Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj suprateran Metalurgiei (parte din inelul median) (FINALIZAT decembrie 2023)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

294 posts, 60440 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Aici doar în primele luni au fost mai mulți muncitori ca să dea bine la imagine, de mult timp s-au împuținat și progresele au apărut tot mai greu.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

Cam asa arata betonul în multe locuri la pereții rampei.
IMG_20220810_071837.jpg (937.45 KB; downloaded 2454 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Am si eu niste fotografii de la o cunostinta. Se vede cum tencuisera manual zonele naspa.
IMG-20220810-WA0015.jpg (328.35 KB; downloaded 2419 times)
IMG-20220810-WA0014.jpg (367.82 KB; downloaded 2419 times)
IMG-20220810-WA0012.jpg (398.38 KB; downloaded 2419 times)
IMG-20220810-WA0016.jpg (405.75 KB; downloaded 2419 times)
IMG-20220810-WA0010.jpg (311.09 KB; downloaded 2419 times)
IMG-20220810-WA0011.jpg (332.99 KB; downloaded 2419 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Acum nu că le iau apărarea, dar porţiunea aceea de beton ( între armătura care NU se vede şi exterior ) n-are niciun rol în rezistenţa peretelui / stâlpului. Are rol numai de protecţie. Zona de rezistenţă este fix zona dintre  armături.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Da, structural nu ar trebui sa fie probleme, cat despre aspect cred ca sunt aceeasi muncitori care au lucrat si la Doamna Ghica, ori prea grasi ori prea batrani, aveti grija cand faceti poze.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

@subway guru, tu ce parere ai de fotografiile de mai sus?

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

Noaptea trecuta au terminat de montat si al doilea rand de segmente de grinzi pe partea estica a pasajului. Ramane de vazut daca vor rezolva si segmentele centrale pana la inceputul scolilor.
Pe est lucrarea e inca putin in urma. Pentru realizarea peretelui rampei, traficul inca nu se poate devia sens spre Aparatori, in dreptul Lidl, din cauza lucrarilor la termoficare ce dureaza cam de la 1 iulie.
A aparut un nou proiect de hotarare de expropriere in vederea realizarii pasajului:
https://www.ps4.ro/wp-content/uploads/2022/08/af-pr-nr-200-04.08.2022.pdf

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Daddy

In aceasta seara sosesc segmentele centrale lungi de cate 38m, pana luni dimineata vom avea restrictii de circulatie in aceasta zona.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Da, confirm, era deja agitatie la ora 19:30, iar politia dormea ca de obicei in post...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului dm5758

Am o întrebare: dacă dinspre partea de sud a Str. Turnu Măgurele se poate face dreapta-stânga de care autovehicule pe lângă pasaj, dinspre partea de nord a Str. Turnu Măgurele cum s-ar putea face dreapta-stânga dacă pasajul are gabaritul șoselei?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului BIGRED1984

Toate directiile vor fi rezolvate ...cumva.
Mai dureaza cu tevile pe la Lidl, probabil se va face o banda de incadrare, mai taie un trotuar, un gard. (vezi si proiect de hotarare de expropriere de mai sus)
Si dincolo la Hornbach trebuie o solutie, nu poti sa cobori de pe pasaj direct in banda de stanga in 10 m.
Rezultatul final nu-l stie nimeni, momentan.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Nu ar trebui să se mai facă stânga acolo, mă gândesc eu. Înspre Hornbach, zic.
La începutul filmării se vede că această bandă, de stânga, se suprapune cu banda doi de pe pasaj in celălalt sens.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului BIGRED1984

Nu de pe pasaj, d-aia zic ca trebuie o solutie. Ma gandesc asa... ramas semafor pe breteaua dinspre Brancoveanu, dinspre Obregia vii pe langa pasaj, pe sub pasaj in diagonala spre Hornbach/Grand Arena ...hmm , nu prea merge ca astia au rampa continua , nici prin Mol nu prea ajunge ...e aiurea, o sa se taie o intrare in zona.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Metalurgiei (parte din inelul median) (FINALIZAT decembrie 2023)  • 
Choose destination

Since our 2312 forum members have written 423412 posts in 5273 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use