De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 929442 views
 
Go to page:  1  ... 165 166 167 168 169 170 171  ... 312
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

andrei11 wrote:
133 313 wrote:
In general unde dispare transportul in comun de obicei exista un interes mai mult sau mai putin intamplator sa tranziteze cat mai putini ochi zona.

Fals, fals, fals.  :!:  :!:  :!:


Eu merg pe mana mea... N-a ajuns Paltinisul tocmai Mamaia din cate stiu eu...  :twisted: Eu adun mult mai multe aspecte cand ma apuc sa spun un lucru. Sunt niste chestii care nu se leaga... pe drum, desi drumul are continuitate.  :lol:
Desigur exista si varianta ca fiind cantitate mica de tramvai sa fie complet neprofitabil. But somehow...
Sa o luam altfel... prin cate locuri prin tara asta ati cumparat un hamburger de 26 de lei?  :twisted:
Iar pasul urmator... l-a pus Costin, anticipat. De ce merg autobuzele pana la... cimitir?  :P
De aici mai adunati si voi 2+2=...26.  :lol:
2+2 mi-a dat mie de la saorma din Iancului in caz ca se intreaba Andrei.
Si mai punem trei puncte intermediare de pe drumul meu.
1. Bifurcatia cu drumul care duce la Gura Raului.
2. O cladire misto placata cu marmura care din ce am zarit eu este sediul ANAF(?)
3. Clusterul de magazine din Selimbar. In Sibiu nu a prea fost spatiu you see...

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Costin

Cred ca nu e cazul sa o dam in conspirationisme si aici. Ce sugerezi, ca va disparea traseul 22 (Paltinis)? Imposibil, Paltinisul este dpdv administrativ tot Sibiu. 22 in Sibiu e un fel de 253 in Bucuresti. Are capetele in Bucuresti dar trece prin alta localitate. Este considerat traseu interior. Nu prea vad cum s-ar putea intampla asta.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Ok fara cosnspirationisme, deci deocamdata atat, sa mai treaca putin timp si inca un drum in caz ca mi-a scapat ceva pe el.  :ugeek:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Te inseli. Oricum pe Buletinul meu scrie ca-s nascut inSibiu / judetul Sibiu. Fiecare cu parerea lui, dar parerea mea e ca le complici mult prea mult. Oricum eu am prins si tramvaiul in Sibiu si la Cisnadie. In plina glorie. Adica atunci cand tramvaiele erau dublu sens, isi lua vatmanul sculele si se muta in partea cealalta a vagonului. Dupa aceea s-a facut triunghiul, cand au aparut varianta lui V 56.  ;)  Iar primul depou era la gara, dupa acea s-a mutat mai la margine ( de Sibiu ).
6-12-2016 12-51-39 PM.png (541.65 KB; downloaded 1536 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Ok. In alta ordine de idei... sa vedem cum mai stau lucrarile de pe Valea Oltului. Aia adevarata, nu aia de la M5.  :lol:
La mica distanta de Caciulata...
snapshot71.jpeg (36.82 KB; downloaded 1534 times)
snapshot72.jpeg (34.49 KB; downloaded 1533 times)
snapshot73.jpeg (44.23 KB; downloaded 1533 times)
snapshot74.jpeg (61.34 KB; downloaded 1533 times)
Viaductul asta e inchis, coboram spre tren.
snapshot75.jpeg (34.94 KB; downloaded 1535 times)
Uite si trenul.
snapshot76.jpeg (34.65 KB; downloaded 1533 times)
Cozi si cozi, dar sensul meu circula mai bine.
snapshot77.jpeg (41.14 KB; downloaded 1533 times)
snapshot78.jpeg (43.52 KB; downloaded 1533 times)
snapshot79.jpeg (33.19 KB; downloaded 1535 times)
Din nou, ne bagam pe sensul celor care merg "la vale".
snapshot80.jpeg (49.76 KB; downloaded 1534 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Mai departe...
Am dat peste lucrari premergatoare latirii.
snapshot81.jpeg (57.62 KB; downloaded 1533 times)
snapshot82.jpeg (46.46 KB; downloaded 1534 times)
snapshot83.jpeg (42.39 KB; downloaded 1532 times)
Betoniere pentru toti.
snapshot84.jpeg (36.42 KB; downloaded 1532 times)
snapshot85.jpeg (40.07 KB; downloaded 1533 times)
snapshot86.jpeg (35.03 KB; downloaded 1533 times)
snapshot87.jpeg (33.54 KB; downloaded 1533 times)
"Plantatorul" de parapeti.
snapshot88.jpeg (37.17 KB; downloaded 1533 times)
O mica problema cu stalpii care vin cam in mijlocul drumului...
snapshot89.jpeg (32.29 KB; downloaded 1532 times)
snapshot90.jpeg (35.01 KB; downloaded 1532 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Bonus! Ultimul giratoriu la iesirea in DN1 se asfalteaza, deci se circula pe juma' din el, cate un sens, alternativ.  :P
snapshot91.jpeg (33.5 KB; downloaded 1518 times)
snapshot93.jpeg (29.76 KB; downloaded 1519 times)
snapshot94.jpeg (35.91 KB; downloaded 1519 times)
snapshot95.jpeg (28.89 KB; downloaded 1519 times)
snapshot96.jpeg (30.27 KB; downloaded 1519 times)
snapshot98.jpeg (26.48 KB; downloaded 1521 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

133 313 wrote:
Well... nu-mi imaginez un privat care ar ataca zona.



Nu in zona respectiva, insa in multe alte zone asta s-a intamplat: devalizarea intentionata a infrastructurii de transport detinuta de stat, cu tot cu orice urma de energie verde, si data apoi licenta la operatori privati care nu umbla decat dupa profit.

Bineinteles, exista si privatizari reusite, dar sunt minoritate exemplele.

 


Re: Trenurile CAF Mihai Nicolae

Costin wrote:
Mihai Nicolae, avand in vedere ca ai fost avertizat a doua oara ca watermark-ul tau nu respecta regulamentul forumului, si avand in vedere ca dupa al doilea avertisment nu ai schimbat nimic la el si ai postat in continuare imagini marcate cu un watermark necorespunzator, ultimele doua imagini au fost sterse. Si de acum incolo orice imagine ce nu respecta regulamentul forumului va fi stearsa fara avertisment sau notificare.
Asta e, nu mai postez poze!!! Eu nu vreau ca cineva sa imi fure pozele!!!!

 


Re: Trenurile CAF andrei11

Asta e, drum bun si calatorii placute !
Poze cu CAF - uri / etc se gasesc cu duiumul pe net. Inclusiv filmulete cu CAF - uri "Vise Placute" trecând fara calatori prin statia "Floare de Colţ "
6-13-2016 10-43-20 AM.png (406.8 KB; downloaded 1542 times)

 


Re: Trenurile CAF mcosmin

Mihai Nicolae wrote:
Asta e, nu mai postez poze!!! Eu nu vreau ca cineva sa imi fure pozele!!!!



Pune-le si tu intr-un colt acolo, nu ti-a interzis nimeni sa nu pui water markul, dar nu il pune pe mijloc, ca se vede urat si ascunde detalii ale trenurilor.

Oricum, daca cineva vrea sa iti fure pozele, le fura cu tot cu watermarkul tau. Nu e ca si cum aceleasi instrumente pe care tu le folosesti ca sa pui watermarkul nu ar putea si sa il scoata.

 


Re: Trenurile CAF Costin

Mihai Nicolae wrote:
Asta e, nu mai postez poze!!! Eu nu vreau ca cineva sa imi fure pozele!!!!

Inscrierea pe forum reprezinta acordul tau cu regulamentul si conditiile de folosire. In regulament scrie cum trebuie sa fie watermark-urile. De asemenea, scrie ca orice parte terta poate prelua continut de pe forum fara a cere in prealabil voie de la noi. Noi suntem o entitate non profit, site-urile noastre nu produc bani (de fapt, consuma) si sunt in totalitate "motorizate" de tehnologii open source. In plus, continutul este realizat de catre toti membrii pe baza de activitate voluntara. Inclusiv munca de moderare / administrare este una voluntara. Regulamentul nostru, per total, reflecta acest lucru (si e relativ apropiat de filozofia open source / free of use). Asa ca te superi degeaba, oricum ai fost de acord cu regulamentul cand te-ai inscris, de vreme ce te-ai inscris. Te-ai razgandit? E dreptul tau. Dar nu trebuie sa te superi pe noi pentru niste lucruri pe care trebuia sa le fi citit si inteles INAINTE de inscriere.

 


Re: Trenurile CAF cris_m

Eu nu inteleg ce te superi daca ti le preia cineva... Nu stiu cum sa-ti zic dar iti fac tie publicitate gratis si devii tu cunoscut, nu el/ei ca a/au preluat poza... :)

Presarii mentioneaza autorul, deci nu isi insusesc materialul... In caz ca ti-l preia cineva si pretinde ca este munca lui, atunci reprezinta fapta penala si se actioneaza ca atare in instanta, cu consecintele de rigoare...

Si eu sunt constient ca postand unele reportaje se poate intampla sa ajunga si la alte surse (lucru care mi s-a intamplat 1 data cu 1 poza pentru titlul articolului online), dar oricum putini sunt cu adevarat interesati de activitatea noastra... Sa fim seriosi, cate articole adevarate despre transport au fost scrise? Foarte putine, evident, ca nu intereseaza publicul larg care vrea scandal, politica si alte chestii din categoria bla bla.

Eu unul zic sa nu te grabesti cu decizii radicale pana nu incerci si nu vezi urmarile recomandarilor pe care ti le-au dat si ceilalti... Fii curajos si incearca sa infrunti putin si necunoscutul :)

 


Re: Trenurile CAF freyutz

Lupul striga lupii? Dar cu pozele pe care le fura Mihai de la altii si isi pune watermark-ul lui pe ele? Haideti sa nu mai continuam cu subiectul asta ca dl Mihai este principalul motiv pentru care eu nu mai postez fotografii pe forumuri. Stie dansul foarte bine cat este de ipocrit...

 


Go to page:  1  ... 165 166 167 168 169 170 171  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2329 forum members have written 424822 posts in 5285 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use