De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 927372 views
 
Go to page:  1  ... 161 162 163 164 165 166 167  ... 312
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

:lol:
Mi se pare foarte amuzant ca tu ma acuzi pe mine ca as fi un acoperit, cand tu dispar imediat dupa alegerei  :lol:

Maine o sa incerc sa-mi cumpar prima planta carnivoa. Sa vad daca au Dionaea muscipula in magazinele din Bucuresti.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Tu nu esti acoperit, esti doar politruc cu o inclinatie. Tu a doua zi dupa alegeri ai o tinta clara la balacarit, io stiu deja rezultatele aproximative de la parlamentare.  :lol:  Chestia este ca alegerile astea furnizau datele finale pentru anumite previziuni pe care trebuia sa le fac. Si una din conditiile impuse la efectuarea evaluarii era... fara politica. Acum ca s-a terminat... am putut sa expun si cateva concluzii.  :P
Mai mult ma mira attitudinea lui adrian, cu posterul lui "adio gravitatilor" care ia in deradere orice se leaga de modificarea "sistemului". Desi nici el n-a inteles ca io nu modific si nu schimb nimic, pentru ca viitorul meu nu mai depinde (de vreo 7 ani cel putin) de sistemul de aici.  :lol: Io incerc sa-i invat cum sa supravietuiasca cu sistemul pe cei care raman, ca sa nu arda ca sobolanii.  :lol: Sau poate modific fara sa-mi dau seama, ca si neimplicarea are efecte.  :lol:  :twisted:
De ce n-a pus-o penele pe Saftoiu sa candideze? Si au facut un fotbal Orban cu amicul lui Udrea, dribland si un Munteanu?  De boi (si vaci). Si corupti.
De ce se bucura pesede ca proasta in targ ca a obtinut votul a mai putin de 1/5 din Bucuresti intr-un singur tur si ii scuipa pe toti in ochi fara sa realizeze ca in strada pot sa iasa 4/5, adica de 4 ori mai multi decat aia care i-au votat pe ei? De boi (si vaci). Si corupti. Muuuuu.
Tara nu se conduce din politica cosmine, politica nu mai conteaza, numai prostovanii nu se prind inca. O sa descopere intr-un final si ultimul prostovan gudurind.  :twisted: Politica nu are ce sa promita, si a promis fix nimic in campanie, pentru ca nu mai are bani si functii nedescalecabile de impartit.  :twisted: Cu toata imunitatea lor.  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

Dedicatie pentru @133313   :lol:





Si inca una:



 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Razi tu razi adriane da' te uiti la M5 ca curca in lemne. Nu s-a milostivit guru sa te invite pe la ei pe acolo? Io tot astept sa vad de la cate partide mai poate scoate Astaldi contracte prin tara asta... in curand nu cred ca mai raman altii.  :lol: Hai ca va corupeti purpose-ul de tot. So don't mind me, i have only untill midnight to clear my desk.  :arrow:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

Ca sa raspund in acelasi ton: mi se imbrehăne  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Well... i guess i'll just leave you with your politics then.  :bere: La cat mai multe reportaje din doua poze.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

Pai bine colega, ziceai ca ne parasesti. Credeam ca esti prin tarile calde deja si tu de fapt stai sa studiezi curgerea rahatului (scuze, nu stiu sa traduc altfel "blackwater" din engleza) prin DT?   ;)  :P :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Pai da' ce numai colegu' cosmin poa' sa trolleze?  :twisted:  Da' cred ca s-a foit ieri putin ca n-am postat nimic.  :lol:
Acu' ce faci ma inviti pe usa afara? Si blackwaterul cine il mai rezolva?  :lol: Ho ca mai plec din cand in cand, e vara, e frumos, e de lucru... avem deplasari.  :lol:
Da' pe bune, asta griji ai tu? Yote colea, s-a schimbat stema Romaniei, se schimba bancnotili. Sau s-o spun mai pe sleau se face recensamantul leilor nejustificabili si recensamantul saraciei.  :twisted: Cam tarziu totusi... ca Isarescu le tot spune ca bate ca nebunu' la moneda de cativa ani si banii dispar in ceata si in... pamant.  :lol:  Astia cica vor sa isi faca toti card sa elimine evaziunea si coruptia... da' cine pisici isi face card cand primeste salariul in 5-6 bancnote?  :lol:
Yote alta, Blejnar la burtarie.  :twisted: Si asta cam tarzie...
Alta, 4000 de datatori in plata, deja.  :twisted:
P.S. Hint: e de pozat saptamana asta la Orizont si la VA-VI cel putin.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

Bine, de data asta sunt indulgent  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Yes... Da' hai sa elaboram putin cum schimbam sistemul daca suntem ambitiosi. Vezi tu... analizand modul in care au mierlit-o mamaie si tataie dupa o viata haituita in care au prins o colectivizare, o demolare si o ANRP-izare... am tras io niste concluzii si am decis ca prin Romania nu prea merita sa alergi dupa case si bani, pentru ca se trezeste sistemul tot la 10-20 de ani sa le rechizitioneze intr-un fel sau altul.
Si am decis io ca mai bine imi vad acolo de saracia mea si stau in scoala si in facultate. Iar dupa...  :twisted: imi bag piciorul in toata expertiza mea profesionala si lucrez intr-un domeniu la polul opus al range-ului profesional, timp de 1 an. Dupa care demisionez si schimb iar domeniul de activitate la 90 de grade, timp de un an... dupa care demisionez si schimb iar domeniul de activitate.  :twisted:  Si asta nu e tot! Peste to pe unde merg, fac un dumping atat de agresiv... ca n-o sa aiba sistemul in veci ce sa rechizitoneze de pe urma mea si ii bag si firmele lui in faliment! Ca sa le arat ca nu doar ei ne pot falimenta cu coruptia, austeritatea si contractele cu dedicatie. Just to prove a point. Ca nu conteaza deciziile lor la nive statal, cat conteaza deciziile noastre pe individual.  :twisted:  :twisted: Iar in momentul in care am finalizat datoriile "suverane" fata de ultimii mei inaintasi ma voi putea exporta cu cunostinte de baza intr-o multitudine de domenii astfel ca adaptarea outside va fi mai rapida.  :twisted: Iar cireasa de pe tort este ca nu imi voi face vreodata neamabitatea de a-mi furniza potentialii copii drept carne de tun pentru experimentele sistemice esuate.  :twisted:
Deci tine-te bine, ca deocamdata n-ai vazut nimic. II invatam noi pe sistemici cum se face austeritatea si nationalizarea si colectivizarea.  :lol: Si tine cont ca in calculele mele intra inclusiv ca as putea sa o mierlesc pe acest path.  :twisted: Nu mai putin urat decat mamaie sau tataie.
P.S. Am vazut ca sistemul s-a revoltat pe universitati ca cica ar avea prea multa independenta si induc idei periculoase. Those fuc*ing muggles are worthless!  :evil:  Aia nu-s in stare sa reformeze sau sa induca nimic, n-au fost in stare nici macar sa preia din mastodontii comunisti si sa-i mentina pe linia de plutire, a ajuns totul pe mana ciurucariei de partid prentru a se distruge. Nope, totul se trage din experientele de viata.  :twisted:
Asa se schimba Adriane sistemul. Torpiland unde il doare. Altfel la ora actuala nu vedeai neam de DNA infiintat. Tineti aproape, ca nici nu stiti ce pierdeti. Abia a inceput chapter 1.  :ugeek: Sistemul a elaborat permanent sub iluzia ca el ne santajeaza la plata expertizei profesionale, n-a considerat nici un moment ca am putea sa o anulam/reprimam/banam voluntar chiar si daca ar plati de 10 ori mai mult.  :twisted: Si vor veni timpuri cand va avea nevoie disperata de ea si n-o va furniza NIMENI nici pe o caruta de bani! Ca sa colapseze si sa arda impreuna cu caracatita lor inutila pana nu mai ramane nici cenusa de ei.  :lol: Sper ca acum se intelege mai usor ca n-am asteptat nici un moment nimic de la "justitie". Justitia, ca parte a sistemului, doar a incercat sa ne gadile orgoliul cu cel mai mic fulg pe care l-a gasit, in disperare de cauza.  :lol: Puiandrinii sistemici canibalizati schelalaie la stapanii lor degeaba. Singura lor sansa ar fi sa schimbe tabara si sa inceapa sa ciripeasca, FOR US!
Partidele traiesc cu impresia ca au inca ii au pe... those old corupted tramps with the expertise. Dar aia doar stau si asteapta sa arunce cu stampila pe munca altora de acum.  :twisted: Wich... won't come!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

"Un camion cu 800 de butelii a luat foc pe DN2. Mai multe explozii s-au auzit la locul incendiului"

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/pericol-pe-dn...z4BANgJHl4

Cred ca era un camion intretinut cu un buget... auster.  :bere:
P.S. Sta moderarea cu ochii pe mine ca pe butelie.  :lol: Stati linistiti ca nu ma cert cu nimeni. Teoriile mele incep sa fie sustinute zi dupa zi de intamplari reale deci intr-un final o sa inceteze si propagandistii sa ma agaseze. Iar eu voi inceta sa le raspund in doi peri.  :twisted:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Mama cum vin astea pe banda rulanta... "Jucatorul cinstit" pro-vestic al lui Florinds s-a refugiat la Chisinau.  :twisted: Slabut. Cred ca va trebui sa se refugieze pe la Moscova. Si tot nu cred ca scapa.  :twisted:  :twisted:  :twisted:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Florinds

Doamne fereste, mai rau ca asta nu a facut nimeni tarii in ultimul timp. Paranoia loveste tare... Cum sa fie al meu...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Hahahahahaha! Vinerea "Tomii"!  :lol:

 


Go to page:  1  ... 161 162 163 164 165 166 167  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424507 posts in 5284 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use