MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 260843 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Azi...betonare!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit laur_visan

A sosit fierul pt o noua bucata de planseu superior.Ultima bucata de sapatura pt planseu inca nu este sapata.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit survola

Astăzi se lucra la armătura (pe porţiunea galbenă, cred, din schema de mai sus).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

Cred ca ar trebui sa inceapa urgent excavatiile sub prima parte a planseului si ar trebui reluate lucrarile si la Dr. Taberei 34! De ce aici e atata liniste?!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Lixandru Dragos-Liviu

La această staţie ce se mai aude? Nu mai au loc ultimele turnări la planşeul superior? Mai sunt 2.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit laur_visan

La Favorit odata cu pregatirile pt armarea ultimei bucati de planseu,au inceput si sapaturile sub planseul superior.Acestea au inceput din capatul dinspre DT34.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Lixandru Dragos-Liviu

La această staţie mai continuă lucrările? Ştiu că mai este o porţiune de planşeu superior de turnat şi au început excavaţiile.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Albert Florescu

Am trecut eu azi la ora 13:00 prin zona. Betonau ceva niste muncitori. Parea a fi pentru panseu, nu stiu sigur, nu ma pricep la constructii.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Utilizator anonim

Nu se betoneaza nimic, este excavat cam 20% din primul nivel si se lucreaza la armarea ultimei parti de planseu superior. Pozele tocmai se descarca  8-)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

@Albert Florescu
Turnau ceva beton de egalizare, se vede in ultima poza de azi de pe santier...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Albert Florescu

subway guru wrote:
@Albert Florescu
Turnau ceva beton de egalizare, se vede in ultima poza de azi de pe santier...

asa, asa. Nu contrazic. Nu ma pricep. Confirm  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit laur_visan

La Favorit astazi s-a ajuns cu sapatura pt nivelul unu la a doua gaura tehnologica.Deasemenea astazi se foloseau doua excavatoare la a doua si a treia gaura tehnologica.Se pare ca aici se grabeste putin lucrul.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Favorit 133 313

Ce academic suna... 'gaura tehnologica'. Hai fanta sau gol tehnologic. Ca nu este gaura de popandau sau de rame.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Victor92

Se lucreaza la Favorit si la ora aceasta!

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423941 posts in 5276 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use