Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 177462 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 49
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

Felicitări pentru pozele foarte interesante! :bere:
Și ca o mică mare noutate, baietii au sapat la intersecția dintre Strada Turnu Măgurele și Strada Emil Racoviță pentru iluminatul public, a apărut o fundație pentru un stâlp și cam atât...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ionutz18

Am o intrebare , stalpii care tin linia troleului de pe Racovita vor ramane asa ,???... sau ii muta si pe aia?...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Daca inteleg bine, te referi la portiunea lui 74 de pe Turnu Magurele, normal ca si acolo vor fi mutati stalpii, altfel nu ar fi vorba de nicio supralargire.

Nu au mai asteptat nici aici finalul lucrarii, Turnu Magurele a fost decopertat zilele acestea...
_______________________
@iliutu, nu am facut altceva decat sa reproduc ce scrie pe panoul de informare a lucrarii.. daca este o greseala imi cer eu scuze si in numele celui care a scris acest lucru pe panou.
Costin wrote:
Se largeste:




Foto original - Dragos Tanase, postat aici.


_______________________
@andrei11, nu ati fost atent, nu au fost doua mesaje unul dupa altul in mai putin de o ora, primul mesaj a fost postat vineri la 15:11 si moderat de cineva azi, urmatorul sambata la 18. Nu stiam ca, in asemenea conditii, pot edita dupa mai bine de 24h, respectivul articol 8 se refera la editarea in decurs de o ora.

Am evidentiat faptul ca si in prezent, in toate documente oficiale ale PS4 exemplu, se foloseste termenul de supralagire, ceea ce numai o persoana avizata in domeniu poate sa spuna daca este corect sau nu. Plebea (98%) nu are astfel de cunostiinte si nu ramane decat sa invatam (care putem) lucruri noi  :bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Dacă unii sunt înapoiați mintali / inculți / lipsiți de logică nu  trebuie să ne luăm de ei, săracii atât pot.
În cazul de față evident că e vorba de o LĂRGIRE, nu de o supralărgire.
Numai că acest cuvânt, supralărgire, sună mai bombastic, mai << umflat >> decât lărgirea. Promtistele / reporterițele de teren de la televiziunile de știri, fete fără creier. Săracele.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

# Daddy, Ok, nicio problemă.   :bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului iliutu

@Daddy: nu m-am suparat, doar ti-am atras atentia. Keep up the good work!

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului abc_XC

Pe strada Turnu Magurele, asfaltul a fost frezat in zona Grand Arena. Se circula prost, mai prost decat eram obisnuit.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

A fost frezat pana la Apărătorii Patriei.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

abc_XC wrote:
Pe strada Turnu Magurele, asfaltul a fost frezat in zona Grand Arena. Se circula prost, mai prost decat eram obisnuit.

Confirm, se lucra insclusiv sambata dupa ora 20. Cred ca azi se circula groaznic, e de evitat zona.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

misterr wrote:
Bătaia de joc continuă.
S-a asfaltat noua bandă I de la Apărătorii Patriei spre Emil Racoviță, cu stîlpii și canalizarea pluvială rămași acum între banda I și banda II. Evident că se va sparge din nou pentru a scoate stîlpii și a muta canalizarea lăngă bordură.
Exact, acum au spart asfaltul abia pus pe banda I ca să mute canalizarea lîngă bordură. Or fi citit aici?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Simt o nevoie acuta de a face maine o vizita pe acolo...
:D

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului danutzu_2910

^^ Pai sa faci....
Si o sa vezi si asta, ceeace eu nu reusersc sa-mi dau seama ce vor sa faca....
Oare ceva parcari de resedinta?
IMG_20180924_070759_HDR.jpg (1.73 MB; downloaded 2181 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Superb! Inca un spatiu verde distrus. Borduri si betoane sa fie! In loc sa amenajeze spatiul ala, il umplu de beton.  :cry:

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului V2A

Se lucrează la fundațiile noilor stâlpi de troleibuz dintre Racoviță și Obregia.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423262 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use