Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3204 posts, 690131 views
 
Go to page:  1  ... 146 147 148 149 150 151 152  ... 229
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 1689

Linga bordura, pe banda 1 e mai bine. Si fac si un mic perimetru (din borduri triplu stratificate, multicolore) de jur imprejur, normal. Eventual si un ghiveci cu pom. Poate chiar si o fintina cu LED-uri.

(daca citesc astia si le vin idei, nu dati vina pe mine, va rog !)

 


Re: Sectorul 4 adila

Tot din ciclul "I love Sectorul 4" cu dedicatie pentru Baluta din partea lu Adila. De Paste iti doresc sa fie la tine in casa cum este in pozele de mai jos. La noi asa este acum multumita tie si echipei de salubrizare care tocmai a trecut pe Strada Paduroiu. Bine ca ati cumparat Mercedes sa va bateti joc de ele si de oameni, animalelor.















 


Re: Sectorul 4 Mihaitza07

Hai ca asta e culmea  :lol:  :lol:  :lol: . Pe vremea lu Piedone, cand era Rebu cu Iveco de lasau lacuri, nu putina zeama cum ai facut poze, era mai bine ? Atunci nu mai conta sau nu era de luat in seama ?
Ce treaba are Baluta sau echipa de salubrizare ca arunca oamenii ciorba, zeama de varza si alte nebunii in tomberoane ? Si sa stii ca nu conteaza marca masinii, fie ca e Mercedes sau Roman, carosierul gunoierei este factorul principal. Suna la adp si reclama.

 


Re: Sectorul 4 misterr

Stai că n-au început pepenii...

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Vinovati sunt muncitorii care sunt pe respectiva masina si mai ales sefii lor care ii lasa sau chiar le spun expres sa lase deschis robinetul de golire al benei. In mod normal ala ar trebui sa stea permanent inchis si doar atunci cand se spala bena sa fie deschis.
Nu inseamna ca daca inainte era mai rau situatia de acum e normala.

 


Re: Sectorul 4 1689

Pe vremea Rebu nu se intimpla asa ceva. Cel putin eu nu mai vazusem oroarea asta de cind au disparut tulumbele pe sasiu de Bucegi ale ISUB.

 


Re: Sectorul 4 adila

Sigur ca Baluta este responsabil. El este primar si problema asta este permanenta nu ceva intamplator. Primaria trebuie sa se asigure ca in urma salubrizari nu ramane mai multa mizerie decat inainte. Sa ma lase cu panselutele si bordurile si sa faca naibi curat pe strazi ca este infect sectorul asta. Tot autoritatile sunt responsabile si pentru zeama. Reciclare nu, tomberoane speciale nu.
In plus daca este robinet lasat deschis in mod intentionat, acei lucratori si sefii lor trebuie concediati si pusi sa faca curat in tot sectorul fara bani.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Adila, eu am si reclamat ca le curge zeama din masini si ca nu matura strazile cu lunile. Si...îi doare in cot. Stai mai mult in telefon  sa le dai datele tale decat sa se indrepte lucrurile. Am ajuns sa rog maturatorii manuali sa mature strada. Ca trec, se uită lung din capat, si pleacă  mai departe. Rebu matura mecanizat zilnic strada. Sapte zile din șapte. Asa cum o făceau...Daca reclamai la REBU ceva, se rezolva. Aici, se fac ca rezolvă.

 


Re: Sectorul 4 1689

Confirm.

La un moment dat incepuse sa ma irite ca - in fiecare zi, precum picatura chinezeasca - trecea utilajul de maturat de la REBU la ora 7:30.

Trimestrial - traiam chiar minunea de a vedea strada spalata cu jet de apa !!!

Intre timp s-a rezolvat. Ne-am intors la (a)normalitate.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Daca ai nervi poti sa le faci poze cum ii prinzi cu mata-n sac si apoi mail-uri la toate institutiile care crezi ca ar putea sa te ajute: operatorul de salubriatate, Politia Locala, primarie, garda de mediu, cativa consilieri locali, etc. Daca din toti astia dai pana la urma de unul care vrea sa isi faca treaba atunci ai mari sanse sa rezolve problema. Toata treba e sa ai dovezi si sa insisti.

 


Re: Sectorul 4 rosetti61

Nu, cum ii prinzi pusi sa curete.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Voi nu înțelegeți că sunt extrem de indolenți toți. Merg la tupeu.
Am reclamat de foarte multe ori lipsa curățeniei pe strada mea. O rezolva pe jumate pe moment, după care până la următoarea reclamație, nu mai trece nici cucul pe stradă.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Ai perfecta dreptate cu indolentia si asta pentru ca nu prea au nimic de pierdut. In cel mai rau caz ii prinde un cetatean, le face reclamatie si trebuie sa faca o data de doua ori asa cum ar trebui dar nu sunt penalizati aproape niciodata.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Cum am mai spus, mai mult timp pierzi la telefon să-ți dai datele. Pe urmă am fost sunat de cineva, chipurile din teren, care mă punea in cazul in care eram acasă sa semnez că au făcut curat. Din păcate nu eram acasă. Că oricum au făcut curat la mișto. Asta la ultima reclamație.

 


Go to page:  1  ... 146 147 148 149 150 151 152  ... 229
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use