Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu

238 posts, 52734 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17
 
 

📖 Pagination options
Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu shoppy

Pe tot tronsonul deja modernizat de la Pasajul Aviatiei pana la Baneasa asfaltul este mai sus si cu bordura.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Albert

Cred ca va veni asa. Captura este de pe Google Maps, portiunea de pe Șerbănescu de la coborârea de pe podul de la Elvila, modernizata tot de Mari Vila.
IMG_9765.jpeg (1.94 MB; downloaded 1846 times)

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu punmeister

Nup, acolo s-a ocupat Alpine Bau GmbH, care au dat faliment in 2013.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu serbanandrei

Din cate stiu contractul impune si reabilitarea soselei .  Si apoi se va alege solutia de separare a carosabilului de linia se tramvai. Cu gard sau stalpi sau bordura. Oricum mai au statiile de care nu s-au apucat si toate intersectiile pe traseu unde s-a miscat nimic cu exceptia scoaterii liniilor.
Putintica rabdare.

 



Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Zetterberg

Atât Primarul General cât și Viceprimarul General readus în funcție pe Transporturi au spus de mai multe ori că se va reface și carosabilul.
Dar, să vedem.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu cris_m

Acolo unde a fost afectat direct de lucrarile la calea de rulare...

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu survola

Se lucra ieri in mai multe puncte pe aliniamentul lucrării, dar per total pare că au cam redus motoarele.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu ANTENA

Din cate am inteles, inca nu au primit restantele financiare.
Doar niste alte promisiuni solemne.
Dar, usor usor, intrand intr-o alta campanie electorala, nu cred ca se vor opri pana la alegeri, dar lucreaza incetisor.
Ramane de vazut din decembrie incolo.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu survola

Parcă au mai avansat cu șinele, dar cred că sunt ceva probleme la podul peste Colentina, la hotelul Caro.
Acolo e o zonă non-standard, să vedem cum o rezolvă.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu TudorSt

Bucata aia era deja modernizata pe o portiune de cateva zeci de metri, nu mai tin minte in ce context. Puteau nici sa nu scoata sinele vechi, doar le sudau pe cele noi.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Media

Era refăcută integral  pe sensul spre Sf Vineri.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu andreiiul

Problema acolo, cel putin din punctul meu de vedere, este ca linia nu este la nivel cu restul caii de rulare . Cel putin asa pare si acum cu liniile scoase, si inainte de demontare.
Acolo solutia probabil este utilizarea unor traverse cu profil mult mai redus sau direct inglobarea liniei in beton (similar 41 pe Turda).

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu TudorSt

E posibil ca până la urmă să ajungă la același nivel. Practic pe pod doar au demontat șinele, betonul  de sub ele a rămas. Când vor veni cu traversele și cu șinele noi unde acum e doar asfalt, o să se mai înalțe și o să se alinieze. Pe pod în zona betonată au rămas prinderile vechi, deci acolo e doar de montat linie nouă și gata.

 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430486 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use