MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții despre hărțile și semnalistica Metrorex

218 posts, 10661 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre Metrorex WT_fan06

Eu sper că până la prelungirea către sud vom scăpa de acest gunoi... Eu n-aștept prelungirea către sud pentru asta...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre Metrorex sab

Crezi ? N-au scăpat ei de "stația" Depoul Străulești după atâția ani de la prelungirea M4....

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex WT_fan06

Nu cred, doar sper... 🤧

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Misiekwas

Exista riscul ca și după ce vor construi M5.2 tot vor încerca includerea de toate stații în aceeasi schema. :)

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex shoppy

Da, sa facem petitii, ca petitia pentru Timuri Noi despre care au spus ca este o prostie comunista.

Foarte buna ideea cu pus Dambovita pe harta, ar trebuii pusa si salba de lacuri Herastrau.

Cred ca, pentru a face loc pentru statia in plus de pe M2, un habarnist a selectat toata bucata de jos a hartii si a redimensionat-o ochiometric pe latime si inaltime ca sa incapa fara sa tina seama de raportul de redimensionare, de aceea a iesit o tampenie.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex reiny2000

Harta metroului londonez, devenită faimoasă și care a inspirat multe alte hărți similare, s-a distins prin eliminarea distanțelor și a cât mai multor elemente geografice. În subteran nu te interesează lacul, râul, casa poporului, traseul liniei sau câți kilometri sunt până la stația viitoare.

 



Re: Discuții diverse despre Metrorex Misiekwas

A propos de hărții, cele din Piața Victoriei nu numai ca nu includ M5, dar nici întreg M4 până Străulești.
IMG_20231120_095724.jpg (1.95 MB; downloaded 1495 times)

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex punmeister

E din 2011 harta. Din ce am obervat au inceput sa le inlocuiasca treptat.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex shoppy

Ce este in teren este vraiste, daca nici online nu esti in stare sa scoti ceva acceptabil ce sa mai spunem despre cele aproape 1.000 de indicatoare din teren.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Dristorul Nr.3

Nu am zis de cei care au DSLR-uri ca sunt imaturi. Coincidenta,am si eu unul si am fotografiat cu el pe ici pe colo. M-am referit strict la atitudinea acelui director si faza cu "comunistii".
Cat despre faza cu pasionatii aceia cu care s-a pozat, este strict o observatie/relatare. Nimic mai mult. N-am inteles ce a vrut sa obtina dat fiind ca pe la CFR , pozarii,mai ales cei ahtiati dupa poze chiar si inafara peronului/zona de siguranta sunt vazuti in mare parte cu mult dispret de catre o buna parte din angajatii de rand.


Revenind la petitie si faptul ca nu a fost luata in seama: De zeci de ani clasa politica si factorii de decizie din diferite domenii din Romania nu iau mai nimic in seama..... Ei trăiesc pe o altă stradă a societății... Deci nu ma mira.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex DapperD

Se pare ca a aparut o noua iteratie a hartii metroului pe data de 22 noiembrie. Acum apare in legenda statia Tudor Arghezi ca statie terminus pe M2. De asemenea, daca inainte scria „Berceni - Pipera”, acum scrie „Pipera - Tudor Arghezi”, deci au inversat sensul. :roll:  :?:
Nu vad sa existe alte modificari.
harta_noua_update2211.png (1.98 MB; downloaded 1105 times)

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex WT_fan06

Nu i-a interesat că după ce au trântit Pipera peste Berceni a rămas prea mult spațiu gol până la cratimă. You had one job, dar bineînțeles că n-o puteau face ca lumea niște incompetenți.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre Metrorex GPS

Stația Depou Străulești nu știu când a fost inaugurată… dar nu am ajuns cu metroul în ea până acum, Constantin Brâncuși a rămas doar Brâncuși, Piața Iancului a rămas doar Iancului. Iar Traian este o stație mirifică care lipsește cu desăvârșire de pe hartă.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 424030 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use