Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj suprateran Metalurgiei (parte din inelul median) (FINALIZAT decembrie 2023)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

294 posts, 61573 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului 1689

Sint curios cum se va strecura traficul intre pasaj si monstruozitatea aia bleu de pe coltul cu Lidl...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Este loc cat sa ramana un trotuar de 1 metru latime.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

1m este oricum ridicol de mult pentru pietoni, sub-oamenii din ochii lui Baluta.

Cred ca generozitatea acelui metru vine de la dorinta de a face parcare pe jumatate din trotuar, ramanand astfel fix cat este nevoie: 50cm.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului 1689

1 metru pina la ce, pina la zidul cosmeliei ? Pai daca iti cade ceva si te apleci sa ridici, aia o sa-ti fie aplecarea finala pentru ca deja esti in raza de actiune a retrovizoarelor (cazul fericit) sau al benelor/etc (cazul mai nefericit)...

Cine a semnat avizul pentru asa ceva nu cred ca doarme linistit...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Pai la Luica a făcut niște trotuare sub 1m lățime și nu a zis nimeni nimic, atunci a zis că nici aici nu ar fi vreo problemă.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Bogdan Ciorascu

1689 wrote here:
Sint curios cum se va strecura traficul intre pasaj si monstruozitatea aia bleu de pe coltul cu Lidl...

Eu sunt curios putin mai in fata la casa galbena ce o sa iasa...
Mi se pare putin mai retras blocul albastru decat casa galbena.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Baietii lucreaza tare si intre Craciun si Anul Nou. A inceput montarea elementelor prefabricate ale planseului din zona intersectiei.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Primaria Capitalei nu a spus nimic pana acum despre faptul ca lucrarea nu include si spatiu median pentru liniile de tramvai, ca la Mihai Bravu? Chiar nu sesizeaza nimeni din PMB aceasta problema?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andreiiul

Nu vor sa se sesizeze. Chiar daca au vazut si stiu asta, aleg sa taca din gura. Nu uita ca ND a pasat catre PS4 reabilitarea Pasajului Unirii, faza 2 de la Nicolae Grigorescu, reabilitarea unor bulevarde ale PMB (care trebuiau sa se si intoarca la PMB dar e alta discutie). Deci e cumva un acord tacit. Tu faci astea pt mine, eu ma fac ca nu vad ca nu respecti ce am aprobat.
Totul in defavoarea cetatenilor, dar cine suntem noi sa ii deranjam  :popa:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Da, PS2 o sa faca tramvaiul peste Doamna Ghica, PS3 ramane cu bulevardele si face pasajele de pe Paladi si Drumul intre tarlale, la PS4 ai spus tu, la PS6 a dat Prelungirea Ghenecea, proiectul de rupere al orasului in 6 orase mai mici continua, ND crede ca daca se face presulet atunci o sa mai prinda inca un mandat de primar general da nu-si da seama ca o sa fie primar general peste nimic.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

MikeT wrote here:
Primaria Capitalei nu a spus nimic pana acum despre faptul ca lucrarea nu include si spatiu median pentru liniile de tramvai, ca la Mihai Bravu? Chiar nu sesizeaza nimeni din PMB aceasta problema?


Primaria Capitalei a fost sesizata in repetate randuri, de-a lungul a 2 ani, de catre Asociatia Metrou Usor. Raspunsul final a fost acesta: https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId

Acolo gasesti tot demersul initiat cu mai bine de 1 an inainte de inceperea santierului. Atat PMB, cat si opozitia din PS4 au tacut si au lasat practic ONG-ul sa-si bata gura de pomana. Dureros cum un fost ong-ist, care candva avea actiuni publice de protest, a asistat pasiv la DISTRUGEREA TRAMVAIULUI DE PE INELUL MEDIAN. ONG-ul nu a fost invitat MACAR la PMB (oficial, desigur) pentru a primi niste raspunsuri serioase, nu glumele din raspunsurile oficiale. Nicusor, din pacate, este complice prin pasivitatea sa la ceea ce s-a intamplat si la realizarea acestui pasaj. Demararea licitatiei pentru SF tramvai pe Luica - Turnu Magurele a venit tardiv.


Evident, aceasta este strict opinia mea.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Primaria Capitalei a fost sesizata in repetate randuri, de-a lungul a 2 ani, de catre Asociatia Metrou Usor. Raspunsul final a fost acesta: https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId

Raspunsul PMB este doar o spalare pe maini. Daca nu Directia Transporturi trebuia sa raspunda, poate Directia Urbanism era abilitata sa spuna cum sta treaba. Bine ca nu au trimis la femeia de serviciu solicitarea...
Ati apelat si la opozitia din PS4? Si nu au zis nimic? Pare cel putin ciudat, ei sunt gata mereu sa muste din Baluta.
Banuiesc ca ISC nu poate fi deranjat sa verifice proiectul si lucrarea din teren, iar Disciplina in Constructii e la Politia Locala Sector 4, deci nici vorba sa comenteze.
Dar proiectul care sta la baza autorizatiei e ca la Mihai Bravu sau au schimbat inclusiv proiectul si apoi au dat autorizatie?

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului V2A

Se lucrează la umpluturi la rampa dinspre Ciceu!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Cand nu credeam ca se poate mai rau am observat betonul care pare aruncat din avion.
09ea7c7a-824e-47a9-b28e-84a6e3c4a90f.jpg (157.48 KB; downloaded 1217 times)

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Metalurgiei (parte din inelul median) (FINALIZAT decembrie 2023)  • 
Choose destination

Since our 2326 forum members have written 424454 posts in 5284 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use