Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi Ilfov

 

Topic: Vederi vechi din București

360 posts, 161014 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Vederi vechi din Bucuresti ByOnu

Pare rau daca o s-o zic ca un batranel, desi abia am 20+, nu mai stim sa punem piatra cubica ca pe vremuri. Efectiv mestesugaria asta a disparut iar calitatea manoperei este execrabila azi.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti subway guru

Din moment ce au disparut pavatorii la ce ne-am putut fi astepta?

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti Bogdan Ciorascu

Andrei, prima poza este la Pescarus.
A doua este corect pozitionata la Fantana Miorita cu vedere spre Aeroport.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti andrei11

Și de ce prima poză n-ar fi de la Statuia Aviatorilor ? Și eu am intuit că ar fi de la Pescăruș,  dar am pus și  a doua variantă.  Sau pe Aviatorilor n-au circulat troleibuze ? Parcă au circulat, dar s-ar putea să mă înșel eu. Au trecut foarte mulți ani de atunci...Erau două trolee, 81 și 82,  un traseu ( nu știu care ) lega Aeroportul Băneasa de Gara  de Nord,  celălalt traseu lega  Aeroportul Băneasa de Cartierul Berceni.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti Bogdan Ciorascu

Nu ai in stanga front de cladiri!
Iar randul de copaci din stanga este scurt pana la intrarea pe actualul Mircea Eliade.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti messe

Andrei, 81 mergea la Gara de Nord insa pe Kiseleff, pe Aviatorilor mergeau 82 (de la Aeroport) si 83 (avea capat pe Nordului). Referitor la poza, in zona Pescarus circula doar troleibuzul 83.

 



Re: Vederi vechi din Bucuresti messe

IK 4 sunt pe linia R1 devenita ulterior 300 iar Dac 117 UD pe linia (1)34.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti rosetti61

Sursa de pe fb a uitat sa puna link la pagina unde erau toate pozele din grupaj, anul 1982 sau 1983, exista foto si de pe bd. Mihalache spre Turda. Pe autobuze nu exista inca noua sigla ITB, inaugurata pe bidirectionalele de pe 41.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti shoppy

Intrarea in Excelsior(actual studiou Antena 1) este la parterul blocului, sala clasica a cinematografului(identica cu fostul Grivita) este in spatele blocului.

 


Re: Vederi vechi din Bucuresti ByOnu

rosetti61 wrote:
Sursa de pe fb a uitat sa puna link la pagina unde erau toate pozele din grupaj, anul 1982 sau 1983, exista foto si de pe bd. Mihalache spre Turda. Pe autobuze nu exista inca noua sigla ITB, inaugurata pe bidirectionalele de pe 41.


Daca ai linkul, pune-l tu. :)

 



  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Vederi vechi din Bucuresti ADK

CFR Progresul, undeva prin anii '90.
Autor: Stadtneurotiker
6871409891_0b18d3f1fa_c.jpg (83.65 KB; downloaded 2688 times)

Autor: Stadtneurotiker
6871409421_ca984e4736_c.jpg (86.01 KB; downloaded 2686 times)

 



Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului în comun din București şi Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423610 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use