Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Discuții diverse

4065 posts, 986757 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 163 164 165 166 167 168 169  ... 291
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze Euro 6 in perioada 2017-2020 andrei11

Ce treabă au Salvatorii cu 2006 ?
Ca să  faci un studiu care să-ți folosească la ceva, acum, în Aprilie 2019 ceri defecțiunile de la Otokar și de la Mecedes în primele 6 luni de funcționare. Așa comparăm Otokarele cu ce ? De unde să știu eu că Mercedesurile nu au avut și ele incidente ?

 


Re: Discutii diverse TibiV

Bine ca n-ai pus Palatul Victoria bleu...
;)

 


Re: Discutii diverse Dragos31

Asa cum ne-a anuntat Utilizator anonim in topicul Stiri din Bucuesti, parcul pe anumite linii a crescut de la 1 Aprilie 2019. Linia 336 fiind una dintre acestea, suplimentata (momentan) cu 3 autobuze Mercedes-Benz Citaro. Ieri au fost 4366, 4670 si 6200.


4366 - Linia 336 - Complex Comercial Apusului - 2 aprilie 2019



 


Re: Discutii diverse adrian buda

4235 tocmai a iesit din depoul Berceni tractat de o masina de interventie a STB si se indreapta catre autobaza Obregia.

 


Re: Discutii diverse aztec

Azi am vazut si un Otokar pe 368...
Pana acum nu.
Dar dispeceratul nu are un soft, o aplicatie ceva, in care sa vada exact pozitia mijloacelor detransport?
Ca pana la urma apare pseudoaplicatia aia pt populatie...dar ei nu sunt in stare sa vada proasta distributie si interval pe traseu?

 


Re: Achizitii de autobuze Euro 6 in perioada 2017-2020 PTMZ

andrei11 wrote:
PTMZ și CrisiN, exagerați amândoi și mai sunteți și părtinitori.

Dacă aș fi fost părtinitor, nu le-aș mai fi dat "PRO" acestor autobuze, deoarece fie sunt părtinitor până la capăt, fie sunt nepărtinitor. Și nu exagerez deloc, ți-am prezentat o listă care să definească dezastrul Otokarelor din București și ți-am dat și o concluzie. E fix ceea ce am observat eu și alți prieteni pe aceste autobuze, sau ce a fost raportat pe forum. Așa cum am spus: nu am nimic cu firma Otokar, însă calitatea autobuzelor din București este slabă. Înainte să sosească, eram convins că vor fi niște autobuze bune, dar defecțiunile repetate din prima zi mi-au schimbat radical părerea despre ele.

 


Re: Discutii diverse Victor92

Cel putin doua autobuze Mercedes-Benz astazi in 268.

 


Re: Discutii diverse Dragos31

Și în 336 e cel puțin 6200.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

@aztec, dispeceratul STB vede in timp real unde se afla orice vehicul. Daca suni la 0219391 si raspunde un dispecer mai inteligent iti spune exact unde se afla autobuzele unei linii. Daca raspunde un dispecer care nu stie sa caute iti va spune ,,ca ei nu pot vedea asa ceva si ar fi fost minunat sa le poata vedea". Nu pune botul unei asemenea minciuni!

 


Re: Discutii diverse aztec

Stiu, dar degeaba vad....ca de atatia ani nu fac nimic...
Am stat odata ca prostul peste 40 minute la Galeriile Orizont asteptand un 368... Am sunat si am aflat. Erau cateva ture "pierdute" sau cum se numesc lipsurile alea de autobuze....care nu sunt pe traseu....plus intercalate cu unele care se retrageau..
Prost ca aveam abonament ai pe 168 nu era valabil.....

Degeaba ne plangem noi de "trenulete" daca ei nu vad ai nu fac nimic ..degeaba ne plangem ca avem un interval de 2 min in care pleaca sau trec toate mijloacelw de transport pe diverse linii si apoi un "gap" de 15 min in care ...nimic.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Daca ei nu sunt in stare sa foloseasca acel program ce vrei mai mult de atat? Ma uit si la unii soferi care habar nu au toate comenzile de pe noile Otokar. Unii nici nu stiu pe ce buton sa apese pentru a lasa autobuzul pe o parte...

 


Re: Discutii diverse WT_fan06

@aztec nu sunt în stare nici să intercaleze graficele unor linii care pleacă de la același capăt, ex: 70+79. Ani de zile 23 venea obligatoriu la 1-2 minute după 27, când erau lucrările pe Rebreanu, după aia gap de 15 minute până la următorul 27. Așa că ce să mai zicem...

 


Re: Discutii diverse Victor92

De la 01 Aprilie 2019, linia 185 este deservita de catre autobaza Alexandria.

In aceasta dimineata, am vazut 2 din cele 4 ture. Erau autobuze Mercedes-Benz Citaro. Se pare ca mai dureaza pana vor fi memorate firmele  :roll:  ...

4458 - Linia 185 - Drumul Cooperativei.

4458 - 185 - 03.04.2019.JPG (320.9 KB; downloaded 1957 times)

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse anndrei

Se pare ca butonul/comanda ,,BusStop" cam face figuri la noile Otokar. Am observat la mai multi soferi ca il apasa (acesta nu revine singur la loc cum este la euro4) si dupa ce ia piciorul de pe frana pleaca autobuzul  :o  Il mai apasa o data si ramane infranat...Cu chestia asta nu prea e de joaca si este destul de nasol sa faca figuri.

 


Go to page:  1  ... 163 164 165 166 167 168 169  ... 291
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2385 forum members have written 430476 posts in 5346 topics and 517 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use