Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 314971 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

30 August

S-a balastat bucata decoperata de la Alpine.
La giratoriul de le benzinarii mai sunt de facut trotuarele / bordurile.
Continua balastarile la rampa Dragomiresti, cred ca acea gaura arata unde va veni giratoriul dar mi se pare prea din scurt.
Au inceput balastarile la Petrom, si cu asta nu prea au pe unde sa mai balasteze fara sa atace vreun segment nou cu decopertarea.
DSC03144.JPG (344.36 KB; downloaded 8384 times)
DSC03145.JPG (354.37 KB; downloaded 5957 times)
DSC03146.JPG (378 KB; downloaded 5947 times)
DSC03147.JPG (354.91 KB; downloaded 5952 times)
DSC03148.JPG (376.12 KB; downloaded 5945 times)
DSC03149.JPG (338.62 KB; downloaded 5947 times)
DSC03150.JPG (330.56 KB; downloaded 5946 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

shoppy, dupa nici 24 de ore ai ajuns (iarasi) vedeta....

http://www.b365.ro/cum-au-evoluat-lucrarile-la-tronsonul-de-vest-al-centurii-capitalei-galerie-foto_236087.html

În prezent, pe tronsonul de vest al Centurii Capitalei s-a balastat o porţiune decopertată anterior de cei de la Alpine, iar la sensul giratoriu de la benzinării mai sunt de făcut trotuarele şi bordurile. Totodată, continuă balastările la rampa Dragomireşti şi au început şi balastările în zona benzinăriei Petrom. Ulterior ar trebui să se înceapă o nouă decopertare, conform utilizatorului shoppy, de pe forum.metrouusor.com, care a postat şi câteva imagini de pe acest tronson al Centurii Capitalei.


Galeria foto din articol este a lui shoppy... :)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Sa radem putin cu b365.ro:
În prezent, pe tronsonul de vest al Centurii Capitalei s-a balastat o porţiune decopertată anterior de cei de la Alpine
 :lol:

Azi dimineata: la benzinaria Petrom nimic, la giratoriu nimic, la Alpine nimic, doar la rampa Dragomiresti ceva miscari foarte slabe. Imi miroase deja a reziliere...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Azi: se monteaza borduri la giratoriu si se compacteaza balastul la rampa Dragomiresti cu un utilaj. Mai e un excavator ce isi face de lucru langa supratraversarea apeductului si un buldo care sapa pentru utilitati undeva spre A1 .

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) vic_tasu

Buna ziua,

Stie cineva cum urmează sa arate intersectia de la Dragomiresti?  Au inaltat cred cu 1.5m rampa nou facuta, fac sens giratoriu? Nu pare sa aiba loc la cum e configurata acum intersectia. Nu prea inteleg ce vor face acolo. Am citit azi un articol in care termenul de finalizare este dec 2015. Eu sincer ma indoiesc ca in 3 luni pot finaliza tot ce mai este de facut.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Daca ai fi vazut ce ritm aveau in toamna lui 2013 cand au demarat puteai sa juri ca vor termina peste iarna. Se poate daca vor. Dar cred ca o sa o lalaie pana la noile alegeri. Adica inca 1 an.

Pana atunci o mai scaldam uitandu-ne la excedentul bugetar.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Mda, azi dimineata compactorul continua sa lucreze la rampa Dragomiresti, dar la giratoriu muncitorii cu bordurile stateau la umbra. Au disparut si cele doua excavatoare observate ieri.

Vad ca si la Nicolae Grigorescu Delta ACM se misca cu acelasi "talent" asa ca nu m-ar surprinde sa aud ca firma isi va cere insolventa.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Daca eu in reportaj zic ca acea groapa semi-circulara din poza ***47 poate ca o sa fie giratoriul si nimeni nu ma contrazice/aproba e clar ca nu stie nimeni ce construiesc aia acolo, nu are rost sa mai intrebati.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Tot ce e posibil. Intre timp s-a mai pus piatra si "groapa" a fost pastrata.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Azi: la rampa Dragomiresti utilajele sunt trase pe dreapta si se mai lucreaza doar la giratoriu.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Ahyle

Adrian Rosca wrote:
Azi: la rampa Dragomiresti utilajele sunt trase pe dreapta si se mai lucreaza doar la giratoriu.

Ieri macar erau utilaje :)). la 08:00 dimineata nu era absolut nicio miscare pe santierul de la Dragomiresti, 0 muncitori, 0 utilaje. Poate ca aduc utilajele de asfaltat si erau pe drum...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Am vazut si eu azi ca utilajele au fost retrase, cred ca au terminat ce au avut de compactat. In schimb la giratoriu mai erau 3 muncitori: unul la borduri si doi la spart asfaltul pentru un viitor sant. In rest pauza, ca s-a muncit destul saptamana asta!

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Ahyle

Azi era ca si vineri la santierul de la Dragomiresti: nicio miscare :))

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Dar in schimb azi a reinceput balastarea langa benzinaria Petrom. Continua si borduriada de la giratoriu.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2318 forum members have written 423898 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use