MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34)

450 posts, 174906 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) p55d

aici nu prea a fost activitate la statia propriuzisa, ci mai mult pe marginea statiei s-a mai facut cate ceva.
Canalul colector de dimensiune mare care se ingroapa pe langa statie pe partea cu magazineie a ajuns la jumatate in dreptul covrigariei si s-a oprit - nici o activitate de o saptamana si santul este astupat, tevile lipsesc, doar un escavator singuratic asteapta ... continuarea.

se pregateste un sant transversal care va trece pe sub strada la capatul dinspre Favorit. Si aici se ingroapa un canal colector de dimensiune mai mica. Am vazut ca au sapat si ingropat deja o bucata si au si astupat si betonat. Probabil se pregateste o mica deviere de circulatie in acest capat pentru continuarea lucrarii.

Ieri pe santier erau mai multi oameni cu vesta VERTATEL care tot masurau si discutau intre ei. Se parea ca ceva nu e chiar ingropat unde trebuie si intreba unul daca chiar "ei" au lucrat sau "altii".

Acum vreo 3-4 saptamani cand lucrau la canalul colector mare au rupt un pic teava de gaze care trece chiar alaturi. Erau mai multi politisti care 'redirectau' pietonii prin alta parte.

Aici nu s-a lucrat si nici nu se lucreaza la nici un acces. Acoperirea statiei a ramas la stadiul de hidroizolatie. nu e nici umplutura nici fundatie drum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Florinds

Deci am fost mintiti din nou... De pe site-ul Metrorex: http://www.metrorex.ro/_read374-1

In prima etapa va fi eliberat amplasamentul statiilor Orizont, Favorit si Drumul Taberei 34, etapa care este programata a se finaliza la sfarsitul luni mai a.c...

33,(3)% din obiectivul de fata a picat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) URANUS

Azi nu am observat activitate aici (la suprafata).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) t530

Astazi au aparut coloane si masinaria de forat

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) URANUS

Parca s-au mai animat lucrarile de la suprafata (hidroizolatii, suprabetonari). De asemenea foreza lucra in dreptul Mega Image.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Tudor Vladimirescu (DT 34) p55d

aici s-a mai lucrat la hidroizolatie in jumatatea dinspre Favorit. Spre Parc s-a facut deja (prin martie!)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Atal

De cateva zile a inceput marea ingropaciune.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) URANUS

S-au miscat bine aici (in ultimele zile). Avem pamamt pe intreaga suprafata a PS-ului statiei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Atal

A fost turnat betonul fundatiei carosabilului. In cateva zile se va astfalta si aici.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Victor92

S-a trecut azi la asfaltare si montarea bordurilor.

 



Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) URANUS

Am vazut si eu azi stalpii de aproape, parerea mea e ca nu au cum sa sustina o retea de troleibuze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) Florinds

Exact asta voiam sa spun si eu... Nu mai revine transportul ecologic aici.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) George

Cu metrou o data la 3 - 5 minute chiar nu e nevoie..daca vor fi scari rulante suficiente si vor merge....

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422642 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use