Topic: Astra Imperio Metropolitan
2884 posts, 1042875 views
📖 Pagination options
- Media
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Media
Nu cred ca poate crea râcă.
Așa e si in alte companii când o resursa este data de la un departament la altul dar in acte este alocat unui departamente anume.
Si când acea resursa se întoarce la departamentul la care a fost bugetată inițial oamenii se pot bucura fără a crea râcă.
Trebuie sa existe centre de cost.
Nu cred ca poate crea râcă.
Așa e si in alte companii când o resursa este data de la un departament la altul dar in acte este alocat unui departamente anume.
Si când acea resursa se întoarce la departamentul la care a fost bugetată inițial oamenii se pot bucura fără a crea râcă.
Trebuie sa existe centre de cost.
-
- Tiberiu Shaolin
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Tiberiu Shaolin
Inspectia Tehnica (CIZ-ul) se face in fiecare zi dupa retragerea vagonului in depou.
shoppy wrote here:
Deci singurul moment cand li se face inspetie tehnica este cand le dau la alt depou sau ca huruie nu tine de inspectia tehnica?
Inspectia Tehnica (CIZ-ul) se face in fiecare zi dupa retragerea vagonului in depou.
- mirceade
-
Posted:
-
- FabiM
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
FabiM
Hai să nu dăm cu bățul în baltă.
Procesul de CIZ (Control-Întreținere Zilnică) cum reiese și din nume se efectuează zilnic, la retragerea din circulație.
Încearcă o fugă la orice depou, la final de zi (orele 22 si 1) și ai să rămâi surprins de cum fiecare tramvai este trimis la control pe canal, ulterior verificării este manevrat de către personalul depoului și garat pentru a doua zi.
Hai să nu dăm cu bățul în baltă.
Procesul de CIZ (Control-Întreținere Zilnică) cum reiese și din nume se efectuează zilnic, la retragerea din circulație.
Încearcă o fugă la orice depou, la final de zi (orele 22 si 1) și ai să rămâi surprins de cum fiecare tramvai este trimis la control pe canal, ulterior verificării este manevrat de către personalul depoului și garat pentru a doua zi.
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
shoppy
Din nefericire este plin youtubul de filmari din cabina care arata si retragerea la depou, in toate nu se vad alte persoane in depou si watmanul parcheaza tramvaiul direct pe pozitia de parcare, daca exista vreuna in care se vede cum este dus pe canal la echipa tehnica eu inca nu am gasit-o.
Din nefericire este plin youtubul de filmari din cabina care arata si retragerea la depou, in toate nu se vad alte persoane in depou si watmanul parcheaza tramvaiul direct pe pozitia de parcare, daca exista vreuna in care se vede cum este dus pe canal la echipa tehnica eu inca nu am gasit-o.
-
- Victor92
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Victor92
Cateva tramvaie Astra Imperio Metropolitan intr-un peisaj de toamna pe Soseaua Progresului. Octombrie 2024:
3825 - Linia 25

3852 - Linia 1

3898 - Linia 11

Cateva tramvaie Astra Imperio Metropolitan intr-un peisaj de toamna pe Soseaua Progresului. Octombrie 2024:
3825 - Linia 25

3852 - Linia 1

3898 - Linia 11

-
- Tiberiu Shaolin
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Tiberiu Shaolin
Orele 22-23-24 sunt cele mai aglomerate, iar manipulanții sunt redirecționați pe liniile de garare pentru a nu sta la coada cu orele, iar noaptea personalul depoului, "manevranții", fac manevre cu vagoanele pentru Ciz și așa mai departe
shoppy wrote here:
Din nefericire este plin youtubul de filmari din cabina care arata si retragerea la depou, in toate nu se vad alte persoane in depou si watmanul parcheaza tramvaiul direct pe pozitia de parcare, daca exista vreuna in care se vede cum este dus pe canal la echipa tehnica eu inca nu am gasit-o.
Orele 22-23-24 sunt cele mai aglomerate, iar manipulanții sunt redirecționați pe liniile de garare pentru a nu sta la coada cu orele, iar noaptea personalul depoului, "manevranții", fac manevre cu vagoanele pentru Ciz și așa mai departe
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
shoppy
Inspectia trebuie sa se faca imediat la intrarea in depou de fata cu watmanul si sa se semneze PV de predare/primire, altfel watmanul zice ca era bine cand l-a lasat in depou, mecanicul zice ca era prost cand l-a gasit el, prinde orbu / scoate-i ochii.
Inspectia trebuie sa se faca imediat la intrarea in depou de fata cu watmanul si sa se semneze PV de predare/primire, altfel watmanul zice ca era bine cand l-a lasat in depou, mecanicul zice ca era prost cand l-a gasit el, prinde orbu / scoate-i ochii.
-
- orex
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
orex
Chinezăriile astea de benzi led incep sa capoteze cam devreme!
Chinezăriile astea de benzi led incep sa capoteze cam devreme!
tronson 4, dreapta, in 3802
20241112_191030.jpg (1.9 MB; downloaded 4766 times)
- FabiM
-
Posted:
-
- SirVlady
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
SirVlady
Alea de la faruri/stopuri sunt “îngropate” de demult, că personal n-am mai văzut niciunul cu acele benzi pornite.
Alea de la faruri/stopuri sunt “îngropate” de demult, că personal n-am mai văzut niciunul cu acele benzi pornite.
-
- shoppy
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
shoppy
Parca farurile le schimba la cele livrate asa, sau asa ar fi normal.
Parca farurile le schimba la cele livrate asa, sau asa ar fi normal.
-
- Andi_C
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
Andi_C
Singurul vagon ce mai are benzile led de la ambele stopuri este 3817. La faruri ce este drept, nu mai are niciunul acea bandă led funcțională.
Singurul vagon ce mai are benzile led de la ambele stopuri este 3817. La faruri ce este drept, nu mai are niciunul acea bandă led funcțională.
- FabiM
-
Posted:
-
Re: Astra Imperio Metropolitan
FabiM
Asta vreau să evidențiez, au fost alese benzi LED de proastă calitate în producția lor.
Un exemplu asemănător e regăsit și la tramvaiele Bozankaya din Timișoara.
E păcat că, în teorie cel puțin, au fost și ele incluse în preț.
Asta vreau să evidențiez, au fost alese benzi LED de proastă calitate în producția lor.
Un exemplu asemănător e regăsit și la tramvaiele Bozankaya din Timișoara.
E păcat că, în teorie cel puțin, au fost și ele incluse în preț.
📖 Pagination options