Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2494 posts, 498453 views
 
Go to page:  1  ... 164 165 166 167 168 169 170  ... 179
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Daca s-a asternut uzura, e clar ca barul va ramane acolo long-term. Acum ma astept ca Euroconstructii sa-si ridice organizarea de santier dupa ce-si rezolva micile codite si reparatii ramase.  :popa:

Cum au mers cu asfaltul pe langa bar? Poate ne pui si o poza.  :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului iliutu

Pinky, ce mai fac salciile tale ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

S-a finalizat pavajul la trotuar langa pizzerie:









In rest nicio noutate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

Se efectueaza lucrari de reparatii la borduri si la pavaj pe tot bulevardul, pana la Camil Ressu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Ce sa faca, daca de bar nu se pot atinge? Oricum, ideea de pavaj cu placi mici este proasta, asa ca o sa aiba tot timpul de lucru pana la finalul perioadei de garantie. Mai incolo  :popa: cu mila.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Radu

Ieri, primaria capitalei a dat niste explicatii de ce s-au taiat bani de la infrastructura si a adus in discutie si Liviu Rebreanu.
,,finalizarea proiectului este condiţionată de găsirea unui amplasament pentru construcţia Park&Ride. Totodată, desfinţarea unui imobil care se află pe amplasamentul lucrării este condiţionată de emiterea autorizaţiei de desfiinţare de către Primăria Sector 3.,,
Este vorba despre bar,nu? Si pana la urma nu e de vina doar PMB ca nu vireaza banii in cont. Am postat pe pagina de facebook a primarului Negoita linkul catre stirea respectiva si i-am cerut o parere, mi s-a marcat comentariul ca fiind spam, pentru prima oara de cand postez pe pagina lui, sa nu mai zic de reactia cam agresiva a patroanei barului si fetei ei,, daca te deranjeaza barul ala nu mai trece pe acolo,, ,, fa tu cheta si da-mi banii,,.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Am cautat pe site-ul PS3 daca a fost emis vreun Certificat de Urbanism pentru desfiintarea acestei constructii, dar nu am gasit nimic: http://www.primarie3.ro/utile/lista-cer...onstruire/

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Radu

Deci fara acea autorizatie nu se poate atinge nimeni de bar,nu? Problema de fapt nu a fost pana acum lipsa banilor pentru acel bar ci lipsa unei autorizatii de la primaria de sector. In 10 ani.
Update: Robert Negoita este activ la postari, le-a raspuns la toti in afara de mine, cred ca l-am cam suparat in ultima vreme ca m-am tot luat de sefa lui, Gabi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Daca constructia barului s-a realizat legal, fara autorizatie de desfiintare nu se poate pune jos. Problema e ca PMB nu a inceput niciun demers in acest sens, de aia si Negoita se eschiveaza. Iti dai seama ca nu poate sa spuna ca Duamna a mintit nitzel.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Astea-s vise umede sa crezi ca vorbesti cu Negoita pe Facebook.Probabil vreun PR sau consilier ceva.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Radu

Nu stiu ce fel de vise umede ai avut in adolescenta ca vorbeai cu barbati, le preferam p-alea cu femei, dar nu judec. Ideea era alta

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Cine-a pus carciuma-n drum...ala sa o dea jos!
;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Prieteni, stati putin, care Park & Ride? Am mai auzit asta anul trecut dar am luat-o ca pe o greseala. P&R vor sa fie cele doua noi parcari rezidentiale la sol realizate in fostul terminal RATB si vizavi? :lol:

Rebreanu este un fund de sac. De unde sa.ti vina lumea sa lase masina pentru a lua ce? Tramvaiul? Metroul de la Titan? Mai ziceam un P&R pe Pallady la Saligny pentru a prelua navetistii din est, dar aici pentru ce P&R cand ai preponderent rezidenti?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Bullshit marca PMB  :twisted:

 


Go to page:  1  ... 164 165 166 167 168 169 170  ... 179
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423294 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use