Topic: Discuții despre transportul local din București (partea a II a)
1739 posts, 397465 views
📖 Pagination options
-
- Gabi23
-
Posted:
-
Re: Discuții despre transportul local din București (partea a II a)
Gabi23
La Pod Grozăvești se lucrează inclusiv în stațiile de tramvai. Stațiile comune cu 105 sunt soluția optimă.
610 va avea stație comună cu 25 la Bd. Paul Teodorescu pentru a se putea incadra pe calea de rulare a tramvaiului.si spre Bd. Iuliu Maniu (cum circulă 93, 105, 139).
Linia 25 pe Bd. Timișoara dinspre și spre Depoul Militari nu are nevoie de alte linii supliment.
La Pod Grozăvești se lucrează inclusiv în stațiile de tramvai. Stațiile comune cu 105 sunt soluția optimă.
610 va avea stație comună cu 25 la Bd. Paul Teodorescu pentru a se putea incadra pe calea de rulare a tramvaiului.si spre Bd. Iuliu Maniu (cum circulă 93, 105, 139).
Linia 25 pe Bd. Timișoara dinspre și spre Depoul Militari nu are nevoie de alte linii supliment.
- Mihai2005
-
Posted:
-
Re: Discuții despre transportul local din București (partea a II a)
Mihai2005
Pe Bd. Timișoara ar fi binevenită o altă linie, chiar și temporar, până va putea fi reactivată linia 11. În weekenduri, cel puțin, 137 ajunge să aibă intervale chiar și de peste 30-40 de minute, iar tramveiele liniei 25, din cauza traseului lung și al semaforizării (mai ales în zonele Trafic Greu, 13 Septembrie, Rahova), au momente în care formează ,,trenulețe" de 3-4 tramvaie.
Pe Bd. Timișoara ar fi binevenită o altă linie, chiar și temporar, până va putea fi reactivată linia 11. În weekenduri, cel puțin, 137 ajunge să aibă intervale chiar și de peste 30-40 de minute, iar tramveiele liniei 25, din cauza traseului lung și al semaforizării (mai ales în zonele Trafic Greu, 13 Septembrie, Rahova), au momente în care formează ,,trenulețe" de 3-4 tramvaie.
Screenshot_20260627_160157_Info TB.jpg (81.73 KB; downloaded 199 times)
Screenshot_20260627_160212_Info TB.jpg (79.62 KB; downloaded 199 times)
Screenshot_20260627_160253_Info TB.jpg (419.34 KB; downloaded 199 times)
Screenshot_20260627_160315_Info TB.jpg (462.29 KB; downloaded 199 times)
-
- alexandru_minciu91
-
Posted:
-
Re: Discuții despre transportul local din București (partea a II a)
alexandru_minciu91
7110 din 205 circulă după traseul vechi deviat, acesta a mers pe Bd. Magheru pe sensul spre Piata Unirii, in loc de Strada Berzei-Splajul Independentei.
7110 din 205 circulă după traseul vechi deviat, acesta a mers pe Bd. Magheru pe sensul spre Piata Unirii, in loc de Strada Berzei-Splajul Independentei.
📖 Pagination options
Home page
•
Parent forum:
Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov
•
Choose destination