De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 929994 views
 
Go to page:  1  ... 170 171 172 173 174 175 176  ... 312
 
 

📖 Pagination options

  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Vad ca lumea se concentreaza pe pasajul Razoare, in convingerea ca ala incepe cand se termina Sudului or something... Ma people... io inteleg ca asta are puz da' hai sa fim rezonabili, cand s-o termina cu metroul la Academie o sa se mai linisteasca zona. In schimb io zic sa se ia frumos la evaluat tot ce e pe strada Mantuleasa in frontul stradal, ca pe bune nu cred ca or sa coste exproprierile in viitorul proxim acolo cat ar costa pasajul lui peste. Si ce scmecherie ar fi largirea acolo, se deschide inclusiv calea spre M7.

P.S. La Irealitatea iar se face plangerea saptamanala de mila parnaiasilor... ENOUGH! Boicot la tot ce isi face reclama la Irealitatea!  :evil:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

IN SFARSIT!

Am vazut si eu stirea despre penitenciare de care te tot legi de cateva saptamani  :lol:

PS: stii ca daca ii urmaresti, ii incurajezi practic sa le planga de mila detinutilor, nu?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Deci io nu urmaresc pe nimeni, ca n-am 1000 de ochi. Pur si simplu am plasat balize de atentionare care semnalizeaza cand se repeta obsesiv anumiti termeni.
However avem chestiuni mai urgente decat lobby-ul platit de parnaiasii de lux pe la televiziuni in speranta ca vor ajunge cu gratierea la presedintie. Ma indoiesc ca o sa le iasa aroganta.  :twisted:
De exemplu avem o declaratie recenta a lui Base, dinainte sa fie fracsu condamnat. Si anume cum ca "in curand si oamenii simpli vor face pelerinaj la DNA". More like... "o sa-i turnam si noi pe altii ca sa scapam", asa o interpretez eu.  :lol:  Desigur prin oamenii simpli Base nu se refera la mine, caci eu pana la salariu mai am 30 lei, si asa o suma clar n-o obtii din spaga si nici nu poti s-o dai spaga chiar daca ai vrea.  :lol:  Prin oameni simpli Base se refera de exemplu la esalonul secund de prin partide, la trepadusi, la postaci, la aia care falsifica liste de semnaturi pentru candidati, impart pomenile electorale si asa mai departe. Hai sa explicitam, schematic, ca printre cuvinte ne pierdem si le interpretam.
Se da urmatoarea schema. Ce se intampla cand forta retrograda numita politic nu vrea sa faca un nou pas spre democratie, pas care presupune sa renunte la anumite privilegii nedemocratice? Pai face un pas inapoi, batandu-se cu puiandrinii din spate pe maruntisul ramas (osul de la ciolan), dandu-se in gat pe la denea, unde se vor intalni cei care merg inainte si cei care au laut-o de-a indaratelea.  :twisted:
P.S. Am invatat un lucru de la Andrei: stilizarea face minuni.  :lol: Am simplificat radical schema la intervalul de interes curent, ea in realitate avand vreo 38 de etape foarte bine definite, cu subcapitole.
snapshot100.jpeg (36.08 KB; downloaded 2036 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Indiferent de unde afli de stirile de la Irealitatea, tot le faci audienta (direct sau indirect). deci tot ii incurajezi sa vorbeasca despre asta (direct sau indirect).

Deci....
Este si vina ta ca ei vorbesc despre asta  :twisted:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Cu greu imi pot imagina ca cine sta la televizor va plange de mila bietilor parnaiasi. Parnaiasii primesc pachet de acasa mai des ca studentii de rand.  :twisted: Audienta s-ar putea sa se intoarca impotriva lor, pe modelul pe care il aplic inclusiv eu.  :twisted:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

IRealitatea are audienta ei feidela.
Un fel de Apple al presei din Romania. Indiferent ce prostie baga, ei tot au cerere.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Toti au. Dar nu o "audienta fidela" ci o... monitorizare constanta.  :twisted: Astfel incat daca "propovaduiesc" prostii... sa nu se mire ca dau faliment.  :P

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Realitatea TV si faliment nu pot fi puse intr-o propozitie afirmativ-pozitiva. Daca pana acum nu au dat faliment, nu vor da nici in continuare, pentru ca sunt finantati de anumiti oameni (cred ca stii foarte bine cine sunt ei) care vor sa isi intareasca pozitia.

Oricum, Realitatea TV e un paradox media: pe de o parte sa dadeau de moarte ca gata, opreste CCR-ul lupta ani coruptie (app, am avut dreptate ca articolul de lege cu abuzul in serviciu nu era constitutional - acus DNA chiar trebuie sa puna osul sa dovedeasca ceva. Democratie 1 - 0 Totalitarism  :twisted: ), dar pe de alta parte le plang de mila condamnatilor...

Macar daca ar fi consecventi in a plange de mila ori DNA-ului ori condamnatilor :twisted:

 



  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

mcosmin wrote:
Realitatea TV si faliment nu pot fi puse intr-o propozitie afirmativ-pozitiva. Daca pana acum nu au dat faliment, nu vor da nici in continuare, pentru ca sunt finantati de anumiti oameni (cred ca stii foarte bine cine sunt ei) care vor sa isi intareasca pozitia.


D.p.d.V. strict al economiei functionale... sunt falimentari. Nu se axeaza pe telespectator se axeaza pe reportaje platite de fitescine. Moment in care ei nu mai au nimic in comun cu telespectatorii, nu prezinta continut de interes public general ci de interes particular. Evident ca functioneaza din aceste finantari dubioase. Ca o anomalie a pietei.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Nu chiar. Exista clar companii de publicitate care sunt dispuse sa cumpere sloturi de la ei, deci trebuie sa aibe si ceva audienta.

Asta daca nu cumva e un fel de spalare de bani la mijloc intre Realitatea TV si firmele de publicitate.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" shoppy

Apropo de modernizat linii de tramvai, nu am zis ca nu sunt care ar trebui rezolvate, dar Bucurestiul nu a avut niciodata mai mult de 3 bulevarde pe care sa se lucreze simultan la modernizat linia de tramvai.
Si rata la Citaro s-a platit si anul asta, deci nu e cheltuiala in plus.
Si mai e ceva, am impresia ca anul asta a fost si ultima rata la Basarab.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Pentru colegul adila :
Semnalarea greselilor de ortografie  ( indiferent de membru / vechime / inclusiv greselile mele ) se notifica  aici
Modificarile se fac cu rosu, inclusiv daca gresesc eu ceva flagrant. Deci nu litere mancate   ci chestii grave. Acelasi regim pe care il aplic colegilor mi-l aplic si mie.  :D
6-20-2016 12-03-36 AM.png (51.85 KB; downloaded 1936 times)
6-20-2016 12-03-58 AM.png (57.8 KB; downloaded 1937 times)

 


Go to page:  1  ... 170 171 172 173 174 175 176  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2325 forum members have written 424965 posts in 5285 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use