Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4918 posts, 1310062 views
 
Go to page:  1  ... 153 154 155 156 157 158 159  ... 352
 
 

📖 Pagination options
  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente lucica

Tramvai deraiat de pe linia 23
FB_IMG_1488230440416.jpg (34.39 KB; downloaded 2104 times)

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

:popa: Sursa : pagina de facebook a RATB
Un autobuz din linia 634 a stationat 13 min. (11:39-11:52) la capat de linie Romprim, din cauza unui autoturism parcat neregulamentar pe carosabil.
S-a reluat circulatia cu tramvaiele liniilor 24 si 44 pe Str.SF.Constantin/Str.Ionel Perlea, sens Piata Virgiliu. Blocare 15 min (13:15-13:30).
S-a reluat circulatia cu tramvaiele liniilor 5 si 16 pe Str.Vasile Lascar/Str.Batistei, sens Sf.Gheorghe. Blocare 60 min. (13:20-14:20).
S-a reluat circulatia cu troleibuzele pe Str.Costache Costaforu, sens Basarabia. Blocare 60 min. (14:30-15:30).
Între 18:22-18:35, circulatia tramvaielor din liniile 24 si 44 a fost blocata pe Str.Sf.Constantin/Str.Ionel Perlea, sens PiataVirgiliu. Auto parcat neregulamentar. Blocare 13 min. (18:22-18:35).


Astept cu nerabdare cate 3 blocaje pe zi la capatul  de la Parvan!  :popa:  In rest rusine RATB, rusine primariei generale, rusine politiei!  :evil:  :evil: Maine-poimaine vom avea masini parcate cu orele/zilele pe linile de tramvai sau sub firele de trolebuz.

 


Re: Accidente / incidente zapacitu

18:22-18:35 e ora de varf. Politia a dat amenzi maxime?

 


Re: Accidente / incidente survola

Nu zicea Madam că încep să ridice autoturismele parcate care blochează traficul?

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

Ce sa ridice madam? Daca reinfiinteaza serviciul  de ridicari auto, o sa fie obligata sa ridice si autoturismele parcate ilegal si reclamate de cetateni. Decat sa-si puna soferii in cap, mai bine merge pe burta.  :evil:

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

Sava_6115-6315 wrote:
:popa:  Sursa : pagina de facebook a RATB
Un autobuz din linia 634 a stationat 13 min. (11:39-11:52) la capat de linie Romprim, din cauza unui autoturism parcat neregulamentar pe carosabil.



O situatie foarte improbabila...

Idem si cu autobuzele de pe liniile care trec pe stradutele din zona Ateneului. Inteleg ca primul este blocat, dar urmatoarele de nu ar intoarce in rond la Universitate? RATB are autobuze cam degeaba, ca sunt la fel de flexibile precum tramvaiele... :roll:

 


Re: Accidente / incidente icee

Sa inteleg ca autobuzele intorc pe linie continua la Romprim ?  :twisted:

https://goo.gl/maps/9hU5JekVM222

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Asta e parfum... sa vezi ce misto taie unii soferi de la Titan intersectia de la Iancului sau Baba Novac cu 311-le :roll:

 


Re: Accidente / incidente TibiV

icee wrote:
Sa inteleg ca autobuzele intorc pe linie continua la Romprim ?  :twisted:

https://goo.gl/maps/9hU5JekVM222

Ntttt....
Autobuzele intorc exact unde intorceau tramvaiele, adica aici: https://goo.gl/maps/EqaJuCCwMyM2

Oricum, vezi ca pe imagine scrie clar "Street View - sept. 2012"
Lucru demonstrat de faptul ca in poza se vad tramvaie... ;)

Si tramvaie nu au mai ajuns acolo de aproape 3 ani...

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

Cine o  fi  atat de istet sa mai  mearga cu  24 sau  44? Mai bine sa suspende liniile si  gata! :evil:  
S-a reluat circulatia tramvaielor liniilor 24 si 44 pe Str.Sf. Constantin, sect.1, sens Piata Virgiliu. Blocare 28 min. (10:02-10:30).
12 min.(10:05-10:17), autobuzele liniei 243 au fost blocate pe Sos.Pantelimon/B.dul Chisinau, sens B.dul Lacul Tei, sect.2, din cauza unor autoturisme parcate neregulamentar pe carosabil.

Sursa: pagina de facebook a regiei.

Sper ca 243-ul blocat sa fi perturbat si circulatia in zona ca sa-i sature pe soferi  de parcat aiurea!

 


Re: Accidente / incidente icee

icee wrote:
Sa inteleg ca autobuzele intorc pe linie continua la Romprim ?  :twisted:

Si zici ca s-a schimbat semnalizarea rutiera intre timp ?  :roll:

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

Nici o zi fara blocaje!

In jurul orei 18:00 pedalam linistit pe la capatul liniilor 24 si 44 (Vasile Parvan) care , fireste, erau blocate din cauza unui autoturism parcat cu fundu' exact pe virajul dintre strazile Sf. Constantin si Ionel Perlea. Mi-a stat mintea in loc!!! Cum sa parchezi cu atata nonsalanta pe linia de tramvai???  :popa:  Am pus mana pe telefon si am facut sesizare! Vatmanul de pe 44(primul prins in blocaj) facuse si el reclamatie, dar canci politie! Am asteptat si eu 10 minute ca poate apare vreun echipaj , dar nimic...  In blocaj au fost prinse 2 vagoane din 44 si un vagon din 24.

Nu am avut inspiratia sa fac o poza...  :(

 


Re: Accidente / incidente TibiV

Sava_6115-6315 wrote:
Nu am avut inspiratia sa fac o poza...  :(

Pacat !...

Ar trebui sa pozam tot ce prindem si pozele (ale noastre dar si cele facute de altii) sa le trimitem zilnic doamnei Pandele... (mai bine primarului general, care i-o fi numele... :D )

Poate asa se va prinde ca inainte de a face RATB gratis trebuie sa faca RATB circulant... :(

Plus link la FB-ul RATB cu (deja) sutele de evenimente cu linii blocate intre 10 si 120  de minute...  :x

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

S-a reluat circulatia tramvaielor liniilor 24, 44 pe Str Sf Constantin, la ora 23:01. Blocarea a durat 31 min. (22:30-23:01).
 :popa:  :popa:  :popa:
Azi am fost martor la un eveniment neanuntat! Iata ca a mai aparut unul anuntat! Tind sa cred ca sunt mult mai multe incidente decat cele care se anunta! Rusine RATB! Politia are ordine de mai sus, iar primaria generala se face ca ploua!

 


Go to page:  1  ... 153 154 155 156 157 158 159  ... 352
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423612 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use