. Unul cu BMW a vrut să întoarcă de pe un sens pe celalalt și l-a "amendat" un tramvai.
Probabil cele pe care le-ai văzut tu au întors la Piața Iancului.

 


Go to page:  1  ... 179 180 181 182 183 184 185  ... 350
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use