Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Iluminatul interior defectuos din mijloacele de transport

368 posts, 134132 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 27
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie autob368

#4003, in seara zilei de 01 martie: 7 / 2 / 1 , total 10/26. Cam putine... dar tot e cava, decat deloc.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Gabi23

Pentru miros sa dea cineva jos toti boschetarii morti de beti din vagoane  :evil:. Si in 4029 era un nespalat mort de beat, care isi revarsase inteligenta imprejur pe scaunele unuia din coprurile A ale vagonului. Astfel 90% din calatori erau inghesuiti in corpurile B si C... Remintesc ca NU este de datoria vatmanului sa dea calatorii jos din vagon... Si in plus ce nu te poti pune cu o persoana in ebrietate, mai ales daca persoana care conduce vagonul este o doamna  :?. Trebuie luate niste masuri de catre cei de la Politia Locala sau Jandarmerie pentru a incerca eliminarea acestor persoane care isi gasesc adapost in vehiculele RATB!!!  

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie SprinterXP

100 - 5 / 4 / 4 - 13/26

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Dr2005

adn2377 wrote:
#205 avea 8/8/6, respectiv 22/58 functionale.


Adică 22 din 29, că lămpile sunt din 2 în 2, nu toate corpurile de iluminat au fasung pentru lămpi.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Lohengrin

Campionul economiei este #095 ot Titan, cu doar 3 (trei) lampi functionale. Schlaf gut!

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie 3mil

#4022 - functioneaza 26/26 tuburi.  :D

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

#349 Bucurestii Noi - In seara asta avea 4/3/3(,5) tuburi... 10/26. MAi era unul pe spate gata sa dea ortu' popii.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Gabi23

Nu stiu cum le nimeresti pe alea cu mai putine, ca eu am mers cu 2 vagoane azi 055 - 17/26 si 339 - 19/26...

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Gabi23 wrote:
Nu stiu cum le nimeresti pe alea cu mai putine, ca eu am mers cu 2 vagoane azi 055 - 17/26 si 339 - 19/26...


Pai na, ochiul critic... :D

Sau poate e un pitic mic care merge pe linia 41 si care te urmareste, si cand vede ca urmeaza sa te urci intr-un vagon demonteaza repede tuburi de la un vagon mai din fata (de exemplu ala cu care merg eu) si le monteaza in cel in care te urci... :D

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Astazi am mers odata cu #154 de la Bucurestii Noi si avea pe undeva intre 7 si 9 tuburi functionale, nu mai am evidenta exacta.

Si mai pe seara cu #055 tot de la BN, cu 6/6/4 functionale...

 



  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Dr2005

#023 - 4 / 3 / 5 => 12/26

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

#118 (BN) - 4/7/5 tuburi functionale in seara asta.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie DjAxL

Probabil ca voi ca si calatori sunteti suparati din cauza iluminarii defectuoase din vagoane , insa un singur lucru vreau sa il aflati : noi conducatorii de tramvai(cel putin la depoul Titan) cumparam de la becuri de far pana la neoane , de exemplu la #359 am montat nu mai putin de 6 neoane (si nu sunt  ieftine deloc numai 6.5 RON bucata),incet incet o sa le cumpar pe toate .Becurile de far nu tin mai mult de 3`4 zile iar daca "te risti" sa pui halogen ramai fara ele . Asta este situatia reala si nici un "vatman" nu va recunoaste acest lucru pentru a nu afecta imaginea regiei.Nici eu nu am vrut sa comentez in vreun fel pe aceasta tema dar am vazut ca ati facut o adevarat pasiune pentru contorizarea lampilor din vagoane.Cine stie in viitor poate or sa ne aduca si la magazie pana atunci ,daca domnul director general a iesit in presa cu specificarea ca noi avem un salariu brut de 49 de milioane vechi ,noi astia care mai tinem la vagoanele noastre(nu ca ne-ar placea ci pentru ca asa ne asiguram painea de maine)o sa cumparam in continuare pentru ca deh ce sa facem cu atatia bani in buzunare . Scuze pentru eventualele greseli ortografice dar am scris acest post cu fiimiu in brate ;)) :D

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2355 forum members have written 427394 posts in 5306 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use