De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 933099 views
 
Go to page:  1  ... 171 172 173 174 175 176 177  ... 312
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Pentru Tibi foloseste te rog urmatoarea schema de culori :
color=#FF8000. Si adauga si un "b". Merci fain.  :mrgreen:
6-20-2016 4-33-22 PM.png (2.08 KB; downloaded 2360 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

OK! :mrgreen:
Poți pune o lista cu toate culorile pentru membru gold, silver etc.? Merci. :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Poti face print screen, apoi paste in Paint si folosesti color picker de acolo.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" misterr

Cine se tot plîngea de ce s-a-ntîmplat la Eroilor?
Asta n-a fost nimic, ce e mai rău abia urmează:



 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Ca tot veni vorba de documentare
https://www.youtube.com/watch?v=0sdG93XIjWs

^chestii interesante despre metrou. Nu are subititrare, dar cred ca poate fi gasit tradus pe undeva.

https://www.youtube.com/watch?v=crQmu5FaQOw
Si pentru trenuri
Se explica la un moment dat si evolutia tehnologiei de semnalizare si ATO.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Pinky,
:bere:
Esti cam tanar pentru doua randuri de bere la rand...
Dar meriti !
:bere:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Niciodată nu e prea târziu sau prea devreme! :lol:  :lol:
Felicitări Pinky! :D :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

Merci domnilor! Primesc berile, dar weekendul viitor, dupa ce ma intorc de la mare. ;) Totusi, cred ca ar trebui sa le impart cu cei care iau pulsul constant la Piata Sudului si Nicolae Grigorescu.

Intersectia de la Barajul Dunarii ar trebui finalizata in 3 saptamani. Atat tine avizul de la Politia Rutiera.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Eu dau examene si tu mergi la mare nu e frumos! :lol:
Drum bun si distracție plăcuta, cât stai, ca sa știm in ce perioada nu vom mai vedea avansul lucrărilor? :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

GPS, a zis cand se intoarce... :roll:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului GPS

Offf logica asta..., mersi! :bere:

 



Re: Clubul "Flacara Rosiatica" zapacitu

Cunosc o situatie similara; politia le-ar fi luat ambilor carnetul (sau amenda, nu stiu exact care e pedeapsa). La amiabila trebuiau sa minta ca sa plateasca vinovatul de drept. Situatia de care vorbesc eu, unul mergea pe interzis (zbura jos e mai corect spus) si a busit pe cineva care (culmea!) voia sa mearga pe o directie permisa, cam perpendiculara pe strada cu interzis.

Se castiga in instanta, pe principii de drept si pe motiv ca nicio lege de rang inferior nu poate contrazice prevederile de rang superior. Nu stiu exact termenii, dar e acelasi principiu prin care nu poti modifica o prevedere constitutionala prin prevedere legala sau prevedere legala prin ceva hotarare locala. Incalcarea se cheama "neconstitutional" respectiv "nelegal". Daca nu ma insel, "carnea" dorsarului (castigat dealtfel) a fost faptul ca prevedereile rutiere din zona nu sunt menite sa acopere situatii complet anapoda. Prin chestia asta omul care mersese legal a fost disculpat si a putut sa isi repare masina. Care a fost dauna totala 6 luni de zile (sasiu stramb).

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Florinds

Da, este culpa comuna, pentru ca tipul avea "cedeaza trecerea". Trebuia sa se asigure ca nu sunt masini pe strada cu prioritate inainte de a intra in intersectie.  Nu mai spun de conduita preventiva, la viteza aia putea sa opreasca cu mult inainte de accident. Nici macar nu a tras de volan. Culpa celuilalt e evidenta.

Va dau alt exemplu asemanator din experienta unui curier de la noi din firma: avea cedeaza trecerea si s-a asigurat la stanga (voia sa vireze dreapta), nu era nimeni si a intrat pe strada cu prioritate. In momentul ala cineva a depasit si l-a lovit de pe contrasens din dreapta. Permis pierdut pentru o luna. Nici macar culpa comuna, pentru ca depasirea era permisa acolo.
Trebuie sa te asiguri in ambele directii.

Un alt caz mai vechi, l-am mai expus aici, cineva incearca sa opreasca de pe banda 1 si cu viteza mica, nu s-a mai asigurat daca vine cineva din dreapta, trage dreapta de volan cand vede un loc de parcare liber si intra o motocicleta in el. Tot el a fost de vina pentru ca nu s-a asigurat atunci cand a schimbat directia.

 


Go to page:  1  ... 171 172 173 174 175 176 177  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2327 forum members have written 425099 posts in 5285 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use