Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasaj Eroii Revoluției (2007 - 202x)

595 posts, 176385 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 43
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Puss in Boots

Deci ca sa inteleg, s-ar face in sfarsit pasajul pietonal + statia de tramvai pe mijloc?

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei (2007 - abandonat) Adrian Rosca

Am postat la pagina 10 descrierea lucrarilor de structura ce fac parte din acest contract. Acum si cele de arhitectura:





Si ca sa stiti ce va asteapta la anul  ;) , avem si descrierea devierilor de trafic:





Din pacate, in documentatia de licitatie nu e inclusa nicio plansa ca sa vedem mai exact cum vor fi devierile.  :(

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei realistul

Şi în final Baluta a pus piatra colorata aici :)).

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei nathalael

Au aparut niste marcaje pe bordurile de langa liniile de tramvai.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei realistul

Probabil le inlocuiesc :)).

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Nu, scrie ceva de genul: "acces 1"

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei abc_XC

La inceputul acestei saptamani am observat ca pe trotuarul din dreptul statiei de metrou pavajul a fost scos. Nu stiu daca e o lucrare a Primariei Sector 4, sau primul pas pe care PMB il face pentru a termina acel pasaj pietonal. Acum ceva timp Primarul General, a postat un filmulet cu maretele sale realizari si mentiona ca s-a deblocat lucrarea, ca exista buget alocat pentru anul 2018 si ca totul o sa fie bine.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei survola

Pavajul era foarte prost pus pe partea cu blocurile. Probabil îl refac. Oricum, pasajul începe din subteran, din stația de metrou, și iese la suprafață pe mijlocul pieței si lângă cimitir.
Deci nu.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

Pasajul e deja construit pana la linia de tramvai, mai trebuie sa sape pe sensul de mers spre oras, pana la cimitir. Sincer, ma mir ca sunt colegi de forum care chiar cred spusele Primarului General. Si aici ma refer la problemele de infrastructura, primarita a dovedit cu varf si indesat ca e complet pe langa subiect.

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei TibiV

Adrian Rosca wrote:
Sincer, ma mir ca sunt colegi de forum care chiar cred spusele Primarului General. Si aici ma refer la problemele de infrastructura,

Naivitatea este materia prima a celor de teapa ei... :(

abc_XC wrote:
La inceputul acestei saptamani am observat ca pe trotuarul din dreptul statiei de metrou pavajul a fost scos. Nu stiu daca e o lucrare a Primariei Sector 4, sau primul pas pe care PMB il face pentru a termina acel pasaj pietonal.


Nu are nici o  legatura cu pasajul pietonal facut de PMB, ci cu "ziduletele" facute de PS4.
VA AVEA legatura atunci cand PMB se va apuca de pasaj, pentru ca atunci va trebui sa "avarieze grav" lucrarea PS4....
realistul wrote:
Trotuar Eroii Revoluției, cimitir.




"Ziduletele" sunt gata de vreo doua saptamani, si intre ele si bordura s-a umplut cu pamant peste care s-a pus gazon.
Foarte frumos, o panta usoara de vreo 15 grade....
Azi dimineata o nevasta de Dorel (ca nu stiu care este femininul lui Dorel. Dorea?!...) incerca sa aranjeze cu o mistrie micile suprapuneri de gazon. Cat o fi costat gazonul ala "preambalat"?....

Imi pare rau ca ca nu m-am gandit sa fac poze....
Anyway.
Cand se va apuca PMB de pasajul pietonal va f...ute fo' 30 de metri din spatiul deja frumos  amenajat de PS4.
Da' nu-i problema. Sunt de la acelasi partid. Si iau banii din taxele si impozitele platite de aceiasi prosti...  :((

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei danutzu_2910

Pasajul este sapat pana la limita trotuarului de pe partea cu cimitirul. Trebuie sapat doar accesul pe partea cu cimitirul...
Problema este latimea trotuarului care nu este deloc generoasa.... Ce latime sa aiba accesul ca sa mai ramana si un trotuar decent??
Asta e problema lor...

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei TibiV

danutzu_2910 wrote:
Pasajul este sapat pana la limita trotuarului de pe partea cu cimitirul. Trebuie sapat doar accesul pe partea cu cimitirul...

Nttt....

Mai trebuie sapata galeria intre insula centrala (viitoarea statie de tramvai) si trotuarul de la cimitir...
Vezi ca este undeva in spate decoumentatia tehnica, spune exact si fel de sprijiniri se vor face (hamburgheza sau berlineza, nu mai tin minte...)

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei Adrian Rosca

^In documentatie nu era inclus niciun plan, asa ca nu e clar cum va fi cu accesul pe trotuarul ala.

Mai e putin si se face anul de cand a fost atribuit contractul de executie. Si totusi nu se misca absolut nimic.  :popa:

 


Re: Pasaj Eroii Revolutiei TibiV

danutzu_2910 wrote:
Pasajul este sapat pana la limita trotuarului de pe partea cu cimitirul.

Am avut mai mult timp sa recitesc topicul...
Adrian Rosca wrote:
Am postat la pagina 10 descrierea lucrarilor de structura ce fac parte din acest contract.

Adica aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=16&t=446&start=126#p237697

Ca sa nu cautati, am subliniat pe documentul postat de Adrian Rosca (in urma cu un an si jumatate...) situatia exacta a pasajului neterminat...




Adica s-au inecat ca tiganul la (5 metri de) mal...

Adrian, cred ca vom astepta urmatoarea vacanta de vara a elevilor.
Daca nu in Vacanta Mare, atunci cand ?!?!....
Adrian Rosca wrote:
Si ca sa stiti ce va asteapta la anul  ;) , avem si descrierea devierilor de trafic:



 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 43
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use